Lille rozgromiło PSG w Ligue 1

Romain Biard / Shutterstock.com

Nie takiego przebiegu meczu Lille z PSG spodziewali się widzowie tego spotkania.

Gospodarze zagrali zaskakująco dobrze i rozgromili Paryżan aż 5:1. Taki rezultat oznacza, że PSG nadal nie zapewniło sobie mistrzostwa Francji.

Bardzo dobry mecz

Lille w tym sezonie jest mocną drużyną. Ekipa ta walczy o grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów i jest coraz bliżej osiągnięcia tego celu. Wczoraj jednak niewiele osób zakładało taki przebieg meczu. Mistrzowie Francji mogli sobie wczoraj zapewnić obronę tytułu, jednak będą musieli to odłożyć w czasie. Gospodarze prowadzili już od 7. minuty, gdy Meunier trafił do własnej bramki. Wtedy jeszcze PSG zabrało się do ataków i bardzo szybko wyrównało. Kilka minut później Mbappe zaliczył asystę przy golu Bernata i mieliśmy ponownie remis. Strzelec gola wyrównującego już w 36. minucie zmuszony był zejść z boiska, ponieważ otrzymał on czerwoną kartkę za faul.

Seria goli po przerwie

Pierwsza połowa nie była korzystna dla Paryżan także dlatego, że boisko musieli opuścić Thiago Silva i Meunier. Działo się to jeszcze przed czerwoną kartką dla Bernata. W drugiej połowie do głosu doszło Lille. W 65. minucie gospodarze prowadzili już 3:1, a po golu zdobyli Pepe i Bamba. Także w dalszej części drugiej połowy goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. W 71. minucie Gabriel zdobył gola na 4:1, a pod koniec meczu Fonte ustalił wynik meczu na 5:1 dla swojej drużyny. Dzięki tej wygranej Lille zbliżyło się w tabeli do lidera z Paryża i wszystko wskazuje na to, że drużyna ta zdobędzie na koniec sezonu wicemistrzostwo Francji.

Odstają coraz bardziej

Drugą porażkę z rzędu zanotował Lyon. W środku tygodnia do mediów dotarły informacje o kilku sprzeczkach na treningu Lyonu. Być może atmosfera w klubie nie jest zbyt dobra, w dodatku weekendowa przegrana z Nantes nie poprawi tego stanu rzeczy. Gospodarze wygrali 2:1, co jest niezwykle cenne dla drużyny nadal walczącej o utrzymanie. Lyon ma już natomiast aż osiem punktów straty do Lille. Bezbramkowy remis uzyskało AS Monaco. Zespół z Księstwa podejmował Reims, a w spotkaniu nie obejrzeliśmy żadnych goli. Pewną wygraną odniosło za to Saint Etienne. W domowym meczu z Bordeaux gospodarze zwyciężyli aż 3:0. Wszystkie bramki padały w drugiej połowie. Goście zajmują teraz trzynaste miejsce i mogą mieć problem z awansem do pierwszej dziesiątki.