Kolejne skromne zwycięstwo Chelsea

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Po wczorajszej kolejce jednym z zespołów, który zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy została Chelsea.

Londyńczycy tym razem grali na Białorusi z BATE i wygrali skromnie 1:0. W drugim meczu tej grupy MOL Vidi w takim samym stosunku pokonał PAOK Saloniki

W mocnym składzie

Maurizio Sarri postanowił, że na mecz z BATE Chelsea wyjdzie z kilkoma wysokiej klasy zawodnikami, dzięki temu szansę na grę otrzymał Eden Hazard, który w ostatnim czasie leczył kontuzję. Tym razem Belg spędził na murawie nieco ponad godzinę i na około 10 minut przed jego zejściem z murawy The Blues zdobyli gola. Po asyście Emersona bramkę zdobył Giroud. Jak się później okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu. Chelsea ma komplet punktów po czterech meczach, natomiast drugie miejsce z sześcioma oczkami zajmuje MOL Vidi. Tym razem węgierska drużyna wygrała z PAOK-iem 1:0 dzięki bramce Milanova w 50. minucie meczu.

Nadal wygrywają

Wciąż jedną z lepiej spisujących się ekip w tej edycji Ligi Europy jest Dinamo Zagrzeb. Podopieczni Nenada Bjelicy zwyciężyli ze Spartakiem Trnava 3:1 i oznacza to, że z dwunastoma punktami na koncie są bliscy awansu z pierwszego miejsca z grupy D. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Damian Kądzior, a W drużynie gości na murawie w 70. minucie zameldował się Patryk Małecki. Pięć punktów do Dinama traci Fenerbahce, które pokonało 2:0 Anderlecht. Dość długo w tym meczu utrzymywał się remis, a worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 71. minucie. Wtedy to Valbuena wyprowadził turecką drużynę na prowadzenie, natomiast kilka minut później wynik spotkania ustalił Frey.

Także bez straty punktów

Oprócz Chelsea i Dinama są w tej edycji jeszcze dwie drużyny, które po czterech spotkaniach mają na koncie 12 punktów. Mowa tu o Salzburgu oraz Eintrachcie. Austriacka drużyna już do przerwy wyjazdowego spotkania z Rosenborgiem prowadziła 4:0. W drugiej połowie goście spuścili z tonu i mecz zakończył się ich zwycięstwem 5:2. O drugie miejsce walczą RB Lipsk oraz Celtic. Wczoraj Szkoci pokonali drużynę z Lipska i dzięki temu obie ekipy mają na koncie po sześć punktów. Eintracht udał się za to aż na Cypr i należy wspomnieć, że po trudnym meczu pokonał Apollon 3:2. Pierwsze miejsce w tej grupie chciałoby zająć jeszcze Lazio, które po pokonaniu Marsylii traci do ekipy z Frankfurtu trzy punkty. Liderem klasyfikacji strzelców jest jak na razie Dabbur z Salzburga.