Obstawianie Meczów Ekstraklasy

Witaj! Jeśli tu jesteś, to zapewne pasjonują Cię zakłady bukmacherskie, obstawianie meczów polskich lig (w tym oczywiście Ekstraklasy), strategie bukmacherskie i wiele innych zagadnień związanych z zawieraniem zakładów na mecze piłki nożnej i inne wydarzenia sportowe.

Dzięki naszemu portalowi poznasz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań związanych z zakładami bukmacherskimi przyjmowanymi na mecze polskiej Ekstraklasy. Zawierają się w tym typy na konkretne mecze oraz bardziej ogólne porady dotyczące strategii obstawiania, a nawet wyboru konkretnego bukmachera.

Nasz portal udostępnia i będzie udostępniał typy bukmacherskie na mecze polskiej Ekstraklasy w sezonie 2017/2018, a także w sezonie 2018/2019 (wierzymy, że to nie koniec i że nasz portal będzie działał tak długo jak polska Ekstraklasa.

Aktualne typy bukmacherskie z Ekstraklasa

Rynki zakładów bukmacherskich

Nie jest tajemnicą, że w roku 2017 z powodu ustawy hazardowej wywróceniu do góry nogami uległ polski rynek zakładów bukmacherskich. Intencje były w zasadzie zrozumiałe: skończenie z sytuacją, w której mieszkający w Polsce pasjonaci zakładów bukmacherskich unikali odprowadzania jakichkolwiek podatków od swoich wygranych. Jak często bywa w Polsce, doszło do wylania dziecka z kąpielą: od 1. sierpnia 2017 polskie władze zaczęły blokować strony bukmacherów bez polskiej licencji (czyli praktycznie wszystkich bukmacherów zagranicznych) – każda strona znajdująca się na prowadzonym przez polskie Ministerstwo Finansów Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

Polski rynek usług bukmacherskich (ten legalny) został zdewastowany i zrównany z kilkoma podmiotami działającymi z licencją. Licencjonowane przyjmowanie zakładów bukmacherskich w Polsce jest jednak związane z opodatkowaniem tych usług w wysokości i formie, która w zasadzie przestaje być opłacalna z punktu widzenia gracza. Ponieważ bukmacherzy zagraniczni nie muszą działać zgodnie z polskim prawem, rozkwitła szara strefa. Wielu graczy z Polski pomimo ponoszonego ryzyka (gra u nielegalnych zagranicznych bukmacherów na terytorium Polski jest zagrożona sankcjami karnymi dla graczy) zaczęło omijać blokady nakładane na domeny zagranicznych bukmacherów i grać dalej – z dodatkowym dreszczykiem emocji, ale za to bez podatku.

Jakie były częste pytania zadawane przez obstawiających mecze polskiej Ekstraklasy (szczególnie nowych)?

Wielokrotnie otrzymywaliśmy pytania takie jak:

  • Czy obstawianie meczów polskiej Ekstraklasy różni się czymś od obstawiania meczów Bundesligi czy Premier League?
  • Jakie drużyny polskiej Ekstraklasy najlepiej obstawiać?
  • Czy „sprzedane” mecze w Ekstraklasie to historia, czy rzeczywistość?
  • Czy lepiej obstawiać pojedyncze mecze futbolowe Ekstraklasy, czy grać kombinacyjnie?
  • Czy są firmy bukmacherskie szczególnie warte polecenia osobie chcącej obstawiać mecze polskiej Ekstraklasy?
  • Czy obstawiając mecze Ekstraklasy warto ryzykować poważne kary za granie u zagranicznych bukmacherów?
  • Czy obstawianie zwycięzcy meczu Ekstraklasy jest bardziej ryzykowne od obstawiania innych zdarzeń związanych z rozgrywką?
  • Czy z zakładania się o wydarzenia sportowe w polskiej Ekstraklasie da się wyżyć?
  • O jakich innych rzeczach warto pamiętać przy obstawianiu meczów polskiej Ekstraklasy?
  • Jakimi sumami najlepiej operować przy zakładach bukmacherskich o wyniki meczów Ekstraklasy?

Ten artykuł jest niestety zbyt krótki, aby udzielić pełnych odpowiedzi na wszystkie zadane powyżej pytania. Jednak jego wcześniejsza i dalsza część poruszają niektóre z wymienionych wyżej zagadnień. Poza tym już wkrótce planujemy opublikować artykuły, w których kompleksowo odpowiemy na te i inne pytania.

Co to są zakłady długoterminowe? Jak grać długoterminowo?

Dla uniknięcia wątpliwości należy rozróżnić między zakładami o wynik przyszłych zdarzeń (sportowych, takich jak mecze piłki nożnej, lub innych). Bukmacherzy przyjmują zakłady o praktycznie wszystko i nie powinno stanowić większego problemu założenie się na przykład o to kto będzie futbolowym Mistrzem Polski (Ekstraklasy) nie tylko w tym sezonie, ale także za rok, za trzy lata, czy choćby i za dziesięć lat.

Drugim znaczeniem terminu „bukmacherskie zakłady długoterminowe” jest traktowanie zawierania zakładów na mecze trochę jak biznesu. Chodzi tu przede wszystkim o wypracowanie własnych, uznanych za zyskowne, strategii obstawiania i wdrażanie ich w życie w dłuższym horyzoncie czasowym. Elementami takiej strategii jest między innymi umiejętne zarządzanie ryzykiem, zarządzanie kapitałem oraz, co oczywiste, w miarę dobre przewidywanie wyników zdarzeń sportowych takich jak na przykład mecze polskiej Ekstraklasy. Zagadnienie to jest dość szerokim – wierzymy, że docenicie artykuły na ten temat które prawdopodobnie już niedługo ukażą się na naszym portalu.

Aktualne oferty powitalne bukmacherów

Statystyki z przeszłości

Pomimo że polska Ekstraklasa w jej obecnej formie istnieje dopiero od 2005 roku, historia polskich rozgrywek ligowych w piłce nożnej liczy już prawie 100 lat. Jeśli doliczyć do tego kilka dekad rozgrywek nieligowych, to widać, że jest się czym pochwalić. Tak długa historia rozgrywek to naturalnie ogromna ilość wszelkiego rodzaju statystyk ligowych: choćby tych dotyczących wyników meczów Ekstraklasy, strzelców bramek czy wreszcie tytułów mistrzowskich tej ligi.

Na naszym portalu z przyjemnością prezentujemy bogate statystyki meczów, przy czym skupiamy się na wydarzeniach bieżących. Naturalnym jest, że odpowiadamy na potrzeby naszych wiernych czytelników-pasjonatów zakładów bukmacherskich. Przez to nasz portal stale się zmienia i cały czas dostosowuje swoją zawartość do potrzeb obstawiających mecze Ekstraklasy.

Ponadto, co nie jest tajemnicą dla uczestników zakładów na mecze polskich lig, publicznie dostępne jest mnóstwo źródeł z bardzo szczegółowymi informacjami na temat statystyk poszczególnych spotkań oraz statystyk Ekstraklasy w ogólności. Statystyki takie są bardzo przydatne przy zawieraniu bukmacherskich zakładów sportowych.

Faworyci

Ku radości jednych i wściekłości drugich, w XXI wieku na polu tytułów Mistrza Polski (czyli drużyny która jest na pierwszym miejscu tabeli Ekstraklasy po zakończeniu sezonu) dominują jedynie dwa kluby piłkarskie: Legia Warszawa i Wisła Kraków. O ile można się kłócić na temat faworytów na dany sezon czy dany mecz, każdy obstawiający mecze piłkarskie (szczególnie długoterminowo) powinien mieć świadomość tego faktu. Nie można jednak zapominać, że tendencje i trendy ewoluują – wierzymy, że nasz portal będzie Was o tym informował i, dzięki temu, pomagał Wam wygrywać duże pieniądze na zakładach bukmacherskich.

Prezentujemy również nasze typy na najbliższe kolejki rozgrywek.

10 najlepszych bukmacherów