Kluby Ekstraklasy przygotowują się do sezonu

Coraz mniej czasu zostało do rozpoczęcia nowego sezonu Lotto Ekstraklasy.

Drużyny wznowiły już treningi i część z nich gra mecze sparingowe. Ekstraklasa ruszy jednak dopiero za miesiąc.

Zagrali w środę

Jako pierwsi na murawę w letnich przygotowaniach wybiegli piłkarze Pogoni Szczecin. Pogoń zmierzyła się w Policach z Chemikiem. Już od początku było widać różnicę klas, a w 9. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Guarrotxeny. Taki wynik utrzymywał się przez zdecydowaną większość meczu, lecz pod koniec starcia Benyamina dwa razy wpakował piłkę do siatki Chemika. Pogoń wygrała więc 3:0 i dobrze weszła w przygotowania do sezonu. Wysoką porażkę odniosła za to Korona. Kielecka ekipa postanowiła rozegrać mecz z Puszczą Niepołomice. Niespodziewanie to goście do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Sajdaka i Wowczenki. W drugiej połowie zespół z Niepołomic strzelił dwie kolejne bramki, a Korona zdobyła zaledwie jednego gola i przegrała aż 1:4.

Mocni beniaminkowie

Bardzo dobrze w swoich meczach kontrolnych zaprezentowały się ekipy, które jeszcze kilka miesięcy temu rywalizowały w 1. Lidze. Pierwszy z beniaminków, Raków pokonał Stal Mielec 3:0. W 10. minucie wynik spotkania otworzył Szymon Lewicki, a w 46. minucie prowadzenie podwyższył Apolinarski. Rezultat na 3:0 ustalił w samej końcówce Azemović. Dziś odbyła się rywalizacja dwóch ekstraklasowych drużyn. ŁKS, który tak jak Raków niedawno uzyskał awans, podejmował Wisłę Płock. Łodzianie spisali się w tym spotkaniu bardzo dobrze i wygrali aż 4:0. Do przerwy Łódzki Klub Sportowy prowadził po golach Ramireza i Kalinkowskiego. W drugiej części meczu gospodarze także dwukrotnie trafiali do siatki. Gole były autorstwa Sekulskiego i Guimy.

Zamieszanie w Krakowie

Dzisiaj w mediach pojawiła się informacja, że Javi Hernandez został przesunięty do rezerw Cracovii. Klub wydał komunikat w związku z tym wydarzeniem, w którym tłumaczy swoją decyzję. W oświadczeniu możemy przeczytać, że piłkarz poinformował klub o nowej ofercie i o tym, że ma zamiar odejść z Cracovii. Pasy jednak nie zgodziły się na to i ukarały gracza przesunięciem do ekipy rezerw. Niespodziewany transfer miał za to miejsce wczoraj. Rafał Augustyniak podpisał kontrakt z rosyjskim Uralem. Jest to zaskakujący kierunek. W ostatnim czasie Augustyniak reprezentował barwy Miedzi Legnica, która jednak spadła z Ekstraklasy. Jest to więc sportowy awans dla tego zawodnika.