Inter i Sevilla wyeliminowani z Ligi Europy

imagestockdesign / Shutterstock.com

Po wczorajszych meczach rewanżowych wiadomo już, że Ligi Europy nie wygrają w tym sezonie między innymi drużyny Interu Mediolan i Sevilli.

Mediolańczycy przegrali na własnym boisku z Eintrachtem Frankfurt, natomiast po rozegraniu dogrywki Sevilla okazała się słabsza od Slavii Praga.

Angielskie zespoły wygrały do zera

O wiele łatwiejsze zadanie przed rewanżami miała z londyńskich ekip Chelsea. Podopieczni Maurizio Sarriego wygrali pierwszy mecz z Dynamem 3:0 i na rewanż jechali pewni swego. Mimo dużej zaliczki z pierwszego spotkania Londyńczycy mocno atakowali. Ostatecznie zdołali oni już do przerwy prowadzić trzema golami. Dwa trafienia zaliczył Giroud, a jedno dołożył Marcos Alonso. W drugiej połowie Giroud skompletował hattricka, a wynik na 5:0 ustalił Hudson-Odoi. Straty z pierwszego meczu odrobił Arsenal. Po porażce z Rennes 1:3 nawet dwubramkowa wygrana mogła nie dać Kanonierom awansu. Mimo tego gospodarze rewanżu strzelili aż trzy gole, nie tracąc żadnego. Autorem dwóch bramek był Aubameyang, a jedno trafienie dołożył Maitland-Niles.

Potrzebne dogrywki

W dwóch meczach rozegrano wczoraj dogrywki. Po porażce w pierwszym meczu Benfica odrobiła straty w starciu z Dinamem Zagrzeb i wygrała 1:0. W związku z tym rozegrano dogrywkę, w której ekipa z Lizbony zaliczyła kolejne dwa trafienia i awansowała dalej. Po remisie 2:2 w Sewilli taki sam wynik padł także w Pradze. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, lecz hiszpańska drużyna potrafiła wyrównać. W dogrywce to Sevilla jako pierwsza wyszła na prowadzenie. Ekipa z Pragi nie zamierzała się jednak tak łatwo poddać. W pierwszej połowie dogrywki wyrównał van Buren, a tuż przed końcem meczu zwycięstwo i awans Slavii zapewnił Traore.

Milik strzelił

O wiele inaczej wyglądał rewanżowy mecz pomiędzy Salzburgiem a Napoli. Włosi zwyciężyli aż 3:0 w pierwszym spotkaniu, lecz w rewanżu dali się pokonać. Na początek bramkarza gospodarzy pokonał Milik, natomiast w dalszej części meczu strzelali już tylko gospodarze. Salzburg wygrał ostatecznie 3:1, lecz nie wystarczyło to do awansu. Niespodziewanie z rywalizacji odpadł też Inter. Mediolańczycy po bezbramkowym remisie we Frankfurcie nie potrafili uchronić się od porażki w rewanżu. Jedyne trafienie w tym spotkaniu zaliczył Luka Jović, dzięki czemu to Eintracht znalazł się w najlepszej ósemce Ligi Europy. Awans uzyskały jeszcze dwa zespoły z Hiszpanii. Villarreal pewnie wyeliminował Zenit, natomiast Valencia rzutem na taśmę okazała się lepsza w dwumeczu od Krasnodaru.