Surebet

SureBet nazywany także arbitrażem to rodzaj zakładów gwarantujących pewny zysk mierzony w procentach. Innymi słowy, w przypadku surebetu nie możesz przegrać. Obstawiamy zdarzenia przeciwne u co najmniej dwóch różnych bukmacherów, zanim kursy ulegną zmianie. Dzięki temu masz pewność wygranej u jednego lub drugiego bukmachera niezależnie od wyniku obstawianego zdarzenia sportowego.

Jak znależć surebet?

Każdy rodzaj zakładu ma możliwe przy najmniej dwa wyniki, na które proponowane są dwa różne kursy. Z Sure Bet mamy do czynienia wtedy, gdy kursy na oba wyniki są odpowiednio wysokie, by obstawiając oba, zapewnić sobie 100% zysku, niezależnie od wyniku.

U jednego bukmachera nigdy otrzymasz kursów pozwalających Ci na postawienie pewnego zakładu. chroniąc swoje zyski większość bukmacherów nie zezwala na obstawienie dwóch bądź trzech wyników przy jednym spotkaniu. Na szczęście mamy do wyboru wiele konkurencyjnych serwisów bukmacherskich proponujących różne kursy na te same wydarzenia sportowe. Na różnice między zakładami wpływa także wysokość marży. Jeżeli z przeglądanych kursów na dane wydarzenie sportowe, znajdziesz dwa, na tyle wysokie kursy by wzajemnie się pokrywały, znalazłeś Sure Bet. Aby się upewnić, że zysk jest gwarantowany można wykorzystać następującą regułę matematyczną. Należy podzielić 1 przez wysokość kursu (działanie wykonujemy dla każdego zespołu), a następnie dodać  do siebie otrzymane wyniki. Jeśli końcowy wynik wyniesie poniżej 1, jest to Sure Bet.

Przykład obliczenia surbetu na podstawie 2 wyników:

Drużyna A vs. drużyna B

Kurs drużyny A – 1,5

Kurs drużyny B – 2,4

1/1,9 = 0,53

1/2,4 = 0,42

0.53 + 0.42 = 0.95

0.95 < 1

Przykład obliczenia surbetu na podstawie 3 wyników:

Drużyna A vs. drużyna B
A: 2, X (remis) : 4, B : 5
1/2 = 0.50 1/4 = 0,25 1/5= 0.20
0.50 + 0.25 + 0.20 = 0.95

0.95 < 1

Powyższy zakład również jest surebetem.

Powyższe obliczenia potwierdzają, że wybrany zakład jest surebetem. Ta formuła sprawdza się także w przypadku spotkania sportowego  o trzech możliwych wynikach. Aby odnaleźć surebet będziesz musiał poświęcić wiele czasu i cierpliwości na szykanie jak najbardziej korzystnych kursów dla wybranego spotkania u wielu różnych bukmacherów.  Mogą Ci w tym pomóc porównywarki kursów dostępne na serwisach bukmacherskich. Ponadto należy pamiętać o dokładnym przeczytaniu i  ciągłym sprawdzaniu regulaminów bukmacherów, z których korzystasz w dyscyplinach, które zamierzasz obstawiać. Niestety często zdarzają się sytuacje, że bukmacherzy nie powiadamiają swoich klientów o dokonanych zmianach w regulaminie, dlatego warto zapoznawać się z nimi na bieżąco.

Jak rozłożyć stawki ?

Bezmyślne granie surebetów może nie przynieść oczekiwanych zysków, dlatego przed rozpoczęciem gry trzeba ułożyć plan działania. Przede wszystkim obstawiając surbety należy określić sumę jaką chcesz postawić i podzielić ją na odpowiednie stawki. Może Ci w tym pomóc kalkulator surebetów, dzięki któremu szybko i sprawnie obliczysz jakie stawki powinieneś postawić na każdą z opcji, aby uzyskać profit bez ryzyka.

Weźmy na przykład 200 zł, które dzielimy na trzy stawki. Jeżeli postawisz takie same stawki na każdą opcję, nic nie zyskasz. Musisz odpowiednio podzielić stawki, aby było to jak najbardziej korzystne. W tym celu należy podzielić kwotę którą chcemy wygrać przez kurs. Kontynuujmy rozważanie wyżej opisanego przykładu. Załóżmy, że chcemy wygrać 200 zł. W takim przypadku stawki należy rozłożyć następująco.

Drużyna A vs. drużyna B
A: 2, X (remis) : 4, B : 5

200 zł/2 = 100 zł

200zł/4 = 50 zł

200zł/5 = 40zł

100 + 50 + 40 = 190 (zł) – za taką kwotę należy obstawić zakład, jeśli chcemy wygrać 200 złotych

Podsumowując, z powyższych kalkulacji wynika, że jeśli postawisz odpowiednio 100 złotych na wygraną drużyny A, 50 złotych na remis i 40 złotych na porażkę drużyny A, to niezależnie od wyniku gry wygrasz 200 PLN. W takim przypadku Twój zysk wyniesie 10 złotych.

Jakie dyscypliny sportu sprzyjają surbetom?

Piłka nożna

Najlepiej grać surebety obstawiając mecze piłki nożnej. Należy uważać jeśli stawiamy na ligi gdzie mecze są często przerywane dlatego najlepiej obstawiać mecze renomowanych lig, gdzie nie występują incydenty mogące przerwać mecz takie jak bójki na stadionach.

Koszykówka

Uważaj na rynkach o nie ustalonych kursach. W NBA często zdarza się granie meczy dzień po dniu, więc należy dokładnie sprawdzać daty spotkań.

Baseball

W baseballu należy zwracać szczególną uwagę na startowych pitcherów. Zmiana składu którejkolwiek z drużyn może być przyczyną anulowania zakładu.

Hokej na lodzie

Należy uważać obstawiając mecze hokeju na lodzie (głównie NHL). Bukmacherzy różnie liczą dogrywkę w under/over. Często zdarza się także pomylenie zakładu Moneyline z Draw No Bet.

Tenis ziemny

Ogólnie obstawianie meczów tenisa ziemnego wiąże się z wysokim ryzykiem. Wynika to z dużej zmienności regulaminów bukmacherów oraz z częstego występowania kreczów.

Surebety w zakładach na żywo

Zakłady na żywo (tzw. livebetting) dają możliwość uzyskania większych zysków, ponieważ można znaleźć większe surebety, a zdarzenia są szybciej rozliczane. Przy dużej zmienności kursów, bukmacherowi trudno jest wykryć czy gracz stosuje jedynie surebety. Jednakże z uwagi na dużą zmienność kursów, zakłady na żywo mają wyższy stopnień ryzyka niż gra przed meczem. Ponadto ze względu na ryzyko szybkiego otrzymania niskiego limitu, w zakładach na żywo surebety powinny być wyszukiwane ręcznie.

Poniżej przedstawiono najczęstsze przeszkody jakie można napotkać grając surebety na żywo:

 • zmiana kursu u jednego z bukmacherów
 • zablokowanie kursu przez bukmachera uniemożliwiające skontrowanie
 • nałożenie limit należy korzystać z bukmacherów o wysokich limitach np. betfair
 • spotkanie nieuczciwego bukmachera odmawiającego wypłaty pieniędzy
 • awaria komputera lub internetu uniemożliwiająca podjęcie szybkich reakcji

Zastosowania surebet

Surebet możemy grać nie tylko dla zysku. Najczęściej jest on niewielki (zwykle rzędu 1-5%), więc ten typ zakładu gramy także ze względu na inne zastosowania. Aby je w pełni zrozumieć i wykorzystać należy znać warunki bonusów określane przez regulamin. Poniżej przykładowe zastosowania surebetu:

 • budowanie kapitału – surebet pozwala na szybki i bezpieczny obrót bonusem
 • może służyć jako kantor gdy gramy u dwóch bukmacherów, u których konta są w różnych walutach
 • transfer środków pomiędzy kontami w zależności która drużyna zwycięży

Wykorzystanie surbetów dla uzyskania zysku wymaga postawienia dużych środków finansowych (5.000-10.000 złotych). Oczywiście najlepiej zaczynać od mniejszych środków i stopniowo budować kapitał. Reguła jest taka, że im większy kapitał, tym większe potencjalne wygrane. Niemniej jednak ta zależność nie jest liniowa tzn. że zyski rosną wolniej niż kapitał. Uzyskuje się zyski rzędu 1-5% kapitału początkowego. Granie surbetów z wysokim kapitałem zalecane jest tylko zaawansowanych graczom. Ponadto najczęściej bukmacherzy nakładają limity, uniemożliwiając w ten sposób stawianie wysokich stawek na surebety, co ogranicza wysokość wygranej.

Wady Surebet

Teoretycznie rzecz ujmując, obstawiając surebet na dwa przeciwne zdarzenia powinniśmy wygrać u jednego z bukmacherów. Tak się stanie pod co najmniej dwoma warunkami. Po pierwsze, spotkanie musi się zakończyć. Po drugie należy się upewnić, że rzeczywiście obstawiliśmy zdarzenia przeciwne.

Podstawowymi wadami surbetów utrudniającymi grę są:

 • możliwe zmiany kursów;
 • możliwe zmiany w regulaminie bukmacherów;
 • zmniejszenie zysku przez prowizje pobierane przy transakcjach. Jeśli prowizja wynosi powyżej 3% depozytu, surebet przestaje się opłacać;
 • ciągłe monitorowanie stanu konta w serwisie typu NETeller czy Skrill
 • należy stawiać u bukmacherów, którzy rozliczają zakłady w ten sam sposób
 • jeśli trafiłeś na limit stawki postaw tyle ile możesz, choć czasem może to uniemożliwić dokończenie surebetu. Granie surebetów długofalowo jest możliwe tylko u bukmacherów z wysokimi limitami np. betfair.
 • przerwanie, przełożenie spotkania lub rozstrzygnięte walkowerem

Czy można przegrać surebet?

Przegrana surbetu zwykle wynika z błędu popełnionego przez gracza lub z niezależnych od gracza sytuacji losowych takich jak np. awaria internetu.  Jeśli coś  poszło nie tak i przegrałeś obstawiając surebet, zastanów się czy możesz jeszcze to naprawić i zminimalizować straty. Jeśli zauważyłeś zmiany kursów bądź warunków regulaminu mogące zagrażać wygranej, zareaguj odpowiednio wcześnie i nie zostawiaj sytuacji samej sobie licząc na łut szczęścia. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z biurem obsługi klienta danego bukmachera w celu uzyskania profesjonalnej porady.

Natomiast jeśli przegrałeś i już nic nie da się z tym zrobić, sprawdź dokładnie gdzie popełniłeś błąd i na czym on polegał. Wyciągnij z tego wnioski na przyszłość! Jeśli nie zweryfikujesz na czym polegała pomyłka, z całą pewnością jeszcze nie raz przydarzy Ci się ona w przyszłości. Pamiętaj, że każda porażka może być ważną lekcją przyczyniającą się do późniejszego sukcesu. Podsumowanie

Jak widzisz obstawianie surebetów może być zarówno pracochłonne jak i czasochłonne. Niemniej jednak, jeśli uda Ci się prawidłowo zweryfikować surebet, masz gwarancję zysku przy niskim ryzyku.

Zatem jeżeli potrafisz analizować kursy, dysponujesz czasem i nie oczekujesz na początku dużych zysków w krótkim czasie, surebet jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, które przyniesie Ci stabilny zysk.