Kadra Polski na listopadowe mecze

Kategorie Magazyn, Reprezentacje Narodowe (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Kadra Polski na listopadowe mecze

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Selekcjoner Jerzy Brzęczek podał listę powołanych na dwa listopadowe spotkania reprezentacji Polski.

W składzie znalazło się kilka niespodzianek. Powołania otrzymali bowiem Hubert Matynia oraz Adam Buksa.

Powołania z Pogoni

Praktycznie przy każdej liście powołań, od kiedy selekcjonerem został Jerzy Brzęczek, mamy do czynienia z jakimiś niespodziankami. Nie inaczej było też w poniedziałek, gdy Polski Związek Piłki Nożnej opublikował listę powołań na towarzyski mecz z Czechami oraz starcie z Portugalią w Lidze Narodów. Na liście powołanych znalazło się dwóch zawodników szczecińskiej Pogoni. Mowa tu o Hubercie Matynii oraz o Adamie Buksie. W ostatnich tygodniach Pogoń zaczęła grać dość dobrze. Dlatego też selekcjoner kadry wypatrzył w tej drużynie zdolnych zawodników, których postanowił zaprosić na zgrupowanie reprezentacji narodowej. Być może któryś z tych graczy otrzyma szansę na grę podczas meczu z Czechami.

Trzon ten sam

Spoglądając na cały skład można odnieść wrażenie, że niespecjalnie różni się on od tego sprzed miesiąca. Nadal o miejsce w bramce rywalizować będą Łukasz Fabiański oraz Wojciech Szczęsny. Powołany został jeszcze Łukasz Skorupski, lecz nie wydaje się, aby miał on okazję wystąpić w którymś ze spotkań. W pomocy ponownie zostali powołani Kamil Grosicki oraz Jakub Błaszczykowski, którzy zapewne będą musieli dać dużo jakości na skrzydłach, aby reprezentacja mogła odnieść sukces. Zaskoczeniem jest natomiast to, że powołania nie otrzymał Karol Linetty. Zawodnik Sampdorii nie przekonał do siebie trenera podczas poprzednich zgrupowań. Wydaje się jednak, że pomocnik ten przyda się jeszcze kadrze niejednokrotnie. W środku pola faworytami do gry w składzie są więc Grzegorz Krychowiak oraz Piotr Zieliński.

Mocny atak

Obok Buksy innymi napastnikami jest dobrze już znana trójka graczy. Krzysztof Piątek po powrocie z poprzedniego zgrupowania przestał strzelać w lidze, lecz nadal znajduje uznanie u Jerzego Brzęczka i z tego względu znalazł się w kadrze. Większe szanse na grę mają jednak Arkadiusz Milik, który ostatnio zdobył gola w meczu ligowym oraz przede wszystkim Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski musi w końcu się odblokować, ponieważ od dawna nie zdobył już gola dla drużyny narodowej. Ponownie powołany został Rafał Pietrzak z Wisły Kraków. To jednak tacy piłkarze jak Kamil Glik czy Jan Bednarek mają większe szanse na występ w meczu z Portugalią. Być może w spotkaniu z Czechami selekcjoner zaskoczy wyborem pierwszej jedenastki i zobaczymy kilku piłkarzy, których będzie chciał on sprawdzić w oficjalnym meczu reprezentacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *