Znamy już trzech półfinalistów Pucharu Polski

Dziurek / Shutterstock.com

Już tylko jedna niewiadoma pozostała w kwestii drużyny, która wystąpi w półfinale Pucharu Polski.

Awans dalej uzyskały już ekstraklasowe Lechia i Jagiellonia oraz lider 1. Ligi, Raków Częstochowa.

W lutym awans Lechii

Jeszcze w lutym odbyło się pierwsze z czterech ćwierćfinałowych spotkań. W nim w Zabrzu Górnik mierzył się z Lechią. Obie ekipy są na przeciwległych biegunach w lidze. Ekipa ze Śląska walczy o utrzymanie, a Lechia jest liderem. Co ciekawe rok temu było odwrotnie. Lechia musiała bronić się przed spadkiem, a Górnik awansował do europejskich pucharów. W meczu pomiędzy tymi drużynami zespół z Gdańska prowadził do przerwy 1:0. Autorem bramki był Michał Mak. Przez większość drugiej połowy rezultat sprzed przerwy się utrzymywał, a na kilka minut przed końcem prowadzenie gości podwyższył Makowski. Górnika stać było tylko na jedno trafienie, którego autorem był Angulo z rzutu karnego. Lechia okazała się więc pierwszym półfinalistą.

Jaga lepsza od pierwszoligowca.

We wtorek mierzyły się ze sobą zespoły rywalizujące w różnych klasach rozgrywkowych. Odra grała z Jagiellonią. To Białostoczanie byli faworytem do awansu, jednak musieli oni zagrać na wyjeździe. W tym Odra widziała swoją szansę. Atut własnego boiska długo pomagał. Do przerwy nie oglądaliśmy goli, lecz w końcu podopieczni Ireneusza Mamrota wyszli na prowadzenie. W 73. minucie Klimala zdobył swojego pierwszego gola w tym meczu. Odra miała bardzo dobrą okazję do wyrównania kwadrans później, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Moder. W doliczonym czasie gry Klimala ustalił wynik meczu na 2:0 dla gości. Wczoraj w najciekawiej zapowiadanym się spotkaniu tej rundy Raków grał z Legią.

Awans Rakowa

W tym sezonie zespół z Częstochowy spisuje się bardzo dobrze. Raków jest liderem 1. Ligi i w dodatku uzyskał wczoraj awans do najlepszej czwórki Pucharu Polski. Gospodarze prowadzili z warszawskim zespołem już od 5. minuty, gdy bramkarza gości pokonał Malinowski. Legia zdołała jeszcze przed przerwą wyrównać, a autorem gola okazał się Kucharczyk. W drugiej połowie fani nie obejrzeli już żadnej bramki, dlatego do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W 112. minucie Niewulis zdobył ostatniego gola w meczu i Raków wyeliminował Legię z Pucharu Polski. Jeszcze w samej końcówce czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Cafu. Dziś odbędzie się ostatni z ćwierćfinałów, w którym Puszcza Niepołomice podejmie beniaminka Ekstraklasy, Miedź Legnica.