Zarządzanie w zakładach bukmacherskich

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego niektórzy gracze częściej wygrywają skutecznie budując swój kapitał? Dlaczego niektórzy ludzie są bogatsi od innych? Czy myśłisz że zależy to tylko od czasu poświęconego na pracę? Zdecydowanie nie. Kluczem do sukcesu tych ludzi jest prawidłowa organizacja pracy oraz prawidłowe wyznaczanie celów.

Zarządzanie w zakładach bukmacherskich

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego niektórzy gracze częściej wygrywają skutecznie budując swój kapitał?

Prawidłowe zarządzanie zakładami sportowymi jest niezbędne ponieważ zwiększa kapitał na grę, ułatwia pracę oraz zmniejsza ilość czasu poświęconego na grę. W poniższym artykule omówione zostaną trzy aspekty zarządzania w zakładach bukmacherskich:

 1. zarządzanie czasem
 2. zarządzanie kapitałem
 3. utrzymanie płynności finansowej

1. Zarządzanie czasem

Przede wszystkim wyznacz sobie cele. Dobry cel powinien być: prosty, mierzalny, osiągalny, realny oraz określony w czasie. Wyznaczaj cele krótkoterminowe i długoterminowe, monitoruj je w czasie i modyfikuj według potrzeb. Przykładowym celem może być uzyskanie stabilnych zysków w jak najkrótszym czasie lub zysków długoterminowych. Aby to osiągnąć ustal konkretny plan pozwalający na efektywne działanie. Ustal swoje priorytety. Na grę poświęcaj taką ilość czasu aby nie kolidowało to z innymi obowiązkami np. pracą. Ustal dokładny harmonogram dnia. Nie trać czasu na nieistotne rzeczy, unikaj tzw. złodziei czasu.

Skup się tylko na tych aspektach które przynoszą Ci korzyść i przybliżają Cię do osiągnięcia celu. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z zakładami sportowymi, poświęć dużo czasu na naukę i praktykowanie np. na kontach demonstracyjnych,  zanim zaczniesz grać prawdziwymi pieniędzmi. Pomoże Ci to w nabyciu niezbędnego doświadczenia, opracowaniu przynoszących korzyści strategii oraz uzyskaniu stabilnego zysku.

STS Recenzja
96/100
1200zł
100% do 1.200zł Bonus Powitalny
graj teraz
 • Najlepszy polski bukmacher
 • Atrakcyjne promocje
 • Dostępne punkty stacjonarne
1200zł
100% do 1.200zł Bonus Powitalny
graj teraz
 • Najlepszy polski bukmacher
 • Atrakcyjne promocje
 • Dostępne punkty stacjonarne
STS Recenzja

2. Właściwe zarządzanie kapitałem

Potrzeba wiedzy i odpowiednich umiejętności jeśli chce się prawidłowo zbudować kapitał w zakładach bukmacherskich i efektywnie nim zarządzać. Trzeba umieć ustalić odpowiednie stawki czyli na tyle wysokie aby utrzymać się w grze. Z czasem przy prawidłowym obstawianiu, Twój kapitał będzie sukcesywnie rósł. Stawiaj sobie cele długoterminowe i weryfikuj je co jakiś czas, obierz strategię której się będziesz konsekwentnie trzymał, tak aby uzyskać stabilny wzrost kapitału i przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka dużych strat lub bankructwa.

Ustalenie budżetu na zakłady

Zakłady bukmacherskie wiążą się z wysokim ryzykiem, zwłaszcza gdy jesteś początkującym graczem. Brak fachowej wiedzy to szybki sposób utraty zainwestowanych funduszy. Ponadto grając pamiętaj, że duży wpływ ma losowość, więc musisz liczyć się ze stratą. Z tego względu ustalając budżet, przeznacz na grę tylko tyle środków na ile Cię naprawdę stać i w razie ich utraty nie będziesz miał kłopotów. Nigdy nie graj za pożyczone pieniądze!

Najlepiej zacząć od niskiego kapitału początkowego (100-2000 złotych), którego straty nie odczujesz w przypadku przegranej. Z upływem czasu nabierzesz doświadczenia, niezbędnej wiedzy i pewności do grania większymi stawkami. Dobrze jest wcześniej przećwiczyć grę “na papierze” aby opracować odpowiednią strategię i nabrać pewności siebie.

Podział kapitału na strategie

Strategią określamy zbiór reguł i zasad tworzący grupy zakładów spójne co do określonej cechy. Jeśli wyznaczyłeś już kapitał początkowy oraz przemyślałeś jakie strategie zastosować pora go podzielić na poszczególne strategie. W tym celu należy należy spisać rodzaje strategii, ocenić pod kątem efektywności i przyporządkować im podbudżety. Najbardziej skutecznym strategiom pnależy przypisać większe stawki. Jeśli chcesz tylko przetestować jakąś strategę, przypisz jej małą stawkę. Najlepiej ustalić jednocześnie kilka strategii na samym początku. Po ich przetstowaniu należy wybrać te które są najbardziej profitowe i trzymać się jej przez dłuższy czas w celu osiągnięcia stabilnego zysku.

Ilość strategii jest nieograniczona. Wybierając strategię należy określić:

 1. Metodę zarabiania – rodzaj zakład np. surebet, valuebet
 2. Dyscyplinę – większość graczy zaczyna od piłki nożnej. Z upływem czasu powinieneś się wyspecjalizować w jednej, maksymalnie 2 dyscyplinach sportowych.
 3. Nazwy bukmacherów – należy wybrać wiarygodnego bukmachera (najlepiej aby posiadał polską licencję) mającego bogatą ofertę, czytelny regulamin, oferującego bonusy oraz możliwość sprawnych wpłat bonusów i wypłat wygranych;
 4. Nazwy źródeł typów – w internecie jest szeroki wybór zarówno darmowych jak i płatnych typerów. W sieci można także znaleźć wiele statystyk ułatwiających przeprowadzenie analiz. Ze wzrostem doświadczenia i umiejętności analizowania większość graczy sama zaczyna typować wyniki ufając swojej wiedzy oraz intuicji.
sts_welcome_offer

STS.pl

Poniżej przedstawiamy przykładowe strategie zakładów:

 • zbieranie bonusów powitalnych metodą prawie-surebetów od bukmacherów z wykorzystaniem porównywarki
 • zbieranie bonusów lojalnościowych od bukmacherów z wykorzystaniem porównywarki
 • trading przedmeczowy z tenisa ziemnego na betfair
 • late tickety u bukmachera
 • sprzedaż kursów LAY <1,10 i niższych, gdy kurs bukmachera zrówna się z kursem na giełdzie
 • surebety na żywo
 • insidery
 • fixy

Wybór metody stawkowania

Stawkowanie będzie zróżnicowane w poszczególnych strategiach. Najlepiej zacząć od stawki płaskiej lub modulowanej 1-10j. Z upływem czasu zdobędziesz wystarczająco dużo doświadczenia aby poeksperymentować z innymi systemami stawkowania, które będą Ci się wydawały bardziej odpowiednie. W przypadku znacznego zmniejszenia kapitału, należy zmniejszyć stawki, aby kolejne przegrane uszczuplały kapitał w mniejszym stopniu. Odpowiednie ustalanie stawek pozwala na maksymalizację zysków oraz zmniejsza ryzyko przegranej.

Wprowadzenie modyfikacji

Pamiętaj aby prowadzić dziennik w którym zapisujesz parametry zawieranych zakładów. Taki plik możesz prowadzić np. w Excelu. Umożliwi Ci on analizę dotychczas stosowanych przez Ciebie strategii, namierzenie błędów oraz ich eliminację w przyszłości. Wraz ze wzrostem doświadczenia staramy się usprawnić stosowane strategie. Na pomoc przyjdzie nam praca z Excelem i szczegółowa analiza otrzymanych wyników, umożliwiająca stawianie nowych hipotez i ich weryfikację.

Testowanie nowych hipotez może być kosztowne, ale tylko w taki sposób jesteś w stanie zwiększyć swoje umiejętności. Ponadto możesz weryfikować swoje hipotezy na podstawie danych historycznych kursów, które są dostępne online. W internecie można uzyskać dostęp do ogromnej liczby danych, analiz oraz typów. Korzystaj z doświadczenia innych graczy, które umożliwi Ci poznanie skutecznych strategii oraz uniknięcie najczęściej popełnianych błędów. Pracując w ten sposób jesteś skazany na osiągnięcie sukcesu.

3. Utrzymanie płynności finansowej

icon bonusyPłynność finansowa ( z ang. cash-flow), określa szybkość przepływu pieniędzy z jednego konta na drugie. W przypadku zakładów bukmacherskich dążymy do uzyskania wysokiej płynności finansowej pomiędzy portfelem internetowym a poszczególnymi bukmacherami w celu optymalizacji ilości zakładów i zwiększeni zysków. Na Twój system finansowy składają się między innymi następujące komponenty:

 • kapitał na kontach bukmacherskich
 • gotówka
 • portfele internetowe np. NETeller
 • konta bankowe
 • karty kredytowe i debetowe

Jeśli dysponujesz gotówką problem płynności finansowej może Cię nie dotyczyć. Problemy zaczynają się przy dużej liczbie serwisów bukmacherskich na których jesteś zarejestrowany i małej ilości pieniędzy w obiegu. Zdarzają się sytuacje, że mając ograniczony kapitał bez możliwości dopłaty oraz zablokowane środki na innych kontach, nie masz środków aby obstawić zakład po okazyjnym kursie, w wyniku czego potencjalna okazja mogąca przynieść zysk przepada. Jest to przykład braku lub zaburzenia płynności finansowej.

Wybieraj bukmacherów oferujących łatwe i szybkie wpłaty i wypłaty środków za pomocą większości uznanych metod płatności. Sprawdź czy wybrany przez Ciebie bukmacher jest wypłacalny.

Płynność finansową można usprawnić planując jaką ilość pieniędzy trzymać na danym koncie w określonym czasie. Aby nie prowokować częstych wpłat i wypłat pieniędzy, należy przyjąć limit kwoty którą chcesz postawić na zakłady np. poniżej 20% wartości konta u danego bukmachera.

Najczęściej możesz wypłacić środki tylko taką samą metodą, którą zostało zasilone konto bukmachera, co może utrudniać wpłaty i wypłaty środków. Ponadto najczęściej potrzeba na nie czasu. Wpłaty są realizowane szybciej niż wypłaty. W zależności od bukmachera wypłata na na portfel internetowy może trwać od kilku minut do 2-3 dni. Dlatego należy zasilić portfel internetowy wcześniej i monitorować zgromadzone na nim środki.

Pamiętaj aby największą ilość gotówki trzymać na koncie pośredniczącym, czyli portfelu internetowym, z którego wpłata do bukmachera jest realizowana natychmiastowo. Pilnuj aby na koncie zasilającym bukmacherów była wystarczająca ilość środków. Pozostaw odpowiednią ilość pieniędzy na kontach na których najczęściej grasz aby nie robić ciągłych wpłat i wypłat. Ilość potrzebnych środków zależy od wysokości stawek, limitów oraz od Twojej efektywności. Nie trzymaj tam dużych sum pieniędzy na koncie bukmacherskim na którym są limity. Bukmacherzy nakładają limity na najlepszych graczy aby ograniczyć wysokość ich wygranych oraz zminimalizować ryzyko własnych strat.

350zł
50% do 350zł Bonus Powitalny
1000zł
200% do 1000zł Bonus Powitalny
1000zł
100% do 1000zł Bonus Powitalny
400zł
100% do 400zł Bonus Powitalny

Podsumowanie

Jak widać odpowiednie zarządzanie czasem oraz kapitałem w zakładach bukmacherskich jest kluczowe dla osiągnięcia stabilnego zysku. Zawodowi gracze mający duże doświadczenie w zakładach bukmacherskich dokładnie wiedzą jak prawidłowo zarządzać środkami pieniężnymi zgromadzonymi na koncie. Zatem zanim zaczniesz grać szczegółowo zaplanuj każdy krok aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Zapoznaj się z regulaminem poszczególnych bukmacherów. Dokładnie przemyśl strategię i alokację budżetu. Ostatecznie zostawiaj tylko te strategie które przynoszą największe korzyści oraz konsekwentnie się ich trzymaj. Aby móc optymalnie wykorzystać nadarzające się okazje, zapewnij płynność finansową pomiędzy kontami.

Na bieżąco monitoruj stan środków na koncie. Zawsze graj za swoje pieniądze, nigdy za pożyczone! Unikaj także pokusy odgrywania się gdyż najczęściej to wtedy najwięcej przegrywamy. Liczy się jakość a nie ilość zakładów, więc nie graj na siłę. Nie podejmuj impulsywnych decyzji pod wpływem emocji. Dokładnie przemyśl swoje działania. Pamiętaj, że będąc konsekwentnym w swoich działaniach, szybciej osiągniesz założony cel, co dodatkowo zwiększy Twoją satysfakcję oraz motywację do dalszego działania.