Juventus lepszy w derbach Turynu

cristiano barni / Shutterstock.com

W ten weekend miały miejsce derby Turynu.

Faworytem meczu był Juventus. Goście potwierdzili to na boisku i pokonali swojego przeciwnika.

Długo walczyli

Sobotnie derby Turynu miały być jednymi z najbardziej wyrównanych w ostatnich latach. Torino znajdowało się w pierwszej dziesiątce tabeli Serie A, lecz o wiele lepiej radziło sobie nie na własnym boisku, a na wyjeździe. To właśnie poza własnym stadionem Torino nie przegrało jeszcze w tym sezonie Serie A. Juve jest pewnym liderem włoskiej ligi. Prawdopodobnie podopieczni Massimiliano Allegriego po raz kolejny z rzędu sięgną po mistrzostwo kraju. W pojedynku między tymi zespołami do przerwy nie oglądaliśmy żadnych goli. W drugiej części gry fani oglądali tylko jedno trafienie, które było dziełem Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wykonał rzut karny, a piłka po ręce bramkarza wpadła do bramki. Stara Dama zwyciężyła i ma już 46 punktów na koncie.

Barca też wygrywa

W hiszpańskiej La Liga lider także zwyciężył. Barcelona udała się na mecz wyjazdowy z Levante. Po pierwszych trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał remis, lecz do przerwy goście prowadzili 2:0. W międzyczasie gole zdobyli Suarez i Messi. Tuż po wznowieniu drugiej połowy Argentyńczyk zdobył drugiego gola w tym meczu i zwycięstwo Barcelony było już pewne. Po godzinie gry Messi miał już hattricka na koncie, a przy tej bramce asystował mu Vidal. Na kwadrans przed końcem meczu czerwoną kartką został ukarany piłkarz Levante, Erick Cabaco. Tuż pod koniec spotkania wynik na 5:0 ustalił Pique. Barca ma teraz trzy punkty więcej niż Sevilla, a trzecie w tabeli jest Atletico.

Ajax gromi

W fazie pucharowej Ligi Mistrzów Ajax trafił na Real Madryt, a w weekend ekipa z Amsterdamu podejmowała na własnym boisku Graafschap. Do przerwy Ajax prowadził 3:0 po golach Tadicia, Mazraouiego i Ziyecha. W drugiej części gry gospodarze strzelili jeszcze więcej bramek. Dwa kolejne trafienia zdobył Ziyech, a trzy gole w drugiej połowie strzelił Blind. Ajax zwyciężył aż 8:0 i zajmuje drugie miejsce w tabeli Eredivisie. Dwa punkty więcej ma PSV, które jest liderem rozgrywek. Zespół z Eindhoven grał na wyjeździe z Heraclesem i wygrał 4:0. Goście mieli jednak ułatwione zadanie, ponieważ całą drugą połowę gospodarze zmuszeni byli grać w dziesiątkę. Liderem klasyfikacji strzelców jest de Jong z czternastoma golami na koncie.