Poznaliśmy terminarz Ekstraklasy

Kategorie Magazyn, PKO Ekstraklasa (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Dziurek / Shutterstock.com

Poznaliśmy terminarz Ekstraklasy

Dziurek / Shutterstock.com

Dziurek / Shutterstock.com

Wczoraj Ekstraklasa ogłosiła terminarz rozgrywek na sezon 2019/2020.

Pierwsza kolejka rozpocznie się 19 lipca i tak jak w poprzednich latach wszystkie ekipy mają rozegrać po 37 meczów.

Ciekawie na początek

Oczy wielu fanów wraz z początkiem sezonu będą zwrócone na Piasta Gliwice. Drużyna ze Śląska zagra w pierwszej kolejce zmagań z Lechem Poznań. Co ciekawe obie te drużyny zmierzyły się w Gliwicach w 37. kolejce, a wtedy o jednego gola lepsi okazali się gospodarze. Ciekawe potyczki czekają beniaminków. Obaj z nich rozegrają swoje mecze u siebie, jednak Raków ma swoje domowe spotkania rozgrywać w Sosnowcu. Zwycięzca rozgrywek 1. Ligi zmierzy się z Koroną Kielce. Łódzki Klub Sportowy podejmie za to Lechię Gdańsk. Druga drużyna w kraju, warszawska Legia walczyła będzie z Pogonią. Pod koniec sezonu Legia właśnie z ekipą ze Szczecina straciła cenne punkty, które skutkowały brakiem zdobycia mistrzostwa.

Pucharowicze w określone dni

W związku z grą w eliminacjach do Ligi Mistrzów Piast Gliwice w pierwszych kolejkach będzie rozgrywał swoje spotkania w soboty. Inaczej będzie to wyglądać w przypadku Legii, Lechii i Cracovii. Te ekipy jako reprezentanci Polski w eliminacjach do Ligi Europy swoje ligowe spotkania będą grały w niedziele. W pierwszych kolejkach nowego sezonu żadne z tych czterech ekip nie będą grały pomiędzy sobą. Jest to spowodowane tym, aby nie utrudniać drużynom walki o awans do fazy grupowej czy to Ligi Mistrzów, czy Ligi Europy. Postanowiono także dobrać im takich rywali, aby pokonywane odległości nie były zbyt duże.

Koniec w maju

Ostatnie tegoroczne mecze mają odbyć się 21 grudnia. Tak jak i rok temu, tak i w nowym sezonie ekipy mają grać na kilka dni przed świętami. Sezon zasadniczy zakończy się 11 kwietnia. Wtedy to ekipy rozegrają ostatnią, 30. kolejkę sezonu zasadniczego. Po jej zakończeniu poznamy oficjalny podział na grupę mistrzowską i spadkową. Tydzień później rozpocznie się runda finałowa, która zakończy się w maju. Ostatnia kolejka w grupie mistrzowskiej będzie miała miejsce 23 maja. O obronę tytułu zaciekle będzie walczył Piast, lecz ciężko będzie tej drużynie obronić tytuł mistrzowski. Polscy fani kibicujący naszym zespołom w europejskich pucharach liczą, że jak najwięcej drużyn awansuje do faz grupowych tych rozgrywek. Biorąc pod uwagę ostatnie lata, sukcesem będzie już jednak awans jednej z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *