Kolejne wygrane Włochów i Finlandii

A.Ivanov_Football / Shutterstock.com

Bardzo dobrze w eliminacjach do Euro 2020 radzą sobie Włochy.

Tym razem Italia potrafiła pokonać Bośnię i Hercegowinę. Trzecie zwycięstwo odnotowała Finlandia.

Po pewny awans

Wczoraj reprezentacja Włoch swój mecz rozgrywała w Turynie, a przeciwnikiem tej ekipy była Bośnia i Hercegowina. Nie było to łatwe spotkanie dla gospodarzy, którzy przegrywali do przerwy. W 32. minucie Dżeko pokonał Sirigu i to goście mieli dla siebie korzystny rezultat. Tuż po przerwie Roberto Mancini postanowił zdjać Quagliarellę, a jego miejsce zajął Chiesa, w 49. minucie Insigne wykorzystał asystę od Bernardeschiego i padł gol wyrównujący. Gospodarze mieli jeszcze bardzo dużo czasu, aby pokusić się o kolejną bramkęi udało im się ją strzelić na kilka minut przed końcem meczu. W 86. minucie tym razem Insigne asystował, a gola zdobył Verratti. Włochy zwyciężyły 2:1 i są niekwestionowanym liderem swojej grupy z 12 punktami po czterech meczach.

Finowie na dobrym miejscu

Drugie miejsce w tej grupie zajmuje Finlandia. Ta drużyna bardzo dobrze spisuje się w ostatnich miesiącach. Wczoraj Finowie planowo pokonali Liechtenstein. Do przerwy goście prowadzili po golu Pukkiego, a w drugiej części gry rezultat na 2:0 ustalił Kallman. Po porażce z Turcją tym razem z trzech punktów cieszyła się Francja. Mistrzowie Świata prowadzili już od 11. minuty, gdy bramkarza Andory pokonał Mbappe. Trójkolorowi jeszcze przed przerwą zdobyli kolejne dwie bramki, ich autorami byli Ben Yedder i Thauvin. Po godzinie gry z trafienia cieszył się Zouma, który ostatecznie ustalił wynik. Francja wygrała 4:0 i jest liderem, sytuacja w tej grupie jest jednak bardzo ciekawa, ponieważ trzy drużyny mają dziewięć punktów na koncie.

Islandia dogoniła Turcję

Turcja przed tą kolejką jako jedyna miała 9 punktów, lecz po wczorajszych spotkaniach dorównały jej jednak zespoły Francji i Islandii. Islandczycy pokonali właśnie Turcję. Już po 32. minutach gospodarze prowadzili po dwóch golach Sigurdssona, a przed przerwą kontaktową bramkę strzelił Tokoz. Efektowne zwycięstwo odniosła w spotkaniu wyjazdowym Słowacja, rywalizowała ona w Azerbejdżanie, a do przerwy prowadziła już 3:1, w drugiej połowie Słowacy strzelili kolejne dwa gole i wygrali 5:1. Liderem w tej grupie są Węgry, które pokonały Walię, półfinalista poprzednich Mistrzostw Europy ma zaledwie trzy punkty po trzech spotkaniach. Po czerwcowych meczach eliminacyjnych zadowoleni są polscy fani, ponieważ nasza drużyna wygrała oba mecze.