Miedź Legnica zdeklasowała Ruch Chorzów

Aktualny lider Nice 1. Ligi podejmował na swoim stadionie ostatni zespół tychże rozgrywek i nie pozostawił złudzeń kto jest lepszy. Gospodarze rozgromili Chorzowian aż 6-1, co jest kolejną stratą 6 bramek w jednym meczu w wykonaniu Niebieskich.

Żądza rewanżu

Miedź Legnica miała dotychczas bardzo złe wspomnienia z pojedynków przeciwko Ruchowi Chorzów. Niebiescy są dla Miedziowych prawdziwą „Bestia Negra”. Zespoły te mierzyły się ze sobą dotychczas trzykrotnie i za każdym razem górą byli Chorzowianie, w tym w trakcie kolejki jesiennej, gdy wygrali na swoim stadionie 1-0.

Kompletna dominacja

Od początku spotkania Miedź Legnica była zespołem dużo lepszym, który kreuje sobie sytuacje do zdobycia gola. Tym bardziej zaskakujące było to, ze to gości wyszli na prowadzenie w 24 minucie, gola z rzutu wolnego strzelił Mell. Miedź od razu rzuciła się do odrabiania strat i bardzo szybko udała mu się ta sztuka, na przerwę Dolnoślązacy schodzili prowadząc 3-1. Druga połowa była już tylko egzekucją, Miedź dorzuciła trzy bramki i odprawiła Niebieskich z kwitkiem z własnego obiektu.

Ekstraklasa coraz bliżej

Miedź Legnica to aktualny lider zaplecza Ekstraklasy i wygląda na to, że mogą powoli przygotowywać się na to że Ekstraklasa zawita do miasta na Dolnym Śląsku.  7 punktów przewagi nad trzecimi Wigrami to bezpieczna zaliczka, choć należy pamiętać że zespół z Suwałk ma do rozegrania jedno spotkania więcej. Do końca sezonu Nice 1. Ligi pozostało 6 kolejek.

Kolejna szóstka Ruchu

Gdybyśmy mówili o losowaniu Lotto to włodarze klubu z Chorzowa pewnie otwieraliby właśnie szampany. Niestety dla nich, chodzi tutaj tylko o liczbę goli straconych w ostatnich dwóch meczach. Porażka 0-6 na własnym stadionie z Pogonią Siedlce w trakcie 98 urodzin klubu było pierwszym takim występem, dzisiejszy mecz z Miedzią jest kolejnym potwierdzeniem że chorzowska defensywa nie jest monolitem.

Widmo spadku coraz bliżej

Ruch Chorzów zajmuje aktualnie ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Do bezpiecznego miejsca w ligowej tabeli mają 6 punktów straty. Do końca sezonu można zdobyć jeszcze 18 oczek, więc utrzymanie ciągle jest możliwe. Ciężko jednak w to wierzyć, gdy widzimy co wyprawiają Chorzowianie na boisku. Na pewno w grze o ligowy byt piłkarzom nie pomaga gorąca atmosfera wokół klubu, którą dodatkowo podgrzewają fanatyczni kibice.

Miedź Legnica 6-1 Ruch Chorzów

Bramki: 33′ Marquitos (kar.), 36′, 53′ Piasecki, 43′ Piątkowski, 62′ Łobodziński, 94′ Garguła – 24′ Mell