Odra Opole liderem w pierwszej lidze

Po drugiej kolejce Fortuna 1. Ligi rozgrywanej w weekend, tylko jeden z zespołów ma na koncie komplet punktów.

Drużyną tą jest Odra Opole, która tym razem wygrała u siebie ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Sandecją Nowy Sącz.

Lepiej grali

Odra w pierwszej kolejce okazała się lepsza od GKS-u Tychy, lecz mecz z Sandecją wcale nie miał być łatwy. Ekipa z Nowego Sącza będzie chciała wrócić po roku przerwy do Ekstraklasy, jednak na razie nie radzi sobie najlepiej na zapleczu. W Opolu to gospodarze byli dominującą stroną i potwierdzili to, zdobywając jeszcze przed przerwą gola dającego prowadzenie. W 42. minucie Rybicki dał Odrze 1:0, a w drugiej części gry spotkanie było już bardziej wyrównane. Mimo tego Sandecja zdołała oddać tylko jeden celny strzał na bramkę rywala. Pod koniec meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Szufryn, co sprawiło, że goście utracili wszelkie nadzieje na wywiezienie remisu.

Trójka za nimi

Co ciekawe tylko trzy zespoły mają na koncie cztery oczka. Drugie miejsce zajmuje obecnie Raków Częstochowa, który niespodziewanie zremisował na własnym boisku z GKS-em Jastrzębie. Mimo prowadzenia 2:0 Raków zaledwie zremisował, co mogło rozczarować fanów. Dzięki wygranej w pierwszym meczu z Puszczą 3:0 to Częstochowanie są na drugim miejscu w tabeli. Trzecie miejsce zajmują Wigry Suwałki, które zremisowały z Chojniczanką. Dla ekipy z Chojnic to drugi remis w tym sezonie i jest to jedyna drużyna, która zanotowała jak do tej pory dwa remisy. Czwarta lokata przypadła w udziale Bytovii Bytów, która także uzyskała remis. Bezbramkowo zakończył się pojedynek tej drużyny ze Stomilem Olsztyn.

Mają po trzy punkty

Powody do radości może mieć GKS Katowice. Drużyna, która co roku liczy na awans do Ekstraklasy, tym razem pojechała do Łodzi na mecz z ŁKS-em. Beniaminek ligi w pierwszej kolejce wygrał, dlatego nie miało to być łatwe spotkanie dla ekipy ze Śląska. Mimo trudności to GieKSa zwyciężyła i odbiła się od dołu tabeli. Obie drużyny mają obecnie na koncie trzy punkty i bilans bramkowy 1:1. Pierwsze punkty zdobyli dwaj beniaminkowie, czyli Warta Poznań i Garbarnia Kraków. Zieloni, grający w roli gospodarza w Grodzisku Wielkopolskim, zremisowali z zespołem z Krakowa 1:1, mimo że przegrywali w tym spotkaniu. Zwycięstwo odniósł także Bruk-Bet, który wygrał na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.