Stal Mielec wiceliderem 1. Ligi po piątkowych meczach

W piątek rozegrane zostały trzy mecze w ramach dwudziestej dziewiątej kolejki Nice 1. Ligi.

W jednym ze spotkań Stal Mielec pewnie pokonała u siebie Wigry Suwałki i dzięki temu awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Zaczęli po przerwie

Przed spotkaniem oba zespoły znajdowały się blisko czołowych drużyn w tabeli. Nadal więc zarówno Stal, jak i Wigry mogły myśleć o awansie do ekstraklasy. Wczorajszy mecz na dobre zaczął się po niecałej godzinie gry. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy zbyt wielu ciekawych sytuacji, tak samo było na początku drugiej części spotkania. W 59. minucie meczu gola dla gospodarzy zdobył Bartosz Nowak. Siedem minut później Rafał Grodzicki został ukarany czerwoną kartką, dlatego też goście mogli ponownie uwierzyć w urwanie przeciwnikowi punktów, a nawet w zwycięstwo.

Ostry mecz

Na nieco ponad 10 minut przed końcem meczu siły na boisku się wyrównały. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Laurentiu Iorga i musiał on opuścić murawę. W końcówce gospodarze pokazali, że to oni zdecydowanie bardziej zasłużyli na 3 punkty. W 85. minucie na 2:0 podwyższył Dejan Dermanović, a wynik spotkania na 3:0 ustalił 3 minuty później Łukasz Wroński. Całe spotkanie było niezwykle ostre, już w pierwszej części gry sędzia musiał pokazać zawodnikom 4 żółte kartki, tyle samo pokazał także po przerwie. Dodatkowo dwie czerwone kartki pokazują, że obie strony walczyły na całego.

Awans w tabeli

Dzięki zwycięstwu Stal wyprzedziła w tabeli Wigry Suwałki i ma obecnie nad swoim wczorajszym przeciwnikiem 2 punkty przewagi. Wigry zajmują piąte miejsce, a Mielczanie zostali wiceliderem, mając tyle samo punktów co GKS Katowice i Chojniczanka. Oba zespoły jeszcze dziś mogą jednak odskoczyć Stali, rozegrają bowiem swoje mecze ligowe. W środę Stal czeka kolejna kolejka w ramach Nice 1. Ligi, w Chojnicach zespół zmierzy się właśnie z Chojniczanką.

Grali inni

Oprócz omawianego wyżej meczu wczoraj odbyły się jeszcze dwa inne spotkania. W jednym z nich Drutex-Bytovia pokonała Odrę Opole 1:0 i na dobre uciekła od drużyn zamieszanych w walkę o utrzymanie. Goście mogli ten mecz zremisować, jednak pod koniec spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Skrzypczak. W najciekawszym wczorajszym meczu GKS Tychy podejmował lidera ligi, Miedź Legnica. Jedyny gol padł w 50. minucie meczu, a jego autorem był Łukasz Grzeszczyk. Porażka Miedzi nie wpłynie na pozycję tego zespołu po całej kolejce, przewaga nad drugim i trzecim zespołem może się jednak zmniejszyć do zaledwie dwóch punktów.

Stal Mielec – Wigry Suwałki 3:0 (0:0)

Gole: Nowak 59′, Djermanović 85′, Wroński 88′