Jagiellonia Białystok oraz Wisła Płock wygrały swoje mecze

W grupie mistrzowskiej Ekstraklasy zostały rozegrane dwa spotkania. W pierwszym atakująca z tylnego siedzenia Wisła Płock grała z Górnikiem Zabrze a wieczorem będąca przez pewien czas liderem Jagiellonia grała na wyjeździe z Koroną Kielce.

Brak napastnika

Górnik Zabrze przystąpił do spotkania z Wisłą Płock bez swojego najskuteczniejszego zawodnika, Igora Angulo. W ataku zastępował go Roman Gergel i jego brak był widoczny o czym wspominał po meczu trener, Marcin Brosz:” Brakowało Igora. Nie wiadomo, kiedy Angulo wróci do gry. W przypadku Szymona Żurkowskiego wydawało się, że szybciej wyzdrowieje, a jednak musieliśmy trochę na to poczekać.”

Kolejny ważny gol Urygi

Trzy punkty Nafciarzom zapewnił Alan Uryga, który znajduje się ostatnimi czasy w bardzo dobrej dyspozycji. Przed rozpoczęciem tej kolejki oba zespoły miały po tyle samo punktów, lecz dzięki trafieniu Urygi, Nafciarzom udało się odskoczyć od Górników na trzy oczka. Bramka padła oczywiście po dośrodkawniu, którego autorem był Dominik Furman. Tomasz Loska był bezradny przy uderzeniu głową.

Górnik Zabrze 0-1 Wisła Płock

Bramki: 45′ Uryga

Fatalna pierwsza połowa

Tylko tak można określić to co oglądali kibice zgromadzeni na Kolporter Arenie w Kielcach. Bezbramkowy remis doskonale odzwierciedlał to co widzieliśmy na murawie. Obydwa zespoły miały bardzo duży problem ze skonstruowaniem sobie dogodnej pozycji do strzelenia gola, na boisku panowało sporo chaosu i dominowała niedokładność w poszczególnych zagraniach.

Świetna zmiana

Po przerwie na początku nie działo się więcej niż w pierwszej połowie. Kluczowym momentem spotkania była zmiana w 60 minucie kiedy na murawie w barwach Jagiellonii pojawił się Novikovas. Litwin okazał się bardzo ważnym ogniwem w ważnej wygranej dla zespołu z Podlasia. Trzy minuty po wejściu na boisko Novikovas zaliczył asystę przy golu Bezjaka. Następnie dwukrotnie sam trafił do siatki i ustalił wynik spotkania na 3-0, a mógł nawet skompletować hat tricka lecz jego strzał panenką z rzutu karnego z łatwością obronił Alomerović.

Korona Kielce 0-3 Jagiellonia Białystok

Bramki: 63′ Bezjak, 71′, 90′ Novikovas

Faworyci wygrywają

Dotychczas swoje mecze rozegrały trzy zespoły, które walczą o najważniejsze trofeum w polskiej piłce. W piątek kolejkę w grupie mistrzowskiej otworzył Lech Poznań, wygraną w Lubinie. Dzisiaj swoje zwycięstwa dołożyły Jagiellonia Białystok oraz atakująca z drugiego szeregu, Wisła Płock. Stawia to pod dużą presję Legię Warszawa, która jutro zmierzy się z Wisłą Kraków.