Lazio traci awans do Ligi Mistrzów na rzecz Interu

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com

Niesamowity mecz odbył się w Rzymie, gdzie Lazio w ostatniej kolejce sezonu podejmowało Inter Mediolan.

Spotkanie miało zadecydować o zajęciu czwartego, ostatniego wolnego miejsca premiującego grą w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.

W lepszym położeniu

Przed spotkaniem Lazio miało trzy punkty przewagi nad Interem. Oznaczało to, że zwycięstwo i remis gospodarzy utrzyma ich na czwartej pozycji. Wygrana Interu zrównałaby ten zespół z drużyną ze stolicy punktami i o zajęciu wyższego miejsca decydowałyby mecze bezpośrednie. Jako że 30 grudnia w Mediolanie padł bezbramkowy remis, wczorajsza wygrana Interu dawałaby tej drużynie przeskoczenie w tabeli Lazio i wskoczenie na czwartą lokatę. Do spotkania gospodarze przystępowali bez kontuzjowanych Alberto, Marchettiego i Parolo. Na murawie pojawili się choćby Immobile i Anderson, na których trener oraz kibice liczyli najbardziej. Inter desygnował w ataku Mauro Icardiego, który wciąż walczył o koronę króla strzelców.

Fatalny początek

Muszący wygrać mecz w Rzymie Inter rozpoczął to spotkanie bardzo źle. W 9. minucie samobójcze trafienie zaliczył Ivan Perisić. Mimo to Nerrazzurri nie poddawali się i po pół godziny gry mieliśmy już remis. Danilo D’Ambrosio zdobył ważnego gola i wydawało się, że Inter wraca do gry. Do przerwy to jednak gospodarze cieszyli się z lepszego rezultatu, ponieważ w 41. minucie Felipe Anderson dał Lazio gola na 2:1. Po zmianie stron Lazio kontrolowało przebieg meczu, aż do 78. minuty. Wtedy to wyrównującą bramkę zdobył Mauro Icardi, a minutę później czerwoną kartką ukarany został gracz Lazio, Senad Lulić. W 81. minucie Matias Vecino zdobył decydującego gola dla Interu, dającego korzystny wynik Mediolańczykom.

Nie tak miało być

Gol dla Interu na 3:2 wprawił w euforię kibiców tego klubu, którzy wczoraj głośno dopingowali swój zespół. Do końca meczu zostało jeszcze ponad 10 minut, jednak Lazio nie zdołało wyrównać. Wynik ten sprawia, że Inter po siedmiu sezonach przerwy powróci do Ligi Mistrzów. Po meczu płaczący z rozpaczy kibice Lazio wciąż nie mogli uwierzyć, jak piłkarze tego klubu mogli w kilka minut zmarnować to, na co pracowali przez cały sezon. Mecz w Rzymie zadecydował też o tym, kto został królem strzelców. Tytuł ten przypadł dwóm zawodnikom, którzy grali w tym pojedynku, czyli Ciro Immobile z Lazio oraz Mauro Icardiemu z Interu. Zdobyli oni 29 goli w zakończonym sezonie Serie A.

Lazio – Inter 2:3 (2:1)

Gole: Perisić (sam.) 9′, Anderson 41′ – D’Ambrosio 29′, Icardi 78′, Vecino 81′