Polska na 20. miejscu w rankingu FIFA

Kategorie Magazyn, Reprezentacje Narodowe (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Ugis Riba / Shutterstock.com

Polska na 20. miejscu w rankingu FIFA

Ugis Riba / Shutterstock.com

Ugis Riba / Shutterstock.com

W tym tygodniu zaprezentowany został listopadowy ranking FIFA.

Bierze on pod uwagę mecze reprezentacji, które odbyły się w przeciągu ostatnich tygodni, w tym spotkania Ligi Narodów.

Awansowali

W porównaniu do rankingu, który ukazał się miesiąc wcześniej, reprezentacja Polski uzyskała awans. Polacy podskoczyli o jedno oczko, dzięki czemu zajmują dwudzieste miejsce. Pozycja ta jest jednak dzielona przez podopiecznych Jerzego Brzęczka razem z Peru. Obie reprezentacje rywalizowały na czerwcowym Mundialu, jednak nie potrafiły awansować z grupy i odpadły już po trzech spotkaniach. W listopadzie Polska grała dwa mecze. Najpierw czekało nas towarzyskie starcie z Czechami, które przegraliśmy 0:1. Potrafiliśmy jednak zdobyć punkt w spotkaniu z Portugalią w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Narodów. Z tego względu Polska zdobyła punkty także do rankingu FIFA, dzięki czemu zajmuje teraz dwudzieste miejsce.

Czołówka taka sama

Tak jak i przed miesiącem, tak i teraz pierwsza piątka rankingu nie różni się niczym. Żadna z reprezentacji znajdująca się na tych lokatach nie zdołała ani awansować, ani nie musiała martwić się z powodu spadku o kilka pozycji. Tym samym wciąż na czele znajduje się Belgia, która jednak listopadowych starć nie może zaliczyć do udanych. Brązowi medaliści Mistrzostw Świata w Rosji przegrali decydujący mecz o awans do najlepszej czwórki Ligi Narodów ze Szwajcarią. Z tego względu Belgowie zajęli drugie miejsce w grupie, jednak w rankingu wciąż są pierwsi. Tuż za nimi znajdują się Francuzi. Najlepsza drużyna świata także nie zdołała uzyskać awansu z grupy w Lidze Narodów. Trzecie miejsce zajmuje najlepszy zespół Ameryki Południowej, Brazylia.

Europejskie zespoły najlepsze

Jeśli wziąć pod uwagę kontynenty, z jakich pochodzą drużyny z pierwszej dziesiątki, to zdecydowana większość pochodzi z Europy. Czwarta pozycja przypadła Chorwatom, a piąta Anglikom. Zmiana nastąpiła za to na pozycji szóstej. Spadł z niej Urugwaj, a awans uzyskała Portugalia. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Szwajcarzy, Hiszpanie i Duńczycy. Oznacza to, że w pierwszej dziesiątce listopadowego rankingu FIFA znajduje się aż osiem zespołów z Europy i do tego dwa z Ameryki Południowej. Tuż za pierwszą dziesiątką znajdują się jednak aż trzy ekipy z tego kontynentu. Są to kolejno Argentyńczycy, Kolumbijczycy i Chilijczycy. Ci ostatni są najwyżej sklasyfikowanym w rankingu zespołem, który nie uczestniczył w ostatnich Mistrzostwach Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *