Zmiany trenerów w klubach Ekstraklasy

Kategorie Lotto Ekstraklasa (Magazine), Magazyn, Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Dziurek / Shutterstock.com

Zmiany  trenerów w klubach Ekstraklasy

Dziurek / Shutterstock.com

Dziurek / Shutterstock.com

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z dwoma kolejnymi zmianami na ławkach trenerskich w Lotto Ekstraklasie.

Najpierw z posadą pożegnał się szkoleniowiec Wisły Płock, a następnie to samo spotkało trenera Zagłębia Sosnowiec.

Nie sprawdził się

Przed dużym problemem tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Ekstraklasy stanęła Wisła Płock. Jej dotychczasowy szkoleniowiec Jerzy Brzęczek został przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Z tego powodu klub musiał szybko szukać jego następcy, ponieważ kilka dni później startował sezon. Ostatecznie Wisła doszła do porozumienia z Dariuszem Dźwigałą. Pod wodzą nowego trenera zespół jednak nie grał zbyt dobrze i po 11 kolejkach ma na koncie 10 punktów. W weekend Wisła przegrała z Pogonią Szczecin i postanowiono, że to wystarczająco, aby pożegnać się z trenerem. Na razie tymczasowym szkoleniowcem drużyny został Kamil Zieleźnik.

Mają szukać

Tymczasowy trener w Wiśle był dotychczas asystentem Dariusza Dźwigały i funkcja głównego szkoleniowca przypadła mu tylko na czas poszukiwania nowego trenera. Dziś dziennikarze zaczęli jednak podawać informacje, że nowym trenerem Wisły zostanie prawdopodobnie Kibu Vicuna. Hiszpan był dotychczas najbardziej znany z bycia asystentem Jana Urbana, gdy ten trenował kluby Ekstraklasy. W ostatnim czasie Vicuna był pierwszym trenerem litewskiego Trakai. Jak możemy przeczytać w mediach, szkoleniowiec i jego nowy klub doszli już do porozumienia. Teraz tylko Hiszpan musi porozumieć się z dotychczasowym pracodawcą, aby móc objąć zespół Nafciarzy. Najbliższy mecz ligowy Wisła zagra 21 października, a jej rywalem będzie Zagłębie Lubin. Spotkanie to Wisła rozegra na boisku rywala.

Beniaminek zmienia

Także w Zagłębiu Sosnowiec dojdzie w najbliższym czasie do przedstawienia nowego trenera. Dotychczasowy trener, którym był Dariusz Dudek, pracował w Zagłębiu nieco ponad rok. Przez ten czas zespół awansował do Ekstraklasy, jednak w niej drużyna nie radzi sobie już tak dobrze. Dorobek siedmiu punktów w jedenastu kolejkach sprawia, że Zagłębie znajduje się w strefie spadkowej. O odejściu z funkcji trenera zadecydował sam szkoleniowiec, który postanowił podać się do dymisji. Nie wiadomo jednak, kto mógłby zostać nowym trenerem klubu. Jednym z kandydatów mógłby być znany z pracy w Ekstraklasie Maciej Bartoszek, lecz dzisiaj trener ten został oficjalnie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec Chojniczanki Chojnice. Być może zespół ten będzie w najbliższym czasie spisywać się tak dobrze, że za rok będzie rywalizować w Ekstraklasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *