Totolotek Logo
OCENA:97/100
 • Poza stroną internetową istnieją punkty stacjonarne w większości miast Polski
 • Oferta w pełni dostępna w języku polskim, brak trudności w dostępie do strony internetowej
 • Rozbudowana oferta zakładów dotyczących piłki nożnej
 • Licencja i pozwolenia wydane przez krajowe Ministerstwo Finansów

98

Totolotek Opinie | Kursy, bonusy i oferta

Totolotek jest firmą, której bez wątpienia nie trzeba żadnemu miłośnikowi zakładów bukmacherskich przedstawiać. To polskie przedsiębiorstwo założone zostało w 1992 roku, początkowo ograniczało się jedynie do punktów przyjmowania zakładów, tych na chwilę obecną jest aż 260 we wszystkich największych miastach Polski. Dopiero w 2013 roku rozpoczęto tam natomiast działalność w Internecie. Totolotka kojarzymy na pewno z reklam czy z obecności punktów stacjonarnych gdzieś w okolicy. Obok STSu to najbardziej znany „ze świata realnego” bukmacher. Ponadto, spółka ta jest sponsorem Lechii Gdańsk czy Legii Warszawa a także wielu innych klubów czy organizacji.

Licencja Polskiego Ministerstwa Finansów
Oferta sportowa 25
Na żywo
Statystyka
Aplikacje mobilne Apple LogoAndroid Logo
Obsługa klienta czat na żywo, e-mail, telefon
Procent wypłaty 92%
Metody Płatności
Podatek 12%
1000zł
Bonus Powitalny

O bukmacherze Totolotek

Naturalnie jest to w 100% legalny polski bukmacher, działający na podstawie pozwoleń i regulacji prawnych przyznanych przez Ministra Finansów RP. Konkretnie jest to licencja z numerem AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Legalność bukmachera wiąże się z obowiązkowym, 12%-wym podatkiem od stawki. Totolotek należy do grupy Intralot, która na rynku gier i zakładów, działa aktualnie aż w 53 krajach. Ponadto od 2008 roku jest częścią The European Lotteries and Toto Associaton, która współpracuje z UEFA. Siedziba ma miejsce w Warszawie, zaś jej prezesem jest Adam Lamentowicz.

Totolotek to firma, która skupia się jedynie na zakładach sportowych w ponad dwudziestu dyscyplinach sportowych. To nie jest może porażająca liczba, jednak należy zwrócić uwagę, że specjalizują się w piłce nożnej, co jak przystało na Polskę – kraj, w którym piłka jest sportem narodowym – jest idealnym wyborem. Totolotek jest więc świetnym bukmacherem dla fanów tego właśnie sportu. Na dodatek Totolotek posiada pozwolenie na przyjmowanie zakładów w zakresie wyścigów konnych i chartów. Ogólnie rzecz biorąc, Totolotek oferuje swoim klientom praktycznie wszystko to, co może być potrzebne przy obstawianiu zakładów. Mamy tu na myśli zakłady na żywo, streamy, aplikację dla urządzeń przenośnych, profesjonalną obsługę klienta i ciekawe bonusy. Nie ma się zatem co dziwić, że firma wywalczyła sobie wiodącą pozycję na krajowym rynku. Jakie są tego powody i czy ma szansę ją utrzymać także w przyszłości, dowiesz się w dalszej części tego tekstu.

Wady i zalety bukmachera Totolotek

 • Poza stroną internetową istnieją punkty stacjonarne w większości miast Polski
 • Oferta w pełni dostępna w języku polskim, brak trudności w dostępie do strony internetowej
 • Rozbudowana oferta zakładów dotyczących piłki nożnej
 • Licencja i pozwolenia wydane przez krajowe Ministerstwo Finansów
 • Istnieje aplikacja dla telefonów, zakłady na żywo i transmisje z wydarzeń
 • Kilka dyscyplin, których nie znajdziemy w ofertach konkurencji
 • Dostępność najważniejszych metod wpłat i wypłat
 • Względnie mało dyscyplin sportowych do obstawiania
 • Każda wygrana obciążona jest podatkiem, pobierana jest również opłata od wygranej powyżej 2280zł
 • Relatywnie słabe kursy w porównaniu do innych bukmacherów

Dyscypliny i wysokość kursów

Niektóre krajowe czy zagraniczne firmy bukmacherskie mają nawet po czterdzieści różnych dyscyplin sportowych w swoich ofertach. U Totolotka sytuacja wydaje się nieco mniej ciekawa, gdyż do wyboru mamy jedynie dwadzieścia w porywach do 25 dyscyplin. W zależności od aktualnej oferty sytuacja przedstawia się w bardzo zróżnicowany sposób. Oczywiście mamy tutaj najpopularniejsze sporty, czyli piłka nożna, tenis, koszykówka, siatkówka, skoki narciarskie. Poza nimi są też te nieco mniej znane, na przykład snooker, mma, krykiet i kilka innych.

Istnieje też e-sport obejmujący najpopularniejsze gry komputerowe. Poza sportem, typować można różne wydarzenia ze świata kultury, filmów, finansów i wielu innych. Nie ma co jednak zrażać się do marnej liczby sportów, bo o ile jesteśmy fanami piłki nożnej, to wręcz ciężko będzie nam oderwać się od Totolotka. Tutaj oferta jest bardzo przyzwoita i w wielu krajach możemy obstawiać nawet bardzo niskie ligi. Tak jak na przykład w Niemczech, Francji i Włoszech, gdzie oferta sięga do trzeciej klasy rozgrywek, Szkocji, gdzie są aż 4 poziomy ligowe czy Anglii, gdzie do dyspozycji mamy ich 6 łącznie z lokalnymi. Jak więc sami widzicie oferta jest ponadprzeciętnie rozbudowana. Choć w Polsce, poza Ekstraklasą mamy też 1. i 2. Ligę, co jest standardowym wyborem jeśli chodzi o krajowych bukmacherów i bardzo niewielu z nich „zapuszcza się” niżej.

Jeżeli chodzi o kursy, to sytuacja przedstawia się w nieco mniej optymistyczny sposób. Mogą one okazać się nieco niższe, nawet na tle i tak już przeciętnej krajowej konkurencji, choć nadal nie można też stwierdzić, że są tragiczne. W porównywarkach kursów możemy zaobserwować, że zwykle Totolotek nie plasuje się w czołówce firm, które mają najlepsze kursy na popularne zdarzenia. Zwykle zdecydowanie bliżej mu do środka i dolnej połówki stawki. O ile sięgamy pamięcią prawie zawsze tak było. Firma nigdy nie konkurowała specjalnie kursami, stawiała raczej na dużą dostępność swoich punktów rozsianych po całym kraju. Jednak to co sprawdzało się lokalnie nie zawsze działa w Internecie, stąd być może będą zmuszeni do rewizji swojej polityki.

Wrażenia z użytkowania strony i aplikacji Totolotek

Tym, co zwróci naszą uwagę na samym początku użytkowania strony, jest ciemna kolorystyka. Zachowana jest ona w czarno szarej tonacji z delikatnymi pomarańczowymi akcentami. Jednak strona nie jest mroczna i nie odstrasza, wręcz przeciwnie – jest wypełniona treścią, grafiką i wręcz tętniąca życiem. Na górze strony mamy oczywiście panel logowania i rejestracji, wybór języka, dokładna data i godzina. Poniżej znajdują się zakładki ‘zakłady bukmacherskie’, ‘zakłady live’, ‘virtuals’, ‘zakłady piłkarskie’, ‘bonusy’, ‘mobile’ i ‘pomoc’.

Na dole strony widnieją loga wszystkich firm, które współpracują z Totolotkiem, zaś pod nimi cała strona podzielona na najważniejsze kategorie. Na głównej części strony są już właściwe informacje i opisy bonusów. Lista dostępnych sportów wyświetli nam się po lewej stronie po kliknięciu w zakładkę ‘zakłady bukmacherskie’. Wrażenia z jej użytkowania są raczej neutralne, w niczym ona nas nie porwała, ale spełnia swoją funkcję i zapewnia pełną przejrzystość.

Oczywiście jeśli nie mamy dostępu do komputera, możemy skorzystać aplikacji na urządzenia z Androidem i iOS. Apka funkcjonalnością niczym nie różni się od strony internetowej – tak samo można zawierać zakłady, również te na żywo, wpłacać i wypłacać pieniądze, sprawdzać wyniki. Przy czym aplikacja jest dla wszystkich bardzo prosta i przyjemna w obsłudze. Niestety nie jest ona dostępna do ściągnięcia poprzez Sklep Play, co jednak nie znaczy, że jest ją trudno pobrać, bo linki znajdziemy na stronie bukmachera.

Dostępność zakładów, platforma na żywo i streamy

Względnie niewielka liczba dyscyplin sportowych będzie niewątpliwie wiązała się ze stosunkowo małą liczbą dostępnych zakładów. Ich ogólna liczba wynosi w weekendy około 30 000, z czego większość oczywiście należy do piłki nożnej i to na niej trzeba skupić się w pierwszej kolejności. W zakładce ‘piłka nożna’ znajduje się aż 40 różnych lig. Stawiać można różne rodzaje zakładów, proste i bardziej złożoneOferta zakładów dodatkowych jest jednak odrobinę mniejsza niż u innych firm. W topowych ligach waha się od 80 do mniej niż 100, co daje wyraźnie słabszy wynik niż najlepsze na tym polu firmy, które oferują nawet 200 dodatkowych zakładów na niektóre spotkania. Są jednak zakłady na under i over, zwykłe handicapy, dokładny wynik, rzuty rożne, kartki czy strzelców bramek. Jednym słowem standard i Totolotek niczym nas nie zaskakuje i daje to co dać musi, ale nic ponadto.

Oczywiście dostępne są też zakłady live, których oferta jest naprawdę bogata. Niektóre z wydarzeń mają oczywiście swoją transmisję na żywo, co jest dużym plusem. Oczywiście możemy spojrzeć na dostępny na stornie kalendarz, który przedstawia obecne i przyszłe zdarzenia.Możemy również obejrzeć szczegółowe statystyki meczów oraz drużyn i na ich podstawie dużo łatwiej będzie nam typować wyniki. Widzimy też wirtualne boisko, na którym pokazują się wszystkie ważne akcje, mające miejsce w prawdziwym meczu. Ogółem platforma zakładów na żywo w Totolotek jest całkiem udana. Mamy tu także sporty wirtualne, które możemy obstawiać. Czyli wymyślone rozgrywki pod nazwą Ekstraliga, gdzie występują drużyny takie jak Kolejorz Poznań czy Miedziowi Lubin, które mają udawać drużyny z Ekstraklasy. To rozgrywki grane przez komputer, które wyglądają jak mecz w Fifę, z tą różnicą że rozgrywany jest cały sezon a my możemy obstawiać tu poszczególne mecze.

Informacje o bonusach w Totolotek

Totolotek, jak przystało na jednego z najlepszych bukmacherów w Polsce, ma w swojej ofercie kilka naprawdę świetnych bonusów skierowanych do nowych graczy, ale i dla tych bardziej stałych klientów.

Pierwszą promocją, z jaką przyjdzie nam mieć styczność po założeniu konta, będzie oferta powitalna. A ta jest naprawdę wyjątkowa, gdyż na samym początku naszej przygody z zakładami, dostać możemy aż 1000 zł i dodatkowy freebet 20 zł. Już za samo otwarcie konta dostaniemy 20 zł bonus, bez konieczności składania żadnego depozytu. Wystarczy do tego sama aktywacja konta i do wykorzystania mamy już 20 zł na grę na zakłady bukmacherskie.

Dla graczy rządnych poważniejszej rozgrywki czeka bonus od depozytu w kwocie 1000 zł. Bonus ten ma postać 100% premii dokonanego pierwszego depozytu, przy czym może on wynosić od 20 do 1000 zł. W przypadku, kiedy uda nam się coś wygrać w ramach tego bonusu, wygrana automatycznie zostanie dopisana do naszego salda, jednak jej wypłata możliwa będzie dopiero po spełnieniu określonych warunków obrotu.

Należy więc dokonać trzykrotnego obrotu na kwotę swojej wpłaty + otrzymanego bonusu. Trzeba zawrzeć więc zakłady zarówno z salda głównego jak i z salda bonusowego. Wśród zawartych zakładów muszą być więc zakłady o kursie minimalnym 2,00. Poza tym, jak wspomnieliśmy, po otwarciu konta dostaniemy 20 zł freebet. W tym przypadku, kupon bonusowy musi zawierać co najmniej jedno zdarzenie z kursem minimalnym 2,00, a bonus musi zostać obrócony trzy razy.

Jeśli samotna gra nam już się znudziła, zawsze możemy namówić do gry znajomego. Każda osoba, która założy konto przy użyciu specjalnego kodu, który dostanie po poleceniu przez nas, przyniesie nam aż 70 zł bonusu na gry. Polecić możemy tylu znajomych, ile tylko chcemy. Ważne, by był on aktywny, czyli dokonał depozytów na łączną kwotę 50 zł i zawarł co najmniej jeden zakład z kursem minimum 2,00.

Ciekawa jest również oferta nazwana Gram Grubo. Firma podbija tutaj o 14% wygrane z kuponów w określonych ligach i wybranych przez nią meczach, co sprawia, że niweluje się 12% podatek od stawki. Dostępna jest ona we wszystkie piątki oraz w dni, kiedy rozgrywane są europejskie puchary.

Ostatnim, ale jakże prestiżowym bonusem jest bycie w VIP Clubie. Biorąc pod uwagę to, jak długo posiadamy konto na platformie, to jak często obstawiamy i na jakie stawki, ile wygrywamy i jak regularnie, otrzymać możemy wiele dodatkowych korzyści. Począwszy od darmowych zakładów, specjalnych promocji, a kończąc nawet na wycieczkach zagranicznych. Totolotek jest jednym z niewielu bukmacherów, którzy oferują coś tak wyjątkowego.

Twoje depozyty1000 PLN + Totolotek Bonus1000 PLN = Kredyt2000 PLN

Płatności – Depozyty i wypłaty

Jeśli chodzi o wpłatę pieniędzy na nasze konto w Totolotku, to metod do wyboru mamy kilka, jednak są one w zupełności wystarczające. Poza tradycyjnymi płatnościami kartą Visa bądź MasterCard, mamy też takie metody jak Blik, Paysafecard, Dotpay, Skrill. Przelewy zawsze trwają kilka minut, niezależnie od wybranego sposobu. Najszybsza i najłatwiejsza będzie płatność Blikiem, jeśli chcemy wpłacać z naszego konta, bądź też Skrill, jeśli posiadamy tam portfel. Nie jest pobierana żadna prowizja ani opłata za zlecanie depozytu. Tak więc na liście metod wpłat znajdują się wszystkie najważniejsze, więc szybka decyzja o wpłacie na pewno będzie wiązała się z błyskawicznym przelewem. Jeżeli jednak przyjdzie nam chęć do wypłaty środków z salda Totolotka, niestety do dyspozycji są tylko i wyłącznie tradycyjne przelewy bankowe, które, jak wiemy, mogą trwać nawet do kilku dni. Wypłatę zlecić można oczywiście w każdym wybranym przez nas momencie, jednak na pieniądze trzeba będzie poczekać. Przelewy realizowane są w dni robocze o godzinie 12. Pocieszające jest jednak to, że Totolotek współpracuje z chyba każdym polskim bankiem. Zarówno przy wpłatach, jak i wypłatach, minimalna kwota wynosi  1 zł, czyli praktycznie nic.

Obsługa klienta, Bezpieczeństwo i Niezawodność

Zakładka pomocy przeniesie nas do odrębnego okna, w którym znajdziemy wszystkie przydatne informacje. Po pierwsze znajdują się tam porady odnośnie założenia konta, rejestracji, promocji, zarządzania kontem, poza tym jest dział najcześciej zadawanych pytań. W razie potrzeby, podany jest również kontakt z obsługą klienta. Tutaj możliwości jest mnóstwo – dostępny jest czat na żywo, mail, specjalny formularz, ale możemy również zadzwonić i odbyć rozmowę telefoniczną.

Najszybszą metodą naturalnie jest czat na żywo, pracownik odpisze na naszą wiadomość od razu. Jest on aktywny codziennie do późnych godzin wieczornych, za co należy się firmie ogromny plus. Jeśli jednak jakaś sprawa zastanawiać będzie nas po godzinie 21:30, możemy zostawić wiadomość, na którą odpowiedź otrzymamy następnego dnia z samego rana. Nie możemy przy tym wszystkim zapominać, że Totolotek ma też punkty stacjonarne, w których zawierać można zakłady. Kontakt z obsługą klienta nie jest w żaden sposób utrudnony, odpowiedzi są szybkie, konkretne i najczęściej wyczerpujące temat do samego końca.

Totolotek jest firmą niezawodną od lat. Chyba każdy z nas ją zna lub przynajmniej kiedyś o niej już słyszał. Punkty Totolotka rozsiane są po wielu polskich miastach, zarówno tych mniejszych jak i większych, galeriach handlowych i tak dalej. Zaufanie tysięcy klientów świadczy najlepiej o tym, że firma jest całkowicie bezpieczna. Totolotek uznawany jest za jednego z najlepszych bukmacherów w kraju, na co pracuje już od prawie 30 lat. Oczywiście fiirma ta posiada wszystkie niezbędne do tego typu działalności pozwolenia nadane przez Ministerstwo Finansów. Już samo to powinno nas przekonać do korzystania z usług Totolotka, bowiem oznacza, że firma ma odpowiednie gwarancje finansowe i w pełni przestrzega naszego prawa.

Zalety Totolotek

– Zaufana, bezpieczna firma obsługująca również fizyczne punkty w większości miast

– Strona i obsługa klienta w języku polskim, łatwy dostęp na platformę

– Dodatki w postaci apki dla smartfonów, gry na żywo, transmisje z meczów

– Jeden z lepszych na rynku bonusów powitalnych oraz inne ciekawe promocje

Podsumowanie

Totolotek jest bukmacherem niezwykle znanym i poważanym. Obecna na rynku od długich lat firma dorobiła się licznego grona stałych klientów. Być może wyjaśnia to dlaczego nie walczy tak agresywnie niskimi marżami. Trzeba się zatem liczyć z dość wysokimi marżami i trochę niższymi niż u konkurencji kursami. Dodając do odcinany 12% podatek od każdej stawki i istniejącą niestety inną opłatę obowiązująca tych graczy, którzy zdobyli wygraną powyżej kwoty 2 tysięcy złoty trudno mu nawiązać walkę z zagraniczną konkurencją. Dlatego uważamy Totolotek dla dobrego bukmachera dla graczy rekreacyjnych, którzy wolą raczej obstawiać większe kupony za mniejsze kwoty niż single.

Nie ma co się jednak załamywać, Totolotek ma w swojej ofercie specjalne promocje, które trochę rekompensują nam te powyższe wady. Pomimo pozornie niezbyt szerokiej oferty dyscyplin sportowych, znajduje się w niej wszystko, co najważniejsze. Szczególnie zadowoleni mogą okazać się być fani piłki nożnej, której oferta jest naprawdę niezła.

Przedsiębiorstwo podchodzi do swoich klientów z należytym szacunkiem. Dzięki temu do dyspozycji mamy między innymi transmisje na żywo, streamy, specjalną aplikację, interesujące bonusy i wiele innych udogodnień. Trzeba docenić fakt, że mimo że firma ta ma już dość długi staż na rynku, a zaczynała od stacjonarnych punktów, to wprowadziła również stronę internetową, a dodatkowo ciągle wprowadza coraz to nowsze rozwiązania. Największą jednak zaletą Totolotka jest to, że jest to polska firma, która posiada szereg aktualnych licencji na prowadzenie działalności związanej z zakładami sportowymi, hazardem i obrotem pieniędzy. Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, to Totolotek współpracuje z wieloma platformami, które pomogą nam w dokonaniu depozytów. Można im więc w pełni zaufać. Ponadto utwierdza nas w tym przekonaniu profesjonalna obsługa klienta, która potrafi pomóc każdemu graczowi w rozwiązaniu każdego możliwego problemu.

Totlotek Logo
OCENA:97/100
 • Poza stroną internetową istnieją punkty stacjonarne w większości miast Polski
 • Oferta w pełni dostępna w języku polskim, brak trudności w dostępie do strony internetowej
 • Rozbudowana oferta zakładów dotyczących piłki nożnej
 • Licencja i pozwolenia wydane przez krajowe Ministerstwo Finansów

TYPY BUKMACHERSKIE

10 najlepszych bukmacherów

Aktualne promocje bukmacherów

Najlepsze Bonusy Bukmacherskie