Górnik Łęczna na fotelu lidera w 2. Lidze

Dziurek / Shutterstock.com

Po czterech seriach spotkań w 2. Lidze mamy już tylko trzy drużyny, które nie doznały jeszcze porażki.

Liderem jest obecnie Górnik Łęczna, lecz przewaga tego zespołu nad goniącymi drużynami nie jest duża.

Walczyli do czasu

W sobotę drużyna z Lubelszczyzny na własnym stadionie zmagała się z Ruchem Chorzów. Co ciekawe, jeszcze dwa lata temu zespoły te rywalizowały ze sobą w ramach rozgrywek Ekstraklasy. Teraz jednak grają o dwie klasy niżej i to Górnik lepiej radzi sobie w tych rozgrywkach. W meczu z Ruchem długo nie oglądaliśmy goli, a jedyna bramka w pierwszej części gry padła dopiero w 43. minucie meczu, kiedy to z rzutu karnego wynik otworzył Patryk Szysz. W drugiej połowie niespodziewanie Ruch wyrównał. Wojciech Kędziora dał gościom remis i wydawało się, że Ruch powalczy o pełną pulę. Chwilę po wyrównującym golu Bartłomiej Kulejewski otrzymał jednak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Ruch musiał kończyć mecz w dziesiątkę.

Rozgromili

Dzięki grze w przewadze jeszcze mocniej do głosu doszli Łęcznianie. W 72. minucie Jakub Chrzanowski dał Górnikowi drugie prowadzenie w meczu, a dwie minuty później Tomasz Tymosiak podwyższył wynik na 3:1. Było już wtedy wiadomo, że Ruch nie zdobędzie w Łęcznej punktów, lecz gospodarze ani myśleli o zakończeniu strzelania. W 85. minucie gry Kamil Bętkowski strzelił gola podwyższającego rezultat, a wynik na 5:1 ustalił na kilka minut przed końcem meczu Patryk Szysz, czyli strzelec pierwszego gola w meczu. Dzięki wygranej Górnik jest obecnie liderem z dziesięcioma punktami na koncie. Ruch jest obecnie trzynasty i ma już 8 goli straconych w 4 meczach ligowych.

Trzymają dystans

W tabeli są aż trzy zespoły, które do Górnika tracą obecnie tylko jeden punkt. Druga jest Siarka, która na wyjeździe wygrała z Olimpią Elbląg. Stal Stalowa Wola zamyka podium. Zespół ten niespodziewanie rozgromił Widzewa Łódź aż 3:0. Piłkarze Stali strzelanie rozpoczęli dopiero po godzinie gry, jednak wystarczyło im to, aby odnieść efektowne zwycięstwo. Olimpia Grudziądz także ma na koncie 9 punktów. Tym razem zespół ten w trudnym meczu pokonał Radomiaka po golu Papikjana z rzutu karnego. Gryf Wejherowo okazał się lepszy od Elany Toruń. Razem z Górnikiem obie te drużyny nie poniosły jeszcze porażki. Tak jak i GKS Bełchatów, który aż 3:0 pokonał Skrę Częstochowa. Skra jest jedynym zespołem bez zdobytego jeszcze punktu.