Zmiany w czołówce 2. Ligi

Po weekendowych spotkaniach w 2. Lidze nastąpiła zmiana lidera.

Swój mecz zremisowała Olimpia Grudziądz, a wpadkę tego zespołu wykorzystał łódzki Widzew.

Skromna wygrana

Łodzianie grali swój mecz na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Zwycięską bramkę dla drużyny zdobył Dario Kristo. Dzięki temu Widzew wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Pozycję lidera straciła za to Olimpia Grudziądz. Ekipa ta podejmowała Znicza Pruszków. Przez praktycznie całe spotkanie utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz tuż przed końcem goście otrzymali rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Machalski i wydawało się, że gospodarze przegrają. Zdołali oni jednak wyrównać chwilę później. Bramkę wyrównującą zdobył Marzec. W tabeli Olimpia ma na koncie 23 punkty, które zgromadziła w 11 spotkaniach. Widzew ma o oczko więcej i na ten moment znajduje się w korzystniejszym położeniu.

Rozczarowanie w Bełchatowie

Okazję na zbliżenie się do czołówki zmarnował GKS Bełchatów. Gospodarze prowadzili do przerwy ze Stalą Stalowa Wola po golu Biela, jednak druga połowa należała już do gości. Najpierw, w 72. minucie Dziubiński wyrównał, a w samej końcówce zwycięskie trafienie dla Stali zaliczył Łętocha. Po tej wygranej Stal wskoczyła do pierwszej dziesiątki, natomiast GKS jest w tabeli siódmy. Wysoko wygrał znajdujący się teraz na czwartej pozycji Radomiak. Drużyna z Radomia rozgromiła Resovię aż 5:0. Do przerwy gole zdobyli Szuprytowski i Luz i dwubramkowe prowadzenie utrzymywało się aż do 80. minuty. Wtedy jednak gospodarze zdobyli kolejne bramki. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Filipowicz, Leandro i Winsztal. Radomiak traci teraz tylko punkt do trzeciej Elany.

Remis drużyny z Torunia

Elana mierzyła się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg i nie zdołała wygrać. Mimo że goście dwukrotnie wychodzili w tym meczu na prowadzenie, to ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Zapewne żadna ze stron nie jest zadowolona z tego punktu, ponieważ zwycięstwo było w zasięgu obu ekip. Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Olimpia Elbląg, która ma na koncie sześć punktów. Tyle samo oczek w tabeli miał przed meczem jej sobotni rywal, Rozwój Katowice, jednak drużyna ze Śląska wygrała spotkanie 2:1. Trzeci mecz bez porażki zanotowała Skra. Tym razem zespół z Częstochowy bezbramkowo zremisował z ROW-em Rybnik. Nadal słabo spisują się za to Błękitni Stargard. Tym razem przegrali oni z Górnikiem Łęczna 0:2. To czwarta z rzędu porażka tego zespołu i szósty mecz bez zwycięstwa.