Poznaliśmy miasta meczów Polaków w el. Euro 2020

Kategorie Magazyn, Reprezentacje Narodowe (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Oleksandr Osipov / Shutterstock.com

Poznaliśmy miasta meczów Polaków w el. Euro 2020

Oleksandr Osipov / Shutterstock.com

Oleksandr Osipov / Shutterstock.com

W ostatnich dniach wszystkie reprezentacje, które będą rywalizować z Polską w eliminacjach do Euro 2020, podały miejsca rozegrania spotkań.

Każdy z meczów Polacy rozegrają w stolicach krajów swoich rywali. Przeciwników reprezentacja Polski będzie podejmować na Stadionie Narodowym.

Powrót po dziesięciu latach

Zmagania w eliminacjach Polacy rozpoczną od trudnego spotkania. 21 marca podopieczni Jerzego Brzęczka udadzą się do Wiednia na mecz z Austrią. Pojedynek ten rozegrany zostanie na stadionie imienia Ernsta Happela. To właśnie ten obiekt gościł przed dziesięcioma laty najlepsze drużyny kontynentu podczas Mistrzostw Europy, które rozgrywane były w Austrii i Szwajcarii. Na tym stadionie Polacy grali z Austrią w czerwcu 2008 roku. Wtedy mecz zakończył się remisem 1:1. Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała awansować do fazy pucharowej. Fani nadal zapewne pamiętają tamto emocjonujące spotkanie. Teraz stawka nie będzie tak wysoka, jednak zwycięzca meczu będzie miał korzystny początek w eliminacjach.

Kolejne stadiony

W czerwcu Polacy zagrają z Macedonią. Mecz ten odbędzie się na Arenie Filipa II w Skopje. To tutaj w 2017 roku odbył się mecz o Superpuchar Europy, w którym Real Madryt okazał się lepszy od Manchesteru United. Wrzesień rozpoczniemy rywalizacją na Stadionie Stożice w Lublanie. Ostatni raz Słowenia grała tu w listopadzie, gdy zremisowała 1:1 z Norwegią. Dwa lata temu Słoweńcy zdołali tu bezbramkowo zremisować z Anglią. W październiku zagramy w Rydze na Daugavas Stadions. Obiekt ten pomieści nieco ponad 10 tysięcy widzów. W naszym przedostatnim spotkaniu eliminacyjnym zagramy w Izraelu. Stadion w Jerozolimie nazwany został na cześć Teddy’ego Kolleka, który był burmistrzem miasta podczas budowy obiektu. W październiku Izrael przegrał tu 0:1 z Hiszpanią, nie będzie to więc łatwy teren.

Na sprawdzonym stadionie

Jeśli chodzi o obiekt, gdzie Polacy podejmą swoich przeciwników, to będzie to Stadion Narodowy w Warszawie. Polacy rozegrają tu wszystkie pięć spotkań eliminacyjnych, podczas których będą gospodarzem. Od kilku turniejów eliminacyjnych do Mistrzostw Europy i Świata ustalono, że wszystkie takie mecze reprezentacja rozgrywać będzie właśnie na tym stadionie. Dwa spotkania, które ostatnio rozegraliśmy w Lidze Narodów, odbyły się natomiast w Chorzowie. Polski Związek Piłki Nożnej liczy zapewne na to, że kibice naszej reprezentacji licznie zjawią się podczas każdego z tych spotkań. Duży wpływ na frekwencję będą jednak miały wyniki kadry. Im będą one lepsze, tym kibice chętniej przyjdą oglądać grę reprezentacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *