Łukasz Fabiański zawodnikiem West Hamu United

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Łukasz Fabiański zawodnikiem West Hamu United

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Nowym piłkarzem West Hamu został reprezentant Polski Łukasz Fabiański.

Bramkarz w ostatnich latach był zawodnikiem walijskiej Swansea, obecnie przebywa on z reprezentacją Polski na Mistrzostwach Świata w Rosji.

Miał odejść

W poprzednim sezonie Swansea nie najlepiej radziła sobie w Premier League i ostatecznie spadła z ligi. Postawa Fabiańskiego była jednak chwalona wielokrotnie i gdyby nie Polak, Łabędzie dużo szybciej spadłyby do Championship. Bramkarz rozegrał w barwach Swansea wszystkie 38 spotkań, w których wpuścił 56 goli i aż dziewięciokrotnie zachowywał czyste konto. Fabiański nie dał się pokonać chociażby w meczu wyjazdowym z Tottenhamem, czy domowym starciu z Liverpoolem. Tak dobra postawa Polaka miała sprawić, że mimo spadku ze swoim zespołem z ligi, znajdzie on zatrudnienie w Premier League. Najbardziej zainteresowany sprowadzeniem Fabiańskiego był stołeczny West Ham i to właśnie tam Polak zagra w kolejnym sezonie. Wiele wskazuje na to, że będzie on podstawowym bramkarzem Młotów.

Zawiedziony

Oprócz dobrej informacji o znalezieniu nowego klubu Fabiański jest zapewne rozczarowany obrotem spraw na Mistrzostwach Świata. Bramkarz od dawna rywalizuje o miejsce między słupkami reprezentacji Polski z Wojciechem Szczęsnym. W przeszłości obaj walczyli o miejsce w bramce w Arsenalu, lecz żaden z nich nie reprezentuje już tego klubu. Fabiański dobrze spisywał się w meczach eliminacji do Mundialu, broniąc w siedmiu z dziesięciu spotkań. Także w sparingach Fabian dostawał szanse na grę, jednak Adam Nawałka ostatecznie zadecydował, że podczas wczorajszego meczu z Senegalem między słupkami stanie Wojciech Szczęsny. Fabiański miał być mocno przybity tą informacją, lecz nie ma się co dziwić. Prezentując wysoką formę, mógł liczyć na to, że to on znajdzie się w wyjściowej jedenastce, jednak jego rywal także zasłużył na to miejsce.

Nie pierwszy raz w Londynie

Łukasz Fabiański trafił do londyńskiego klubu i na pewno bardzo dobrze pamięta stolicę Anglii. Przez wiele lat bramkarz był zawodnikiem stołecznego Arsenalu, z którym sięgnął po Puchar Anglii. Fabian grał w Arsenalu od 2007 roku i przez kolejnych 7 lat rywalizował z wieloma bramkarzami o miejsce w składzie. Łącznie dla Kanonierów reprezentant Polski rozegrał 78 spotkań i 26 razy zachował czyste konto. Co ciekawe, mimo że w Swansea grał o trzy lata mniej, to zagrał w jej barwach 150 meczów i 39-krotnie nie musiał wyciągać piłki z siatki. Fabiański miał kosztować West Ham około 8 milionów euro, a jego kontrakt ma trwać trzy lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *