Polska pewnie rozgromiła Tahiti

W swoim drugim meczu na Mistrzostwach Świata U-20 wygrała reprezentacja Polski.

Podopieczni Jacka Magiery zgodnie z oczekiwaniami pokonali Tahiti. Nasza drużyna wygrała aż 5:0.

Trzy punkty konieczne

Po słabym spotkaniu przeciwko Kolumbii tak się złożyło, że w drugiej kolejce rywalizowaliśmy z Tahiti. Nie było więc możliwości, aby nie wygrać wysoko tego spotkania. Nasza ekipa cały czas walczy o awans z grupy, a ważne mogą być w tym przypadku strzelone gole. Wynik w 18. minucie otworzył Bednarczyk. Do przerwy młodzi Polacy prowadzili za to już trzema bramkami. Autorami dwóch pozostałych trafień byli Zylla oraz Steczyk. Po zmianie stron nadal dominowaliśmy, lecz oddaliśmy też pole do popisu rywalom. Mimo tego to my zdołaliśmy ponownie cieszyć się z trafień. Swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Steczyk, a stało się to w 61. minucie. Na nieco ponad kwadrans przed końcem do siatki Tahiti trafił Benedyczak, który pojawił się na murawie kilkanaście minut wcześniej. Ekipa z Oceanii kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Tehaamoany. Polska wygrała ten mecz 5:0.

Rywalizacja coraz ciekawsza

Niespodziewanym rozstrzygnięciem zakończyło się drugie ze spotkań naszej grupy, w nim Senegal rywalizował z naszym pogromcą, czyli Kolumbią. Afrykańczycy mieli solidny wynik do przerwy. W 38. minucie z rzutu karnego do siatki trafił Niane. Pod sam koniec meczu Senegal ponownie miał do wykonania jedenastkę. Chwilę wcześniej boisko opuścił Niane, dlatego do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Lopy. Piłkarz ten tak jak jego kolega w pierwszej połowie wykorzystał okazję do zdobycia gola. Senegal wygrał 2:0, dzięki czemu ma na koncie sześć punktów. W ostatniej serii gier reprezentacja tego kraju zagra z naszą kadrą. Polacy nie mogą pozwolić sobie na porażkę, a najlepiej będzie w tym meczu zwyciężyć. Szczególnie że w trzeciej kolejce zwycięży prawdopodobnie Kolumbia.

Włochy też z awansem

Oprócz Senegalu awans uzyskała reprezentacja Włoch. Po pokonaniu Meksyku tym razem młoda ekipa z Europy okazała się lepsza od Ekwadoru. Po kwadransie do bramki rywala trafił Pinamonti. Przed końcem pierwszej połowy zespół z Ameryki Południowej skomplikował sobie sytuację, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Porozo. Mimo tego Ekwador miał szansę wyrównać jeszcze przed przerwą. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Campana. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie i skromna wygrana dała awans tej ekipie do kolejnej rundy. Pierwszą wygraną na tym turnieju odniosła Japonia, która zagra z Włochami w ostatniej kolejce. Zespół azjatycki pokonał aż 3:0 Meksyk. W sobotę także odbyły się cztery mecze na tych mistrzostwach, najbardziej okazałe zwycięstwo odniosła Argentyna, która pokonała Republikę Południowej Afryki aż 5:2. W drugim meczu tej grupy Portugalia wygrała z Koreą Południową 1:0. Na początek zmagań w grupie E Francja wygrała 2:0 z Arabią Saudyjską, lecz zespół ten postawił Trójkolorowym trudne warunki. Panama zremisowała za to z Mali 1:1.