Betrally Logo
OCENA: 99/100
 • Świetna oferta na piłkę nożną i ekstraklasę
 • Wysokie kursy
 • Bardzo dobra oferta promocyjna i bonus powitalny aż do 1000zł
 • Freebet w wysokości 20zł

Przegląd eTOTO: Kursy, bonusy i oferta

Bukmachera Etoto z pewnością nie można określić mianem internetowego giganta, ale powoli zaczyna się zbliżać do tego tytułu (przynajmniej na rynku polskim). Etoto rozpoczęło swoją działalność jako stosunkowo mała platforma w 2011 roku z punktami naziemnymi rozstawionymi po różnych krańcach polski. Jednak dopiero w 2014 roku żywot tego bukmachera wszedł w nową fazę – zakłady internetowe – i dopiero wtedy jego pozycja na rynku zaczęła rosnąć oraz zaczął on pozyskiwać nowych graczy. Największą popularność ten bukmacher zdobył jednak ostatnimi czasy po udanej kampanii ambasadorów marki – Mateusza Borka, Romana Kołtonia, Michała Pola i Tomasza Hajta, którzy to dosłownie wznieśli Etoto na całkowicie inny poziom. Co prawda, wciąż nie jest to czołowa platforma na polskim rynku bukmacherskim, ale stopniowo zostaje uzbrajana w narzędzia, które pozwalają jej konkurować z największymi.

Tym, co znacznie pomogło ustabilizować pozycje na rynku bukmacherowi Etoto, jak i wszystkim innym polskim bukom, jest ustawa hazardowa z 2017 roku znacznie ograniczająca udział zagranicznych bukmacherów, którzy wcześniej funkcjonowali w tzw. „szarej strefie”. Od dnia wejścia ustawy, osoby mieszkające w Polsce nie mogą grać u bukmacherów zagranicznych, do których to dostęp został zablokowany odgórnie przez dostawców internetowych, którym została dostarczona liczba wszystkich zakazanych domen. O ile jednak problemy z polskim IP można bardzo łatwo obejść, chociażby za pomocą VPN’a, to nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku miała również inne reperkusje. Mianowicie, zagraniczni bukmacherzy przestali akceptować graczy zamieszkałych w Polsce i o ile nasz adres IP można sfałszować, to dokumentów poświadczających nasz adres zamieszkania już nie.

Rozporządzenie Polskiego Ministerstwa Finansów
Oferta sportowa 31
Na żywo
Statystyka
Aplikacje mobilne Apple LogoAndroid LogoWindows Logo
Obsługa klienta Czat na żywo, e-mail
Kursy 97%
Metody Płatności
Podatek 12%
1000 PLN
Oferta Powitalna

Wady i zalety bukmachera eTOTO

 • Wiele różnych dyscyplin
 • Solidne kursy
 • Możliwość obstawiania zakładów na żywo
 • Wiele różnego rodzaju promocji
 • Bardzo dobra obsługa klienta
 • Świetna oferta na esport
 • Bukmacher legalny (pobierane 12% podatku)

Strona internetowa

Niektórzy mogą być już dobrze zaznajomieni z naziemnymi punktami bukmachera Etoto, które to jednak nie są dostępne wszędzie, ale w wystarczająco wielu miejscach, aby większość polskich graczy miała szanse je odwiedzić. W dodatku, punkty naziemne funkcjonują w Polsce o wiele dłużej niż platforma internetowa. To jednak w internecie rozgrywa się teraz lwia część zakładów bukmacherskich i również bukmacher Etoto postanowił usprawnić swoje działania w tym zakresie, przygotowując dla nas między innymi całkowicie nową stronę internetową. Jeśli ktoś pamięta wcześniejszą odsłonę strony internetowej bukmachera Etoto, to z pewnością doceni nowy, przejrzystszy i bardziej dopracowany interfejs. Nie to, że wcześniejsza wersja była słaba, ale zdecydowanie da się odczuć, że mamy teraz do czynienia z o wiele bardziej kompetentną i profesjonalną firmą. Nowa strona została zbudowana całkowicie od nowa. Interfejs platformy jest całkowicie inny, wszystkie elementy platformy są bardziej responsywne i właściwie samo korzystanie z nowo przygotowanej strony jest już przyjemnością.

eTOTO_HomeNależy zauważyć również, że strona została przygotowana pod urządzenia mobilne, dostosowując się w pełni do obowiązujących w branży standardów. Co prawda, nie jest tutaj dostępna żadnego rodzaju aplikacja mobilna, ale nie jest to szczególny problem – wydanie aplikacji mobilnej nie jest standardem w tej branży i o ile faktycznie większość czołowych na świecie zagranicznych bukmacherów już od dłuższego czasu taką aplikacje posiada, to mniejsze (a do tych zalicza się Etoto) wciąż polegają tylko i wyłącznie na poprawnie przygotowanej stronie internetowej. Nie jest to żaden minus, bo sama platforma zapewnia nam wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Jesteśmy pewni, że z nawigacją żaden użytkownik nie będzie miał żadnych problemów, aczkolwiek warto przybliżyć pewne najważniejsze elementy platformy. Po lewej stronie platformy znajdziemy najpopularniejsze ligi sportowe, listę wszystkich dyscyplin, jakie możemy tutaj obstawić, zasady zawierania zakładów, wyniki, wyniki na żywo oraz statystyki. Ze znajdującego się na górze platformy menu głównego możemy przejść do następujących kategorii: Zakłady sportowe, zakłady live, promocje, mapa punktów oraz pomoc. Tuż obok głównego menu, po prawej stronie, znajdziemy również dwa kluczowe przyciski – Załóż Konto i Zaloguj Się. Po prawej stronie zobaczymy różnego rodzaju banery przedstawiające aktualne promocje oraz miejsce na nasz kupon. Sam środek z kolei został zdominowany przez wydarzenia sportowe – te obecnie rozgrywane, nadchodzące oraz najważniejsze wydarzenia, jak i liczbę dyscyplin, które to takie zagadnienia obejmują. Bez dwóch zdań trzeba przyznać, że platforma jest teraz naprawdę solidna.

Dyscypliny i rynki

Bukmachera Etoto należy pochwalić pod jeszcze jednym względem – bogactwa oferty. Znajdziemy tutaj naprawdę imponującą liczbę różnych dyscyplin sportowych i o ile ilość dostępnych tutaj wydarzeń wciąż jest dość mała w porównaniu z najlepszymi na świecie bukmacherami, to jak na rynek polski – wypada naprawdę bardzo dobrze.

Dyscypliny w jakie możemy tutaj zagrać to: US Open, piłka nożna, tenis, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej, baseball, żużel, e-sport, tenis stołowy, badminton, sporty zimowe, MMA, rzutki, boks, snooker i bilard, krykiet, kolarstwo, futbol australijski, rugby, sporty motorowe, golf, rugby, futbol amerykański, szachy, futbol gaelicki oraz piłka wodna.

Jak więc widzimy – kolekcja dyscyplin jest naprawdę bogata. Czy czegoś nam tutaj zabrakło? Czy przychodzi nam do głowy jakakolwiek dyscyplina, którą można by tutaj dodać? No właśnie, raczej nie. Warto tutaj zauważyć obecność esportu, który jest najnowszym rodzajem dyscyplin sportowych – na dodatek, prężnie rozwijającym się. Można tutaj zauważyć pewną tendencję, że bukmacher Etoto stara się dbać o tą dyscyplinę, wystawiając naprawdę dobre kursy i obejmując szeroką skale różnego rodzaju wydarzeń w najpopularniejsze obecnie gry jak DotA, Starcraft II, League of Legends oraz CS:GO. Jest to zdecydowanie dobry krok naprzód, który pozwala również zacieśnić więzi między młodszą częścią graczy bukmacherskich – a ich liczba notorycznie rośnie.

Kursy

Jednym z najważniejszych czynników każdej platformy bukmacherskiej są wystawiane przez nią kursy. Kursy to nic innego, jak przelicznik postawionych przez nas pieniędzy. Czym są wyższe, tym więcej możemy wygrać z naszego zakładu. Dlatego są one tak bardzo istotne, a bukmacher Etoto zawsze słynął jako jeden z najlepszych bukmacherów pod względem wystawianych kursów. Nie zrozumcie nas źle – wciąż trzyma swoją pozycję w czołówce polskich bukmacherów pod tym względem, aczkolwiek ich oferta nie jest już tak mocna, jak kiedyś. Dla przykładu, jeszcze niespełna rok temu bukmacher Etoto wyróżniał się lepszymi kursami niż pochodzący ze Słowacji sąsiedni bukmacher – Fortuna. Obecnie jednak, w większości przypadków wygrywa właśnie ta druga platforma.

eTOTO_Live

Przyjrzyjmy się trochę bliżej kursom wystawionym na jedno z najpopularniejszych wydarzeń sportowych w tym miesiącu, rozgrywane dzisiaj o godzinie 21 – Manchester United vs Tottenham. Bukmacher Etoto wystawił na ten mecz następujące kursy: 2.40 (1), 3.25 (X) oraz 2.95 (2). Identyczne co do joty kursy wystawił konkurencyjny bukmacher – LVBet. Fortuna z kolei wyróżniła się najlepszymi kursami: 2.50 (1), 3.35 (X) i 3.05 (2). Jak widzimy, różnica jest dość spora, szczególnie jeśli gramy za większe stawki, to znacząco możemy odczuć różnice w kursach pomiędzy tymi bukmacherami.

Dla lepszego zobrazowania sytuacji możemy również powołać się na sytuacje kursową dwóch czołowych zagranicznych bukmacherów: Bet365 i Unibet. Bet365 wystawił następujące kursy na to wydarzenie: 2.54 (1), 3.30 (X) i 3.0 (2). W przypadku Unibet wygląda to tak: 2.50 (1), 3.35 (X) i 3.05 (2). Jak widzimy, linia pomiędzy bukmacher Fortuna a zagranicznymi bukmacherami jest cienka – jest to bukmacher, który rywalizuje z najlepszymi na świecie platformami, co jest z pewnością godne podziwu. Etoto o ile wciąż wypada dobrze, to jednak możemy zauważyć że niestety gorzej od najlepszych z najlepszych.

Bonusy oraz Promocje w eTOTO

Promocje, bonusy, jak zwą, tak zwą – czyli to, co gracze lubią najbardziej. Zanim przejdziemy do dokładnego przedstawienia każdej z dostępnych ofert, warto tutaj zauważyć, że platforma Etoto posiada naprawdę solidną ofertę promocyjną. Nie tylko taką, która może być dla nas bardzo lukratywna (ale oczywiście taką również), tylko przede wszystkim wiele różnych ciekawych ofert. I to właśnie słowo „ciekawe” jest absolutnie kluczowe, bo nie sztuką jest przedstawić kilka takich samych ofert z minimalnymi, dziesięcio bądź dwudziestozłotowymi bonusami od depozytu. W jaki sposób jednak zainteresować swoich graczy i dać im coś, czego nie znajdą nigdzie indziej. Czyli różnego rodzaju promocje znane nam z chociażby angielskich bukmacherów, którzy to codziennie zaskakują graczy różnego rodzaju cashbackiem czy freebetem, jeśli mecz zakończ się wynikiem 0-0, wybrany zawodnik strzeli gola lub w meczu padnie strzał w poprzeczkę. Oferta przedstawiona przez Etoto również nie jest tak ekscytująca, jak te wystawiane przez czołowych bukmacherów zagranicznych, ale zdecydowanie widać tutaj krok w dobrym kierunku i stopniowo większe zaangażowanie w ten niezwykle ważny aspekt platformy.

Przyglądając się bliżej ofercie promocyjnej bukmachera Etoto, możemy tutaj wyróżnić następujące promocje:

Oferta Powitalna

Odbierz do 1000zł, absolutnie topowa promocja w której w bardzo łatwy sposób możemy zdobyć dodatkowe 1000zł. Jest to typowa, standardowa promocja powitalna polegająca na przyznaniu nam bonusu równego 200% przy pierwszym depozyt, w tym przypadku aż do 100zł. Drugi depozyt wynosi 100% do 900zł.

ZAREJESTRUJ KONTO I ODBIERZ 20ZŁ ZA DARMO
Wpisz ETOTO20FREE w polu kod bonusowy i wykorzystaj freebet w aplikacji!
Twój pierwszy depozyt50 zł + eTOTO Bonusy100 zł = kredyty150 zł
Twój drugi depozyt900 zł + eTOTO Bonusy900 zł = kredyty1800 zł

Przed skorzystaniem z tej promocji powinniśmy jednak bardzo dokładnie przyjrzeć się obowiązującym zasadom. Najważniejszymi tutaj zasadami są zasady obrotu – obrót jest to ilość razy za jaką mamy zagrać środkami bonusowymi, aby móc wypłacić swoje środki. Zależnie od danej promocji, obrót może dotyczyć zarówno depozytu jak i bonusu lub tylko bonusu. W tym przypadku, regulamin promocji jasno podaje, że musimy obrócić zarówno depozyt jak i bonus – czterokrotnie.

Na dokonanie obrotu równego 4x mamy (łącznie: depozyt + bonus) tutaj 30 dni. Nie jest to wygórowany obrót – w zasadzie to jest dość niski, co czyni tą promocje jeszcze bardziej atrakcyjną. Większość zagranicznych bukmacherów wyróżnia się o wiele cięższymi warunkami promocji, dlatego polscy gracze nie mają tutaj żadnych powodów do narzekań. Warto jeszcze pamiętać, że aby nasze zakłady wliczyły się do obrotu, musimy obstawiać wydarzenia o kursie równym co najmniej 2.20 w przypadku zakładów pojedynczych oraz 1.30 w przypadku zakładów łączonych. Możemy obstawiać zarówno wydarzenia przedmeczowe jak i na żywo.

Freebet return

Ppamiętacie jak mówiliśmy o świetnej ofercie promocyjnej bukmachera Etoto, który to w porównaniu z innymi polskimi bukmacherami naśladuję zagraniczne platformy i oferuję wiele różnego rodzaju ekscytujących promocji? To jest właśnie jedna z nich – 100% ubezpieczenie naszego zakładu na mecz w tenisa z US Open. Minimalna kwota jaką możemy obstawić to 50zł i zarazem maksymalna zwracana stawka również wynosi 50zł. Jeśli obstawiony przez nas zakład wielokrotny (minimum 4 zdarzenia) nie zostanie trafiony, Etoto zwróci nam postawioną przez nas stawkę (do 50zł) w postaci freebetu. Promocja zbyt dobra, aby ją ominąć, bo mamy tutaj szanse na naprawdę sporą wygraną przy dosłownie zerowym ryzyku (jeżeli ograniczymy nas zakład 50 zł).

Typuj naszą Polskę

Kolejna promocja z cyklu tych ciekawych i ekscytujących bonusów. Mamy tutaj możliwość zgarnięcia dodatkowego free beta równego 50zł, jeśli postawimy zakład akumulowany przedmeczowy lub live z przynajmniej 3 wydarzeniami na kuponie (min. kurs 1.40 każdego zdarzenia). Minimalna stawka naszego zakładu musi wynosić 100zł i obstawione przez nas wydarzenia muszą obejmować polskie ligi w piłkę nożną. Jak widzimy, nie jest to aż tak atrakcyjna promocja jak ta powyżej, bo zwracane nam jest jedynie 50zł ze stawki 100zł lub większej, ale ogromną zaletą tej promocji jest to, że możemy z niej korzystać co tydzień, nie tylko jednorazowo! 

GIT Typ

Są to dwie kolejne, bardzo podobne do powyższej promocje. Tutaj również minimalna stawka naszego zakładu to 100zł i zwracane nam jest 50zł w postaci freebetu, jeżeli przegramy. Pierwsza promocja, GIT typ, obejmuje zakłady na żywo – jeżeli nie trafimy naszego zakładu live, Etoto zwraca nam 50zł w postaci freebeta. Identycznie jest w przypadku drugiej promocji, z tym że dotyczy ona tylko i wyłącznie liczby goli (mniej lub więcej).

Promocja Mobile

Wraz z uruchomieniem świetnie przystosowanej pod urządzenia mobilne platformy, nie mogło tutaj zabraknąć również ciekawych promocji pod nasze smartfony i tablety. Promocja mobilna to nic innego jak freebet za postawiony zakład za pomocą naszego urządzenia mobilnego. Wystarczy, że obstawimy wybrane wydarzenie z poziomu naszego telefonu bądź tabletu, a Etoto przyzna nam freebet równy 25zł.

Weekendowe koło ratunkowe

Czwarta z cyklu promocji typu reload (powtarzanych) promocja, w ramach której możemy ubiegać się o zwrot stawki za trzeci zakład postawiony w weekend (oczywiście, tylko jeśli go przegramy).

Płatności – Depozyty i wypłaty

Oferowanych metod płatności niestety nie ma tutaj za wiele, ale z drugiej strony – ich obecność nie jest też wymagana. Podczas gdy konkurencyjny bukmacher, Fortuna, posiada o wiele więcej dostępnych metod płatności – karty bankowe, Skrill, T-Pay, BLIK oraz PayU, to u bukmachera Etoto znajdziemy jedynie karty bankowe i Przelewy24. Większość osób jednak dokonuje depozytu za pomocą karty bankowej, a dla ułatwienia wprowadzony został również obsługujący prawie wszystkie banki w Polsce system Przelewy24, więc jak najbardziej nie powinniśmy mieć tutaj najmniejszych problemów z dokonaniem depozytu do bukmachera Etoto.

Obsługa klienta, Bezpieczeństwo i Niezawodność

Ogromną zaletą tego bukmachera jest wprowadzenie przez niego czatu na żywo, który to niestety we wcześniejszej odsłonie platformy był niedostępny. Teraz, oprócz podanego adresu e-mail za pomocą którego możemy skontaktować się z pracownikami platformy ([email protected]), mamy tutaj również dostępny od godziny 9 rano do 22 wieczorem czat na żywo, za pomocą którego bardzo szybko możemy rozwiązać wszelkie ewentualne problemy. Czas oczekiwania na pracownika nie jest szczególnie długi – jeśli naprawdę zależy nam na pilnym kontakcie, powinniśmy jednak rozmawiać w godzinach porannych, jako że wieczorem zazwyczaj do gry siada największa liczba graczy.

eTOTO Podsumowanie

Wciąż niestety nie możemy nazwać bukmachera Etoto najlepszą platformą bukmacherską na rynku polskim, aczkolwiek stopniowo zdecydowanie staje się on bliższy tego tytułu. Jak widzimy, możemy zauważyć delikatnie pogorszenie wystawianych kursów lub poprawę konkurencji w tym zakresie, ale pod wszystkimi innymi względami platforma zdecydowanie się rozwinęła – został wprowadzony czat na żywo, strona internetowa została zoptymalizowana pod urządzenia mobilne oraz oferta promocyjna uległa znacznej poprawie i śmiało można powiedzieć, że jest jedną z najlepszych obecnie ofert na rynku polskim. Można by się pokusić o stwierdzenie, że udostępniona jest niewystarczająca ilość metod płatności, aczkolwiek dla większości z nas powinny one wystarczyć, więc byłaby to mocno subiektywna opinia.

Etoto, jak i inni polscy bukmacherzy posiadają jednak tą jedną wielką przewagę – są zupełnie legalni. Nie musimy w żaden sposób kombinować ze zmianą IP czy wykorzystaniem zewnętrznych portfeli internetowych, ponieważ banki blokują nasze przelewy. Korzystając z legalnie operujących w Polsce bukmacherów możemy się czuć zupełnie bezpieczni. Co prawda, można tutaj narzekać na gorsze kursy niż w przypadku bukmacherów zagranicznych oraz narzucony przez polski rząd wynoszący 12% obstawianej kwoty podatek od każdego kuponu, niezależnie czy jest on wygrany czy przegrany (chociaż, oczywiście, w tym drugim przypadku jego pobrania nie odczujemy). Bukmacher Etoto jednak całkiem dobrze sobie radzi pod tym względem, a wystawione przez niego kursy, zależnie od dyscypliny i rodzaju rozgrywek są zdecydowanie w czołówce polskich bukmacherów.

Betrally Logo
OCENA: 99/100
 • Świetna oferta na piłkę nożną i ekstraklasę
 • Wysokie kursy
 • Bardzo dobra oferta promocyjna i bonus powitalny aż do 1000zł
 • Freebet w wysokości 20zł
  Legalni Bukmacherzy
1 99/100 Sprawdź
2 94/100 Sprawdź
3 91/100 Sprawdź
4 88/100 Sprawdź
5 87/100 Sprawdź

Aktualne promocje bukmacherów

  Najlepsze Bonusy Bukmacherskie
1 1000PLN Sprawdź
2 150EUR Sprawdź
3 1200PLN Sprawdź
4 1000PLN Sprawdź
5 760PLN Sprawdź