Kadra U-21 zagra w barażach o awans na Euro

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Zakończyły się już zmagania w fazach grupowych w ramach eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Polska wygrała ostatni mecz z Gruzją i zajęła w swojej grupie drugie miejsce. Oznacza to, że w zagra w barażach.

Męczyli się, ale dali radę

Przede wszystkim było wiadomo, że bez względu na wyniki innych spotkań Polska musiała wygrać wczorajsze starcie. Oznaczałoby to przynajmniej grę w barażach. Mecz z Gruzją lepiej rozpoczęli jednak goście, którzy dobrze atakowali. Grali oni jednak też bardzo agresywnie, co zemściło się na nich. Po 30. minutach goście mieli na koncie już cztery żółte kartki, a dwie z nich ujrzał Kutsia. W związku z tym piłkarz ten otrzymał czerwoną kartkę i Gruzja przez ponad godzinę musiała grać w dziesiątkę. Podopieczni Czesława Michniewicza mieli problem z wyjściem na prowadzenie, lecz w końcu dokonali tej sztuki.

Gole po przerwie

Na drugą połowę Polska wyszła z jedną zmianą. Na murawie pojawił się Filip Jagiełło. Kilka minut później piłkarz ten zdecydował się na strzał zza pola karnego. Futbolówka zmierzała w środek bramki, lecz po drodze odbiła się jeszcze od zawodnika gruzińskiego i tym samym wpadła do siatki. Polacy próbowali pójść za ciosem, lecz drugi gol padł dopiero na nieco ponad kwadrans przed końcem. W 74. minucie wynik podwyższył Michalak, który wykorzystał swoją szybkość. Wynik meczu ustalił w ostatnich minutach Dawid Kownacki. Tym samym Polska zwyciężyła 3:0, a Kownacki został królem strzelców tych eliminacji z dziesięcioma trafieniami na koncie.

Najlepsi z drugich miejsc

Biorąc pod uwagę, że w innym spotkaniu tej grupy Dania pewnie pokonała Wyspy Owcze także 3:0, Polska zajęła drugie miejsce w grupie. Z tego względu brana jest pod uwagę klasyfikacja zespołów z tych miejsc. Na szczęście Litwa wygrała jeszcze z Finlandią, dzięki czemu na ostatnie miejsce w grupie spadły Wyspy Owcze. Mecze z tą drużyną nie liczyły się więc do tamtej klasyfikacji, a Polska akurat dwukrotnie z tym rywalem traciła punkty. Jeśli chodzi o ranking zespołów z drugich miejsc, to Polacy zajęli w nim pierwsze miejsce. Oprócz nas w barażach zagrają jeszcze Grecja, Austria i Portugalia. Losowanie par odbędzie się w piątek, a mecze będą miały miejsce w listopadzie. Zwycięzcy barażów awansują do Mistrzostw Europy.