Lechia w finale po wyeliminowaniu Rakowa

Kategorie Magazyn, Polski Puchar (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Dziurek / Shutterstock.com

Lechia w finale po wyeliminowaniu Rakowa

Dziurek / Shutterstock.com

Dziurek / Shutterstock.com

Znamy już finałową parę Pucharu Polski, który odbędzie się w maju.

Wczoraj drugim zespołem, który uzyskał awans do decydującego meczu, została Lechia Gdańsk.

Czekał solidny rywal

Dzień wcześniej awansu do finału uzyskała Jagiellonia. Do tej ekipy mógł dołączyć lider Lotto Ekstraklasy, Lechia. Gdańszczanie nadal mają szanse na podwójną koronę, co w przypadku powodzenia byłoby nadzwyczajnym wynikiem. Piotr Stokowiec dobrze radzi sobie w klubie z Trójmiasta i ma szanse na zdobycie dwóch trofeów. Przeciwnikiem Lechii był jednak lider Fortuna 1. Ligi, Raków. Drużyna z Częstochowy pokazała w tej edycji Pucharu Polski, że potrafi pokonać o wiele wyżej notowane zespoły. Na swojej drodze Raków napotkał między innymi na Lecha czy Legię, poradził sobie z oboma zespołami. Wczoraj ponownie drużyna z Częstochowy była gospodarzem i atut własnego boiska miał jej pomóc w uzyskaniu awansu.

W dużo lepszej sytuacji

Lechia nie czekała długo na rozpoczęcie ataków. Po nieco ponad kwadransie akcja gości została zamieniona na gola. Z bramki cieszył się Artur Sobiech, który w 17. minucie wpisał się na listę strzelców. Do przerwy Gdańszczanie schodzili z korzystnym dla siebie rezultatem, a po zmianie stron mieli nadzieję, że go obronią. Raków zdołał w drugiej połowie wyrównać, jednak sędzia Szymon Marciniak uznał także po analizie wideo, że jeden z zawodników gospodarzy zagrywał ręką. Po meczu dużo mówiło się o kontrowersjach w tym spotkaniu i na arbitra spadła fala krytyki. Lechia zgodnie z oczekiwaniami utrzymała skromne prowadzenie z pierwszej połowy i wygrała ten mecz.

Mają po jednym pucharze

W finale spotkają się Jagiellonia z Lechią. Oba zespoły w swojej historii zdobywały po razie Puchar Polski. W sezonie 82/83 drużyna z Gdańska zdobyła Puchar Polski, mimo że grała wtedy w trzeciej lidze. Następnie, w tym samym roku Lechia sięgnęła też po superpuchar kraju. Historia Jagiellonii ze zdobytym pucharem jest już nowsza. Zespół ten cieszył się z końcowego triumfu w tych rozgrywkach dziewięć lat temu, a później także sięgnął po superpuchar. Tak jak w ostatnich kilku latach, tak i w tym roku mecz finałowy odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zdobywca pucharu uzyska możliwość reprezentowania Polski w europejskich pucharach. Obie ekipy mają szanse wywalczyć taką możliwość także poprzez rozrywki Lotto Ekstraklasy.

96/100 1000zł STS Recenzja
  • Najlepszy w Polsce bukmacher
  • Stosunkowo korzystne kursy i atrakcyjne promocje
  • Dostępność punktów stacjonarnych
92/100 50zł PZBUK Recenzja
  • Stosunkowo wysokie kursy jak na polskie warunki
  • 27 różnych dyscyplin sportowych, w tym również e-sport
95/100 1000zł eTOTO Recenzja
  • Legalny i bezpieczny polski bukmacher
  • Świetny bonus startowy dla nowych graczy
  • Zakłady również zawierane na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *