Raków Częstochowa liderem 1. Ligi po pierwszej kolejce

Dziurek / Shutterstock.com

Czas na podsumowanie pierwszej kolejki w 1. Lidze, która rozegrana została w weekend.

Kilka klubów może mieć powody do radości, ponieważ już na inaugurację wygrały one ważne spotkania.

Nadal słabo

Bruk-Bet Termalica po spadku z Ekstraklasy chciał od początku włączyć się do walki o powrót do tej ligi. Przykłady innych klubów z ostatnich lat pokazały jednak, że nie jest to łatwa sztuka. Także Nieciecza przekonała się w sobotę, że nie będzie łatwo o zajęcie wysokiego miejsca. W meczu z Bytovią goście prowadzili już 1:0 w 11. minucie, kiedy to gola zdobył Mateusz Kuzimski. Kibice zgromadzeni na stadionie liczyli na to, że po zmianie stron losy meczu się odwrócą, ale tak się nie stało. Kilka minut po przerwie Gutkovskis zdobył bramkę samobójczą i Bytovia była o krok od zwycięstwa. Kontaktowego gola zdobył jeszcze Purece, ale jak się okazało, był to także honorowy gol dla gospodarzy. Bytovia w całym meczu pokazała się z lepszej strony i zasłużenie wygrała.

Wyjazdowe wygrane

Po raz kolejny także GKS Katowice chciał walczyć o awans do najlepszej klasy rozgrywkowej w kraju. Tym razem drużyna ze Śląska zaliczyła jednak falstart i przegrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Goście zdobyli tylko jednego gola w meczu, jednak dał im on zwycięstwo. Jego strzelcem okazał się Sabala w pierwszej części gry. Porażkę na własnym boisku musiał także przełknąć beniaminek z Jastrzębia. GKS poległ w spotkaniu z Wigrami Suwałki, choć mecz był dość wyrównany. Do przerwy nie oglądaliśmy goli, a po zmianie stron obie drużyny szybko zadały ciosy. Na prowadzenie wyprowadził gości Straus, ale kilkadziesiąt sekund później wyrównał Tront. Przewagę posiadania piłki mieli gospodarze, lecz to Wigry w końcówce zdobyły gola dającego zwycięstwo za sprawą Bartczaka.

Jest pierwszy lider

Ciekawy mecz miał miejsce w Opolu. Miejscowa Odra podejmowała GKS Tychy i obie drużyny stworzyły dobre widowisko. Goście prowadzili do przerwy po bramce Zapolnika, lecz po zmianie stron to Odra dyktowała warunki. W 50. minucie wyrównał Czyżycki, a w doliczonym czasie gry Martin zdobył zwycięskiego gola dla gospodarzy. W Częstochowie Raków mierzył się z Puszczą Niepołomice i rozgromił przeciwnika. Po pół godziny gry bramkę zdobył Kościelny, a w drugiej części swoje trafienia dla gospodarzy dołożyli Bart i Musiolik, a Raków wygrał cały mecz 3:0. Tak wysokie zwycięstwo oznacza, że zespół z Częstochowy został liderem 1. Ligi po zakończonej kolejce.