Zakończyła się pierwsza kolejka w Premier League

CosminIftode / Shutterstock.com

W sobotę i niedzielę rozegrana została reszta meczów pierwszej kolejki Premier League.

Pewne zwycięstwa odniosły ekipy Chelsea czy Liverpoolu, a w niedzielnym hicie Manchester City pokonał Arsenal.

Ważna wygrana

Pierwszym sobotnim meczem był pojedynek Newcastle United z Tottenhamem. Wielu piłkarzy Kogutów grało do końca na Mundialu, lecz rozpoczęli sobotnie spotkanie od pierwszej minuty. Mimo tego było widać, że chociażby Harry Kane potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby dojść do pełni dyspozycji. Goście objęli prowadzenie już w 8. minucie, kiedy to Vertonghen zdobył gola. Newcastle odpowiedziało jednak bardzo szybko trafieniem wyrównującym. Joselu już 3 minuty później pokonał Llorisa i mecz zaczynał się od nowa. To jednak po raz kolejny stołeczni zdobyli następnego gola. W 18. minucie Alli wyprowadził gości na prowadzenie i wynik 2:1 dla Tottenhamu utrzymał się do końca meczu. Newcastle w drugiej połowie mocno atakowało, jednak liczne akcje nie dały tej drużynie żadnego gola.

Dobrze weszli w sezon

Chelsea wraz  z nowym trenerem, Maurizio Sarrim chciała zdobyć swoje pierwsze punkty w sezonie już w starciu z Huddersfield. The Blues w trudnym wyjazdowym meczu prowadzili już 2:0 do przerwy, a gole zdobywali Kante i Jorginho, który pokonał bramkarza z rzutu karnego. W drugiej połowie rywala dobił Pedro i Londyńczycy mieli się z czego cieszyć. Przed łatwiejszym zadaniem stał Liverpool, ponieważ swój mecz rozgrywał na własnym boisku. Rywalem był jednak West Ham. Pierwszego gola w meczu zdobył król strzelców z poprzedniego sezonu, Mohamed Salah. Kolejne trafienie jeszcze przed przerwą zaliczył Sadio Mane. Ten sam piłkarz po zmianie stron podwyższył prowadzenie gospodarzy, a wynik na 4:0 ustalił Sturridge. The Reds są obecnie liderem tabeli.

Maszyna ruszyła

Kibice śledzący na co dzień Premier League zastanawiali się, czy tak jak i w poprzednim sezonie, tak i w tym Manchester City będzie zdobywać seryjnie punkty. W meczu pierwszej kolejki Obywatele potwierdzili to, że mogą być równie mocni, jak w ostatnich rozgrywkach. City pokonało Arsenal po golach Sterlinga i Silvy. Rozczarowani tym faktem muszą być kibice Kanonierów, którzy liczyli, że pod sterami nowego menedżera, którym jest Unai Emery, Arsenal będzie walczył z najlepszymi w Anglii jak równy z równym. W innym ciekawym pojedynku Wolverhampton zremisował z Evertonem 2:2. Jest to jedyny beniaminek w tej kolejce, jaki zdobył jakikolwiek punkt.