Vitezslav Lavicka trenerem Śląska Wrocław

Kategorie Lotto Ekstraklasa (Magazine), Magazyn, Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Photografeus / Shutterstock.com

Vitezslav Lavicka trenerem Śląska Wrocław

Photografeus / Shutterstock.com

Photografeus / Shutterstock.com

W końcu poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca Śląska Wrocław.

Trenerem zespołu z Dolnego Śląska został dziś ogłoszony Vitezsav Lavicka, który przez większość kariery trenerskiej pracował w lidze czeskiej.

Do końca kolejnego sezonu

Klub z Wrocławia poinformował, że z nowym szkoleniowcem związał się na półtora roku. Oznacza to, że umowa trwać będzie do końca sezonu 2019/2020. Istnieje w niej jednak zapis, który mówi, że może zostać przedłużona o kolejne dwa lata. Być może w przypadku zadowalających wyników Czech na dłużej zagości we Wrocławiu. Śląsk na ten moment balansuje między strefą spadkową a grupą mistrzowską. Zapewne celem, jaki postawiono nowemu trenerowi, jest próba ataku i wskoczenia do górnej ósemki. Oznaczałoby to naprawdę dobry początek Czecha w nowym klubie. Na razie w klubie myśli się o transferach, aby wzmocnić zespół. Być może trener pomoże w doborze odpowiednich graczy.

Bogata kariera

Na początku swojej trenerskiej kariery Lavicka pracował z młodzieżą, a następnie został asystentem trenerów Sparty Praga. Współpracował on wtedy Ivanem Haskiem, Jaroslavem Hrebikiem i Zdenkiem Scasnym. W 2002 roku został on nawet na chwilę trenerem pierwszej drużyny Sparty. Następnie Czech dalej pracował w rodzimej lidze, lecz już jako pierwszy trener Viktorii Zizkov oraz Slovana Liberec. W 2007 roku został on desygnowany na stanowisko selekcjonera kadry Czech U-21. Rok później został ponownie trenerem Sparty, lecz poprowadził ten zespół w jedynie trzech spotkaniach. Ekipa z Pragi pod jego wodzą nie wygrała wtedy ani razu. W lutym 2009 roku Lavicka postanowił opuścić Czechy i znalazł pracę w Australii.

Ciekawy wybór

Lavicka trenował Sydney FC przez prawie trzy lata. W tym czasie zespół ten rozegrał pod jego wodzą 122 spotkania. Co ciekawe w lipcu 2012 roku po raz trzeci został trenerem Sparty. Tym razem jednak poszło mu o wiele lepiej niż ostatnio i trenerem tego klubu był on przez prawie kolejne trzy lata. Ostatnią jego pracą było ponowne bycie selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Czech. Jeśli chodzi o karierę piłkarską, to obecny trener Śląska grał jedynie w klubach czeskich. Wydaje się więc, że wybór tego akurat szkoleniowca do roli trenera ekipy z Wrocławia jest interesujący. Lavicka posiada duże doświadczenie jako trener i być może poradzi sobie ze swoimi nowymi podopiecznymi. Śląsk zajmuje obecnie czternaste miejsce w lidze z punktem przewagi nad strefą spadkową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *