Znamy uczestników ostatniej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów

Oleksandr Osipov / Shutterstock.com

Wczoraj odbyły się wszystkie rewanżowe mecze w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej do Champions League.

Dzięki temu znamy już drużyny, które w przyszłym tygodniu rozpoczną rywalizację w ostatniej rundzie eliminacji do tych rozgrywek.

Polak pomógł

W pierwszym spotkaniu pomiędzy Slavią a Dynamem padł remis 1:1. W rewanżu w Kijowie gospodarze wyszli na to spotkanie ponownie z Tomaszem Kędziorą w składzie. W tym meczu już w 11. minucie Verbić dał prowadzenie gospodarzom. W dalszej części meczu Slavia atakowała i według niektórych ekspertów powinna otrzymać rzut karny, jednak sędzia Daniel Stefański nie zdecydował się podyktować jedenastki. Ostatecznie bramka Verbicia była jedynym trafieniem w tym spotkaniu, co oznacza, że Dynamo zagra dalej, a Slavia będzie musiała zadowolić się grą w fazie grupowej Ligi Europy.

Mocny przeciwnik

Rywalem Dynama w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej będzie Ajax. Holendrzy wczoraj pewnie pokonali Standard Liege, wygrywając aż 3:0. Gole w pierwszej połowie zdobywali Huntelaar i de Ligt, a na początku drugiej części Neres ustalił wynik meczu. Skromną wygraną z pierwszego spotkania utrzymało BATE. Klub z Borysowa wygrał tydzień temu z Karabachem 1:0 i w rewanżu prowadził po golu Ivanicia. Drużyna z Azerbejdżanu wyrównała w 54. minucie dzięki bramce Michela i kolejny gol dla tej ekipy dałby jej awans. Ostatecznie BATE utrzymało jednak remis i za rywala już w przyszłym tygodniu będzie mieć mistrza Holandii, PSV Eindhoven.

Grecy z awansami

Przed pierwszymi meczami greckie kluby nie były faworytami do awansów. Tydzień temu jednak zarówno AEK, jak i PAOK osiągnęli dobre rezultaty. Mistrz kraju zremisował w Szkocji z Celtikiem, a PAOK, mimo że przegrywał ze Spartakiem już 0:2, to cały mecz wygrał 3:2. Dzięki takim rezultatom przed rewanżami to Grecy mieli większe szanse na przejście do kolejnej rundy. PAOK w Moskwie zremisował ze Spartakiem 0:0, co dało awans Grekom, natomiast AEK musiał natrudzić się w starciu z Celtikiem. Galo i Livaja dali dwubramkowe prowadzenie AEK-owi, ale na kilkanaście minut przed końcem kontaktowe trafienie zaliczył Sinclair. Celtic nie zdołał jednak strzelić gola, który dałby mu awans i to mistrzowie Grecji zagrają w kolejnej rundzie.

Emocje do końca

Najbardziej wyrównany dwumecz miał miejsce w starciu Crvenej Zvezdy ze Spartakiem Trnava. W obu spotkaniach padł remis 1:1 i do wyłonienia drużyny, która awansuje, potrzebna była dogrywka. W niej Serbowie zdobyli gola w 98. minucie, kiedy to Radonjić po asyście Bena wpakował piłkę do siatki. W doliczonym czasie dogrywki Spartak miał jeszcze rzut karny, jednak nie zamienił go na bramkę. W kolejnej rundzie Crvena Zvezda zmierzy się z Salzburgiem, który bez problemów wyeliminował Shkendiję. Po zwycięstwie na własnym boisku z Fenerbahce 1:0, Benfica zremisowała bramkowo w Turcji i także awansowała dalej. Za przeciwnika w ostatniej rundzie Portugalczycy będą mieć PAOK. Videoton zremisował oba spotkania z Malmoe, jednak w Szwecji uzyskał remis 1:1, a na własnym boisku 0:0, dzięki czemu również powalczy o grę w Lidze Mistrzów. Także Dinamo Zagrzeb przeszło dalej, wygrywając w drugim spotkaniu z Astaną, tym razem 1:0. W kolejnej rundzie Dinamo zmierzy się z Young Boys Berno, natomiast AEK z Videotonem.