Zlatan Ibrahimović z hat-trickiem w MLS

katatonia82 / Shutterstock.com

Spektakularne osiągnięcie zaliczył w lidze amerykańskiej Zlatan Ibrahimović.

Szwed w spotkaniu z Orlando City zdobył dla Los Angeles Galaxy 3 bramki, a jego drużyna wygrała cały mecz 4:3.

Do przerwy słabo

Spotkanie rozgrywane w poniedziałek w nocy polskiego czasu miało ciekawy przebieg. Pierwsza część gry należała do gości z Orlando, którzy wyszli na prowadzenie w 18. minucie. Gola zdobył Higuita, jednak Galaxy zdołało wyrównać. Po asyście Zlatana piłkę do siatki wpakował dos Santos i był już remis. Jeszcze przed przerwą to Orlando City zdołało ponownie wyjść na prowadzenie. W 44. minucie bramkę strzelił Ciani, a było to trafienie samobójcze. Walczące o awans do play-off Galaxy musiało coś zrobić, aby odrobić straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. To właśnie wtedy do akcji wkroczył niezawodny Zlatan Ibrahimović, który w drugiej połowie był najlepszym graczem meczu, kompletując klasycznego hat-tricka i dając wygraną swojej drużynie.

Ważna wygrana

Już dwie minuty po przerwie gospodarze wyrównali. Z lewej strony dośrodkowywał dos Santos, a Ibrahimović zdobył gola wyrównującego stan meczu. Kilka minut później to jednak znowu goście zadali cios. Dwyer zdobył gola na 3:2 dla Orlando City, ale drużyna z Los Angeles się nie poddała. W 67. minucie drugą bramkę i to ponownie głową zdobył Zlatan. Piłkarz otrzymał dobre podanie od Kamary i pozostało mu umieścić futbolówkę w siatce. W 71. minucie gospodarze wyszli po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie. Dośrodkowaną w pole karne piłkę nieudolnie wybił jeden z zawodników gości, a ta spadła pod nogi Zlatana, który mocno uderzył i wpakował ją do bramki. Los Angeles Galaxy prowadziło już 4:3 i nie oddało zwycięstwa do końca meczu.

Mecz gwiazd nie dla niego

Oprócz wyczynu Zlatana wiele mówi się też o tym, że Szwed zrezygnował z gry w meczu gwiazd ligi MLS, który odbędzie się za kilka dni. W spotkaniu najlepsi zawodnicy tych rozgrywek mieli się zmierzyć z Juventusem. Pojedynek ten się odbędzie, jednak nie weźmie w nim udziału Ibrahimović. Napastnik usprawiedliwia swoją decyzję tym, że gdyby grał w tym spotkaniu, to nie zdołałby się zregenerować przed kolejnym meczem ligowym. Należy przyznać, że termin meczu gwiazd został wybrany dośc niefortunnie, więc decyzja Zlatana nie może dziwić. Obecnie Los Angeles Galaxy zajmuje trzecie miejsce w tabeli konferencji zachodniej.