Reca opuszcza zgrupowanie polskiej kadry

Kategorie Magazyn, Reprezentacje Narodowe (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Reca opuszcza zgrupowanie polskiej kadry

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Pechowo rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski dla Arkadiusza Recy.

Zawodnik Atalanty nie zagra w dwóch eliminacyjnych spotkaniach z powodu kontuzji, której nabawił się jeszcze w klubie.

Mógł zagrać

Powołania do reprezentacji Arkadiusza Recy są kontrowersyjne. Piłkarz ten współpracował z Jerzym Brzęczkiem, gdy obaj znajdowali się jeszcze w Wiśle Płock. Wtedy to Reca bardzo dobrze sobie radził i to między innymi dzięki jego dobrej grze ekipa z Płocka zakończyła zmagania ligowe na wysokim, piątym miejscu. Po zakończeniu sezonu 17/18 Reca trafił do Włoch, a dokładnie do solidnej Atalanty Bergamo. Otrzymał nawet numer 7, co zwiastowało, że będzie ważnym elementem zespołu. Jerzy Brzęczek jeszcze bardziej niespodziewanie został wybrany nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Zastąpił on na tym stanowisku Adama Nawałkę. Znający mocne strony Recy selekcjoner powoływał go, co na początku nie było niczym zaskakującym.

Nie grał w klubie

Problemy z powoływaniem Recy rozpoczęły się, gdy piłkarz ten praktycznie nie występował we Włoszech. Po odpadnięciu z europejskich pucharów Atalancie została już tylko gra na krajowym podwórku, co sprawiło, że automatycznie Reca otrzymywał jeszcze mniej szans na grę. W całym sezonie Serie A Reca wystąpił w zaledwie trzech meczach, z czego łącznie na boisku przebywał przez 45 minut. Wielu fanów dziwiło więc to, że podczas meczów reprezentacji obrońca znajdował się w pierwszej jedenastce. Na lewym boku obrony mógł grać też Bartosz Bereszyński, a na prawym Tomasz Kędziora. Ostateczna decyzja zawsze należy jednak do selekcjonera i to on bierze na siebie ewentualną odpowiedzialność za wyniki.

Wyjedzie ze zgrupowania

Na zgrupowanie, które rozpoczęło się wczoraj, Arkadiusz Reca przyjechał z kontuzją, której początek miał miejsce na jednym z ostatnich treningów we Włoszech. Jak podaje rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakub Kwiatkowski, Reca odpuści zgrupowanie. Opinię na temat stanu zdrowia reprezentanta wydał lekarz Jacek Jaroszewski, który stwierdził, że przerwa od gry polskiego zawodnika wyniesie około dwóch tygodni. Jeszcze nie wiadomo, czy w miejsce kontuzjowanego gracza zostanie powołany zmiennik. Być może tak się stanie, ponieważ zgrupowanie dopiero się rozpoczęło. Polska w przyszłym tygodniu rozegra dwa ważne mecze eliminacyjne. Naszym rywalem w meczu wyjazdowym będzie Macedonia Północna, a na Stadionie Narodowym podejmiemy Izrael. Liczymy na to, że po tych meczach nadal będziemy liderem naszej grupy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *