Gruzja także z kompletem punktów w Lidze Narodów

MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Kolejną reprezentacją, która wciąż nie straciła punktów w tegorocznej edycji Ligi Narodów jest Gruzja.

Ekipa ta mierzyła się wczoraj z Łotwą. Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł za to Gibraltar, który pokonał Liechtenstein.

Wyjazdowa wygrana

Gruzja grała mecz wyjazdowy na Łotwie. W piątej minucie goście mieli doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Vako. Reprezentacja tego kraju nie załamała się i już kilka minut później prowadziła. Gola zdobył Kankava, a 20 minut później było już 2:0 dla gości. Bramkę podwyższającą wynik zdobył Gvilia. Jeszcze przed przerwą Kankava musiał zejść z boiska, a jego miejsce zajął Aburjania. W drugiej połowie wynik meczu na 3:0 ustalił Chakvetadze. Dzięki wygranej Gruzja ma 12 punktów po czterech spotkaniach. Przewaga nad drugim Kazachstanem oznacza też, że Gruzini są już pewni awansu z najniższej dywizji. Zrobili to jako pierwsza reprezentacja w dywizji D.

Idą za ciosem

Po historycznej wygranej z Armenią Gibraltar chciał pokazać się z równie dobrej strony w starciu z Liechtensteinem. Już jednak po kwadransie prowadzili goście. Wynik spotkania otworzył Salanović. Gospodarze nie potrafili przed przerwą wyrównać, jednak grali cierpliwie i wciąż atakowali przeciwnika także w drugiej połowie. W 61. minucie Cabrera dał swojemu zespołowi remis, a pięć minut później fani na stadionie oszaleli ze szczęścia, gdy na listę strzelców wpisał się Chipolina. Gibraltar utrzymał do końca skromne prowadzenie i ma 6 punktów. Oznacza to stratę zaledwie trzech oczek do liderującej Macedonii, z którą Gibraltar zagra w listopadzie w ramach meczu ostatniej kolejki fazy grupowej.

Wyszli na prowadzenie

Wczoraj w meczu drużyn z Wysp Brytyjskich rywalizowały ze sobą Irlandia i Walia. Mecz ten wygrali goście, którzy po trafieniu Wilsona zwyciężyli 1:0. Oznacza to, że Walijczycy wyprzedzili w tabeli Danię i są obecnie liderem. Irlandia ma do rozegrania jeszcze tylko jeden mecz w grupie, lecz nie wiadomo czy wtedy będzie ona miała jeszcze jakiekolwiek szanse na utrzymanie w drugiej dywizji. W innej grupie Ukraina pokonała 1:0 Czechów. Gola zdobył Malinovsky, dzięki temu po trzech spotkaniach Ukraińcy mają 9 punktów na koncie. Taki rezultat oznacza, że Ukraina awansowała do najwyższej dywizji. Punktami z Bułgarią zrównała się wczoraj Norwegia, która pokonała ten zespół. Jedynego gola zdobył w tym meczu Elyounoussi. Obie drużyny mają po 9 punktów w tabeli.