Znamy drużyny z awansem do półfinałów młodzieżowego Euro

Kategorie Magazyn, Reprezentacje Narodowe (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Znamy drużyny z awansem do półfinałów młodzieżowego Euro

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Wczoraj zakończyły się zmagania w fazie grupowej Euro U-21.

Polska niestety już wcześniej odpadła z turnieju. Dzięki remisowi w ostatnim spotkaniu awans uzyskały ekipy Francji i Rumunii.

Zagrają na igrzyskach

W związku z tym, że tegoroczne mistrzostwa były jednocześnie kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, było o co walczyć na tym turnieju. Wiadomo było, że gra w półfinale Mistrzostw Europy oznaczać będzie także grę na Igrzyskach. Z tego względu każdy z zespołów chciał uzyskać promocję. Z grupy, w której ostatecznie Polska zajęła trzecie miejsce, awans uzyskała Hiszpania. Po początkowej porażce z Włochami zespół ten pokonał skromnie Belgię, a następnie wygrał wysoko z Polską. Nadzieję na awans z drugiego miejsca miały jeszcze Włochy, lecz wczoraj szanse zniknęły. Jako gospodarz Italia przegrała tylko jeden mecz, właśnie z nami i przez to nie zajęła pierwszego miejsca w grupie.

Niemcy na spokojnie

Przed ostatnią kolejką Niemcy miały trzy punkty przewagi nad Danią i Austrią. Oznaczało to, że ewentualna porażka z Austriakami zrzuci Niemców z pozycji lidera. Nie dziwi więc, że w meczu ostatniej kolejki ekipa ta grała spokojnie i remis jej odpowiadał. Niemcy wyszły nawet na prowadzenie, a miało to miejsce już w 14. minucie. Waldschmidt pokonał bramkarza rywali i dał swojej ekipie dobry rezultat. Austriacy wyrównali dziesięć minut później. Tym razem bramka padła z rzutu karnego, a skutecznym egzekutorem tego stałego fragmentu gry okazał się Danso. W drugim spotkaniu Dania pokonała Serbię 2:0, lecz i tak nie dało to zbyt wiele tej reprezentacji. Serbia zakończyła zmagania bez punktu.

Miał być remis

Dużo kontrowersji było przed wczorajszym spotkaniem Rumunii z Francją. Obie drużyny wygrały spotkania w pierwszych dwóch kolejkach, co oznaczało, że podział punktów we wczorajszym starciu da awans obu tym ekipom. Jak się okazało, tak też było na murawie. W meczu padł bezbramkowy remis. W drugim meczu tej grupy Chorwacja zremisowała 3:3 z Anglią. Rumunia została zwycięzcą grupy, a Francja sklasyfikowana została jako najlepszy zespół z drugich miejsc. W fazie pucharowej Hiszpania zawalczy z Francją o finał. Faworytem będą ci pierwsi, jednak Francuzi na pewno nie odpuszczą. Niemcy są jeszcze większym faworytem w pojedynku z Rumunią, lecz Rumuni jako zespół bez porażki na tym turnieju mają ochotę na złoty medal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *