Pierwsza wygrana Peru, Brazylia tylko remisuje

Kategorie Magazyn, Reprezentacje Narodowe (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

A.RICARDO / Shutterstock.com

Pierwsza wygrana Peru, Brazylia tylko remisuje

A.RICARDO / Shutterstock.com

A.RICARDO / Shutterstock.com

Rozpoczęła się już druga kolejka fazy grupowej Copa America.

Swoje pierwsze zwycięstwo odniosło Peru, natomiast w późniejszym spotkaniu Brazylia zremisowała bezbramkowo z Wenezuelą.

Mieli o co grać

W ostatnich edycjach Copa America Peru radziło sobie nieźle. W rozpoczynającej się w tym roku edycji reprezentacja tego kraju zremisowała jednak na początek zmagań z Wenezuelą, dlatego mecz z Boliwią był bardzo ważny. U przeciwników było bardzo dużo kontuzji, dlatego też Peru z godziny na godzinę stawało się coraz większym faworytem do wygranej. Mimo dobrych prognoz przed spotkaniem to Boliwijczycy wyszli na prowadzenie. We własnym polu karnym ręką zagrał Zambrano, lecz odległość od piłki była mała i ciężko było o jakąkolwiek reakcję. Sędziowie VAR długo sprawdzali sytuację i w końcu postanowili, że Boliwii należy się rzut karny. Do jedenastki podszedł Martins i pewnym strzałem dał swojej reprezentacji gola.

Zdołali wygrać

Peru miało problem, ponieważ teraz jeden gol dawał tej drużynie zaledwie remis. Bramkę wyrównującą udało się jednak zdobyć tuż przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Guerrero. Po zmianie stron nadal to Peru było stroną przeważającą. Przyniosło to gola na 2:1 w 55. minucie. Tym razem autorem gola był Farfan. Boliwia nie miała wyjścia i aby nie przegrać drugiego meczu na tym turnieju musiała wyrównać. To jednak Peruwiańczycy po raz trzeci trafili do siatki. W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Flores. Peru po wygranej ma cztery punkty na koncie, natomiast Boliwia nie zdobyła jeszcze choćby oczka.

Brazylia słabo

Nieciekawie wygląda na tym turnieju gra reprezentacji Brazylii. Mimo że w pierwszym swoim spotkaniu Canarinhos pewnie pokonali Boliwię, to jednak ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Podobnie było także w nocy polskiego czasu. Brazylijczycy rywalizowali z Wenezuelą i mieli po tym meczu cieszyć się z kompletu punktów po dwóch spotkaniach. W składzie gospodarzy zagrali Coutinho czy Firmino, jednak nie znaleźli oni drogi do bramki przeciwnika. Wenezuela przez całe spotkanie dzielnie się broniła, czego efektem był tylko jeden strzał celny Brazylii. Tyle samo razy w światło bramki uderzali sami Wenezuelczycy. Po bezbramkowym remisie Brazylia ma 4 punkty, czyli tyle samo co Peru. W ostatniej kolejce remis między tymi drużynami może sprawić, że pierwsze miejsce zajmie Wenezuela, która zagra z Boliwią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *