Niemcy i Hiszpania zagrają w finale Euro U-21

Po rozegranych wczoraj półfinałach Mistrzostw Europy do lat 21 znamy już finalistów tych rozgrywek.

W meczu o złoto Niemcy zmierzą się z Hiszpanią. Wczoraj oba zespoły zdobyły w swoich spotkaniach po cztery gole.

Igrzyska czekają

Cała czwórka półfinalistów może być pewna gry na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które odbędą się w przyszłym roku. Teraz została jeszcze jednak gra o medale, a przede wszystkim o awans do finału. Turniej we Włoszech obfituje w ciekawe mecze, lecz obecnie nie bierze już w nim udziału reprezentacja gospodarzy. Podobnie jak Włosi, także i Polacy zakończyli zmagania na fazie grupowej, mimo że obie te drużyny zdobyły po sześć punktów. Pierwszym półfinałowym pojedynkiem był mecz Niemiec z Rumunią. Na trybunach było więcej kibiców rumuńskich, lecz nie poprowadzili oni swojej ekipy do wygranej. Niemcy w 21. minucie cieszyli się z objęcia prowadzenia za sprawą Amiriego.

Mocna Rumunia

Po stracie gola, w dalszej części pierwszej połowy Rumuni zagrali bardzo dobrze, co przyniosło im gole. W 26. minucie zespół ten otrzymał rzut karny, którego na gola zamienił Puscas. Ten sam zawodnik trafił jeszcze przed końcem tej części gry, dzięki czemu jego ekipa prowadziła. Niemcy po przerwie wyrównali, także wykorzystując rzut karny. W 51. minucie Waldschmidt wykorzystał jedenastkę i mieliśmy remis. Gdy wydawało się, że będziemy świadkami dogrywki, ponownie Waldschmidt trafił do bramki. Chwilę później czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Pascanu, a w 94. minucie Amiri ustalił wynik meczu na 4:2. Dzięki mocnej końcówce to Niemcy zagrają w finale mistrzostw.

Byli lepsi

Także Hiszpanie musieli w swoim spotkaniu mierzyć się z odrabianiem strat. W pojedynku z Francją to Trójkolorowi prowadzili od 16. minuty i celnie wykonanego rzutu karnego przez Matetę. Tak jak i w meczu z Polską, tak i w tym wczorajszym spotkaniu Hiszpania pokazała jednak, że jest niezwykle mocna. W 28. minucie Roca wyrównał, a w doliczonym czasie pierwszej połowy Oyarzabal cieszył się z dobrze wykonanej jedenastki. Szybko po zmianie stron Hiszpanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a zapewnił je swojej drużynie Olmo. Francja nie była w stanie złapać kontaktu z dobrze dysponowanymi rywalami. To Hiszpania ustaliła wynik meczu. Gola na 4:1 strzelił Mayoral. Piłkarz ten chwilę wcześniej pojawił się na murawie. W finale czeka nas więc mecz Niemiec z Hiszpanią.