Koniec fazy grupowej w Copa America

Kategorie Magazyn, Reprezentacje Narodowe (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

A.RICARDO / Shutterstock.com

Koniec fazy grupowej w Copa America

A.RICARDO / Shutterstock.com

A.RICARDO / Shutterstock.com

Poza Europą także trwają ważne rozgrywki. W Ameryce Południowej trwa Copa America.

W nocy polskiego czasu zakończyła się faza grupowa tego turnieju. Poznaliśmy więc cztery zespoły, które już z niego odpadły.

Jedyni z kompletem punktów

Z trzech grup tylko w jednej z nich znalazła się drużyna, która była w stanie wygrać wszystkie trzy spotkania. Mowa tu o Kolumbii, która wcale nie miała tak łatwych przeciwników. W pierwszej kolejce Kolumbijczycy rywalizowali z Argentyną i co zaskakujące bez większych problemów wygrali z tą drużyną. Następnie zespół ten okazał się jeszcze lepszy od Kataru i Paragwaju. Rzutem na taśmę także Argentyna uzyskała awans. Po punkcie zdobytym w dwóch pierwszych kolejkach w ostatniej serii gier Albicelestes pokonali Katar i z czterema punktami zajęli drugie miejsce. Zaskakujące jest jednak to, że reprezentacja z takim potencjałem aż tak męczy się podczas turnieju.

Gospodarz bez straty gola

Mimo że Brazylia nie potrafiła zdobyć tak jak Kolumbia dziewięciu punktów, to tak samo zdołała jednak nie stracić bramki w żadnym z meczów. Z czterema punktami Canarinhos przystępowali do ostatniego swojego pojedynku w fazie grupowej. Rywalem było Peru, które jest zawsze groźnym rywalem. Tego dnia to jednak Brazylia okazała się o wiele lepsza. Już do przerwy faworyci do wygranej prowadzili 3:0. Po golu zdobyli Casemiro, Firmino oraz Everton. W drugiej części meczu bramkę dołożył Alves, a rezultat na 5:0 ustalił Willian. Jeszcze w doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Gabriel Jesus. Wenezuela wygrała tego samego dnia 3:1 z Boliwią i to ona zajęła drugie miejsce w tej grupie. Peru jest jednak najlepszym zespołem z trzecich miejsc i tak samo, jak Paragwaj uzyskało awans.

Stracili pierwszą lokatę

Kilkanaście godzin temu miały miejsce dwa ostatnie spotkania fazy grupowej. Chile po dwóch meczach było liderem, natomiast Urugwaj stracił po drodze punkty z Japonią. Dlatego też tylko wygrana dawała Urugwajczykom awans na pierwszą lokatę. W całym meczu bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis i też spotkanie było niezwykle wyrównane. W samej końcówce jednak po asyście Rodrigueza gola zdobył Cavani, co dało Urugwajczykom trzy punkty i zwycięstwo w grupie. Chile musi się zadowolić drugą lokatą. Ta grupa jest jedyna, z której awansu nie uzyskał zespół z trzeciego miejsca. Na tej pozycji jest Japonia, która tylko zremisowała z Ekwadorem 1:1. Dlatego też mający również dwa punkty Paragwaj uzyskał awans dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. W ćwierćfinale Paragwaj zagra jednak z gospodarzem turnieju, Brazylią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *