Co to jest bonus bukmacherski online i jak z niego korzystać?

Bonus to dodatkowe środki w postaci ustalonej kwoty lub procentu od depozytu oferowane graczowi przez bukmachera, które może wykorzystać na grę. Najczęściej bukmacher przyznaje bonus od depozytu, czyli wielkości wpłaconej kwoty. Bardzo rzadko, ale jednak zdarzają się, bonusy nie wymagające depozytu np. 10 złotych za darmo bez depozytu. Są niechętnie oferowane przez bukmacherów i wymagają bardzo dużego obrotu przed wypłatą.

forbet bonusy

Forbet bonusy

Jest kilka rodzajów bonusów:

 • lojalnościowy
 • od depozytu
 • bonus reload
 • okolicznościowy
 • powitalny
 • urodzinowy

Kiedy rejestrujesz się na stronie serwisu bukmacherskiego, zwróć uwagę czy otrzymasz premię na start czyli tzw. bonus powitalny. U dobrych bukmacherów otrzymują go wszyscy nowi gracze. Taki bonus jest przyznawany jednorazowo przy założeniu nowego konta. Czasem z okazji wielkich i ważnych wydarzeń sportowych, wielkość bonusu powitalnego zostaje podniesiona, co ma na celu zachęcić niezdecydowanych graczy. Warto więc wykorzystać taką sytuację.

Ponadto najbardziej zasłużonym graczom tzw. VIP oraz osobom, które uzbierały odpowiednią liczbę punktów w programie lojalnościowym, bukmacher oferuje tzw. bonus lojalnościowy, który można wykorzystać na grę. Bonus lojalnościowy może mieć też postać materialną tzn. że na wskazane dane adresowe gracza bukmacher wysyła prezent, którego rodzaj i wartość są określone w regulaminie dotyczącym bonusu.

STS Recenzja
96/100
1200zł
100% do 1.200zł Bonus Powitalny
graj teraz
 • Najlepszy polski bukmacher
 • Atrakcyjne promocje
 • Dostępne punkty stacjonarne
1200zł
100% do 1.200zł Bonus Powitalny
graj teraz
 • Najlepszy polski bukmacher
 • Atrakcyjne promocje
 • Dostępne punkty stacjonarne
STS Recenzja

Ponadto bukmacher może przyznać tzw. bonus okolicznościowy, będący bonusem od depozytu oferowanym z okazji ważnych wydarzeń sportowych np. Euro, MŚ, lub wydarzeń nie związanych ze sportem np. wyborów prezydenckich. Specjalnym rodzajem bonusu okolicznościowego, przyznawanego zwykle początkującym graczom jest bonus urodzinowy, ofereowany, jak nazwa wskazuje, z okazji urodzin gracza. Kolejnym rodzajem bonusu jest tzw.

bonus reload, będący premią od depozytu przyznawaną za wpłatę kolejnych depozytów czyli drugiego, trzeciego itd. Ten typ bonusu jest zwykle przyznawany przez bukmachera przegrywającym graczom. Inyym przykładem bonusu jest zakład refundowany tzw. cash back, polegający na tym, że w przypadku przegrania pierwszego zakładu, bukmacher jest zobowiązany zwrócić Ci stawkę.

Korzystanie z bonusów oferowanych przez bukmacherów to dobry pomysł. Jednak należy być ostrożnym i przestrzegać podstawowych zasad. Po pierwsze należy dokładnie zapoznać się z ofertą bukmacherów oraz regulaminem bonusów, zanim wybierzemy konkretny serwis bukmacherski. Nie zakładaj konta u nie sprawdzonego bukmachera, w końcu będziesz powierzał mu swoje pieniądze.

Czytając regulamin bonusu należy zwrócić uwagę na kryteria wycofywania, czyli warunki, które muszą zostać spełnione  aby móc wypłacić bonus. Ponadto nigdy nie należy wpłacać większej kwoty niż jest to wymagane przez regulamin. To znaczy że jeśli w regulaminie jest zapis, że aby otrzymać bonus należy wpłacić 150 zł, to wpłać dokładnie taką kwotę. Wynika to z faktu, że niektórzy bukmacherzy wymagają określonej liczby obrotów depozytem zanim możliwa będzie wypłata bonusu.

50zł
50zł Free Bet Oferta Powitalna
graj teraz
 • Stosunkowo wysokie kursy
 • 27 różnych dyscyplin sportowych
 • Dostępne zakłady e-sport
50zł
50zł Free Bet Oferta Powitalna
graj teraz
 • Stosunkowo wysokie kursy
 • 27 różnych dyscyplin sportowych
 • Dostępne zakłady e-sport
PZBUK Recenzja

Zatem przy wpłacie 400 zł będziesz potrzebował więcej czasu na uzyskanie bonusu oraz wzrośnie ryzyko przegranej. Wpłacając dokładnie taką kwotę jaką określa regulamin, umożliwiasz wykorzystanie maksymalnego bonusu przy zaangażowaniu minimalnej ilości środków. Najbardziej korzystną ofertą dla graczy początkujących są bonusy typu 100% z małymi kwotami. Z czasem wzrośnie kapitał umożliwiający optymalne wykorzystanie większych bonusów. Znaczenie ma także czas w którym przyjmujemy bonus. Na przykład jeśli obstawiamy Ekstraklasę bezpośrednio przed lub w trakcie przerwy wakacyjnej, możemy utracić prawo do bonusu. Dlatego w takim przypadku najlepiej obstawić coś innego w danym okresie.

Powyższe informacje wskazują jak ważne jest dokładne sprawdzenie oferty premiowej bukmachera. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, które umożliwią Ci lepsze zrozumienie tematu.

Parametry przyznanego bonusu

bonusy iconPoniżej przedstawiamy informacje umożliwiające wybór i sprawne korzystanie z najbardziej atrakcyjnych bonusów oferowanych przez bukmacherów. Przyjrzyjmy się parametrom bonusów oferowanych w branży bukmacherskiej.

1. Kwota bonusu

Optymalna kwota bonusu może być kwotowa lub procentowa. Procentowa wartość naliczana jest od depozytu i najczęściej zawiera się w przedziale od 10% do 200%. Przeważnie wynosi 50% lub 100%. Najczęściej spotykane wartości kwotowe bonusu wynoszą 100 lub 200 złotych. Kwoty poniżej 100 złotych są rzadkie, ale jeśli się zdarzają to najczęściej wynoszą 10£ lub 20€. Należy jednak uważać na oszustów. Jeśli bukmacher oferuje bardzo wysoki bonus np.

100% do 150€, trzeba zachować szczególną ostrożność. Zdarzają się sytuacje, gdy nieuczciwi bukmacherzy przed ogłoszeniem bankructwa podnoszą kwotę bonusu powitalnego aby pozyskać jak największą liczbę nowych klientów. Aby nie zostać oszukanym należy dobrze się zastanowić nad wyborem bukmachera i wybrać takiego który jest wiarygodny i ma dobrą opinię innych graczy. Największe ryzyko ponosimy grając u nowego bukmachera, gdyż ciężko określić jego wiarygodność. W takim przypadku, zwiększone ryzyko jest rekompensowane przyznaniem wysokiego bonusu.

2. Moment przyznania bonusu

Moment zaksięgowania bonusu na koncie gracza jest określony przez regulamin bonusu. Jeśli nie jest to napisane wprost, można to wywnioskować z treści regulaminu, dlatego ważne jest dokładne zapoznanie się z tym dokumentem.

3. Minimalny obrót

Gracz może obracać kwotą depozytu i bonusu. Jeśli nie jest to jasno napisane w regulaminie, każdy gracz powinien dokładnie przeliczyć ile razy musi obrócić bonusem. W przypadku wysokich wymagań obrotu warto zwrócić uwagę aby cza sobrotu był jak najdłuższy, a bonus był przyznawany od razu.

Można spotkać następujące przypadki:

 • brak wymaganego obrotu. Jest to bardzo rzadko spotykany wariant. Jednakże aby wypłata bonusu bez obrotu nie została odebrana jako próba oszustwa, należ kilka razy zagrać.
 • wymagany obrót od 3x do 7x bonus – łatwe do spełnienia warunki obrotu, nawet przez niedoświadczonych graczy.
 • wymagany obrót od 8x do 12x bonus – najczęściej spotykany wariant.
 • wymagany obrót od 13x do 20x bonus – wariant trudny do spełnienia.
 • wymagany obrót powyżej 21x bonus – wariant bardzo trudny do spełnienia.
sts_home

STS.pl

4. Minimalny kurs

Regulamin bonusu określa także minimalny kurs, powyżej którego zakład będzie się liczył do wymagań obrotu. Zakłady o niższym kursie nie są doliczane do obrotu. Jego ustalenie jest ważne aby uniknąć sytuacji, w których gracze obstawiają pewne wydarzenia przy niskim kursie, w celu osiągnięcia szybkiego obrotu przy minimalnym ryzyku. W przypadku wysokiego kursu rośnie ryzyko przegranej i utraty kapitału przed spełnieniem warunków obrotu bonusem. Z tego względu najlepiej zaczynać od bonusów z niskim kursem, chyba że gracz mma już doświadczenie i lubi grać stosując progresję lub AKO przy wysokich kursach. Taka gra może być opłacalna przy korzystnych pozostałych parametrach np. mniejszych wymaganiach dotyczących krotności obrotu bonusu.

Poniżej lista najczęściej spotykanych przypadków:

 • kurs nie został określony – w takim przypadku obowiązuje amerykański system naliczania obrotu.
 • kurs mniejszy bądź równy 1.50 – jest to sytuacja niezwykle korzystna dla gracza.
 • kurs w przedziale 1.60-1.80 – jest to najczęściej spotykana wartość minimalnego kursu.
 • kurs w przedziale 1.90-2.0 – oznacza warunki obrotu, które są trudne do spełnienia oraz zmuszają gracza do grania AKO.
 • kurs powyżej 2.0 – taki kurs jest rzadko spotykany i oznacza bardzo trudne warunki gry.

5. Czas na zrobienie obrotu

Ranking bukmacherówCzas na zrobienie obrotu jest także określany przez regulamin i najczęściej wynosi 30, 60 lub 90 dni. Obrót może być liczony:

 • od momentu aktywacji bonusu jeśli bonus ma być wypłacony przed zrobieniem obrotu
 • od momentu zaksięgowania wpłaty gracza jeśli bonus ma być wypłacony po zrobieniu obrotu.

Im dłuższy czas na obrót, tym jest to korzystniejsze dla gracza. Dlatego najlepiej zarejestrować się u bukmacherów z długim czasem na obrót (od 90 dni). Z czasem, przy wzroście kapitału, będzie można korzystać z serwisów oferujące wysokie bonusy z krótkim czasem na obrót. Jeśli przekroczymy czas na obrót bonus może zostać nam odebrany, dlatego warto monitorować ilość i rodzaj środków na koncie, aby nie mieć debetu.

Można wyróżnić następujące czasy:

 • poniżej 30 dni – jest to bardzo krótki czas na obrót, raczej niekorzystny dla gracza.
 • 30 dni – krótki czas na obrót.
 • 60 dni – umiarkowany czas na obrót.
 • 90 dni – to długi czas na obrót, korzystny dla gracza.
 • powyżej 90 dni – to bardzo długi czas na obrót, korzystny dla gracza.

W przypadku gdy zawczasu wiesz, że nie uda ci się zrobić wymaganego obrotu możesz skontaktować się z działem obsługi klienta z prośbą o przedłużenie czasu obrotu. Niektórzy bukmacherzy wyrażają na to zgodę np. bet-at-home. Jeśli bukmacher nie wyrazi na to zgody, a nie uda ci się wykonać obrotu w terminie, bonus oraz uzyskne dzięki niemu środki przepadają. Jeśli przegrasz wszystko zanim zakończysz obrót, najczęściej zostajesz zwolniony z obowiązku dokończenia obrotu, chyba że regulamin bonusu określa, że potrzebna jest dodatkowa wpłata w celu dokończenia obrotu.

Przykład bonusu

Poniżej przedstawiamy hipotetyczne warunki obrotu bonusem, które może zaoferować nam bukmacher:

 • kwota bonusu 100% do 100 PLN – oznacza, że wpłacając 100 zł uzyskujemy dodatkowe sto złotych przy jednokrotnym obrocie depozytem
 • minimalny obrót wynosi 5 razy bonus
 • minimalny kurs 1.50 (AKO nie jest wymagane)
 • czas na obrót 90 dni
 • bonus przyznawany po obróceniu depozytu

Gracz powinien policzyć jak dużo należy obstawić w danym okresie czasu np. codziennie lub tygodniowo, aby spełnić warunki obrotu i uzyskać bonus. W powyższym przykładzie musisz postawić 500 złotych na zakłady po kursie równym lub większym niż 1,50 w ciągu 90 dni, co oznacza, że musisz obstawić za co najmniej 5,56 złotych dziennie lub około 38,50 złotych tygodniowo. Nie ma znaczenia czy zakłady są wygrane czy przegrane. Aby uniknąć nieporozumień lepiej przynajmniej nieznacznie przekroczyć wyliczone w ten sposób wartości.

350zł
50% do 350zł Bonus Powitalny
1000zł
200% do 1000zł Bonus Powitalny
1000zł
na pierwszy depozyt
400zł
100% do 400zł Bonus Powitalny

Wypłata bonusu

Gdy zakończysz obrót będziesz mógł wypłacić zgromadzone środki. Po zleceniu wypłaty zostanie zweryfikowana Twoja tożsamość. Na tym etapie może się okazać, że według regulaminu bonus Ci nie przysługiwał i środki uzyskane dzięki niemu przepadają. Dlatego wcześniej należy zapoznać się z regulaminem, aby mieć pewność, że jest się uprawnionym do bonusu. Jeśli masz wątpiwości czy bonus Ci przysługuje, skontaktuj się z biurem obsługi klienta, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.