Piątek znowu strzela dla Milanu

bestino / Shutterstock.com

Swojego drugiego ligowego gola dla Milanu zdobył wczoraj Krzysztof Piątek.

Milan rywalizował z Cagliari i wygrał ten mecz 3:0. W takim samym stosunku Juventus pokonał na wyjeździe Sassuolo.

Strzelił i zszedł

Cagliari miało niespodziewane problemy dzień przed meczem z Milanem. Nie było wiadomo, czy drużyna w ogóle uda się na to spotkanie z powodu protestów w mieście. Ostatecznie jednak pojedynek doszedł do skutku, a bardzo dobrze w nim odnaleźli się gospodarze. W 13. minucie na bramkę strzelał Suso. Cragno zdołał jeszcze odbić ten strzał, lecz trafił piłką w Ceppitelliego, który nie zdążył zareagować i zaliczył trafienie samobójcze. Niedługo później było 2:0 dla Mediolańczyków po golu Paquety. W drugiej części gry oglądaliśmy tylko jedną bramkę. Jej autorem był Krzysztof Piątek. Był to piętnasty gol Polaka w tym sezonie ligowym. Chwilę po zdobyciu bramki Gennaro Gattuso zdjął napastnika z boiska, ponieważ wynik był już dość pewny. W tabeli Milan znajduje się teraz na czwartym miejscu.

Lider z większą przewagą

W sobotę we Florencji Fiorentina zdołała zatrzymać Napoli. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co oznacza, że Neapolitańczycy po raz kolejny nie potrafili wygrać na wyjeździe. Okazję do powiększenia przewagi nad wiceliderem wykorzystał Juventus. Stara Dama pokazała, że wraca do formy po ostatnich wpadkach. Do przerwy jedynym strzelcem gola był Khedira, a na dwadzieścia minut przed końcem wynik podwyższył Ronaldo. Dzięki temu ma on 18 goli w Serie A i jest na czele klasyfikacji strzelców. Wynik na 3:0 ustalił Emre Can. Dobrze w bramce gości spisywał się Wojciech Szczęsny. W następnej kolejce Stara Dama podejmie Frosinone, które wczoraj niespodziewanie pokonało Sampdorię.

Chcą się utrzymać

Frosinone znajduje się nadal na przedostatnim miejscu w tabeli, lecz obecnie sytuacja zespołu jest już o wiele lepsza niż przed tą kolejką. W wygranym meczu z Sampdorią jedynego gola zdobył Ciofani. Zespół ten ma obecnie dwa punkty straty do bezpiecznego miejsca. W związku z porażką Sampdoria spadła na dziewiątą lokatę. Losy meczu zdołała odwrócić Atalanta. SPAL prowadziło po bramce Petagni od ósmej minuty i zdołało utrzymać korzystny wynik do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron najpierw remis dał gospodarzom Ilicić, a zwycięstwo Atalancie zapewnił Zapata. Ekipa z Bergamo spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze i obecnie zajmuje piąte miejsce ze stratą zaledwie jednego punktu do Milanu. Na dalszych pozycjach są ekipy z Rzymu, Roma i Lazio. Wszystkie trzy zespoły mają tyle samo punktów.