Marsylia ograła Salzburg na Stade Velodrome

Olympique Marsylia wygrał pierwsze spotkanie rozgrywane w ramach półfinału Ligi Europy. Marsylczycy podejmowali na własnym stadionie austriacki Salzburg i wygrali 2-0, choć w kontrowersyjnych okolicznościach.

ninopavisic / Shutterstock.com

Rewelacja rozgrywek

Goście z Austrii są tegoroczną rewelacją rozgrywek i postrachem gigantów. Na swojej drodze do półfinału ograli już zespoły rozstawione dużo wyżej od siebie. W 1/8 mierzyli się z Borussią Dortmund, która była uważana za zdecydowanego faworyta dwumeczu a mimo tego Salzburg awansował dalej. W podobnej sytuacji Austriacy byli w ćwierćfinale, gdzie skazywano ich na pożarcie z Lazio Rzym a mimo tego są w półfinale.

Twierdza Velodrome

Olmypique Marsylia jest przede wszystkim zespołem, który bardzo dobrze spisuje się na własnym boisku. W tym sezonie tylko jeden zespół zdołał wygrać w tym sezonie na Velodrome. Był to Olympique Lyon, któremu udało się odnieść zwycięstwo w szalonym spotkaniu, które skończyło się wynikiem 3-2 dla gości po fantastycznym trafieniu Depaya w 90 minucie.

Mecz kontrowersji

Spotkanie mimo wygranej gospodarzy, którzy sprawiali zespołu lepszego, jest obarczone dwoma bardzo dużymi kontrowersjami. Pierwsza dotyczy bramki strzelonej przez Thauvina. Właściwie ciężko mówić tutaj o kontrowersji, ponieważ Francuz skierował piłkę do bramki ręką, czego niestety nie zauważył arbiter spotkania. Druga sytuacja dotyczy zdarzenia z drugiej połowy, gdy wydawało się że faulowany w polu karnym Marsylii był Lainer i gościom należał się rzut karny ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie go.

Odrobina szczęścia

Po powyższych kontrowersyjnych wydarzenia, zawodnicy Marsylii ruszyli do kolejnego naporu, który miał im przynieść podwyższenie rezultatu. Ich starania przyniosły skutek w 63 minucie, gdy bramkę na 2-0 strzelił wprowadzony trzy minuty wcześniej N’Jie. Salzburg ruszył do odrabiania strat lecz los im nie sprzyjał. Austriacy stworzyli sobie dobrą sytuację do zdobycia gola na 2-1 lecz uderzenie Gulbrandsena wylądowało na słupku bramki strzeżonej przez Pelle.

To jeszcze nie koniec

Mimo bardzo korzystnego rezultatu na własnym stadionie to piłkarze oraz kibice Olympique Marsylia nie mogą jeszcze świętować awansu do finału, który odbędzie się we Francji a dokładnie w Lyonie. Należy pamiętać o tym, że w ćwierćfinale Salzburg również w pierwszym spotkaniu przegrał różnicą dwóch goli, w Rzymie Lazio wygrało 4-2 a mimo tego Austriacy w rewanżu byli w stanie odrobić straty i awansować do najlepszej czwórki, co zwiastuje nam emocje w meczu który obejrzymy za tydzień.