FIFA podała termin Mundialu w 2022 roku

fifg / Shutterstock.com

FIFA podała termin Mundialu w 2022 roku

fifg / Shutterstock.com

fifg / Shutterstock.com

W piątek Światowa Federacja Piłki Nożnej oficjalnie ogłosiła termin, w jakim odbędą się Mistrzostwa Świata za cztery lata.

Mundial w 2022 roku będzie organizowany przez Katar i zgodnie z przewidywaniami odbędzie się on na przełomie listopada i grudnia.

Były kontrowersje

Wybór Kataru na organizatora mistrzostw od początku nie wzbudził zaufania u wielu fanów. Obawiano się, że warunki panujące w tym azjatyckim państwie nie będą odpowiednie do tego, aby to piłkarskie święto się udało. W dodatku w tym rejonie świata latem temperatura jest nie do zniesienia. Ze względu właśnie na warunki atmosferyczne od dawna mówiło się o tym, że być może dobrym pomysłem byłoby przeniesienie terminu rozgrywania mistrzostw na koniec roku. Oznaczałoby to niższą temperaturę, dlatego też piłkarzom grałoby się o wiele łatwiej. Co więcej, jakiś czas temu media zaczęły podawać informacje, jakoby niektórzy delegaci FIFA podczas wyboru gospodarza tej imprezy zostali przekupieni, aby wybrać właśnie Katar.

I tak się odbędzie

Mimo wszystkich zarzutów mistrzostwa w Katarze będą miały miejsce. Aby kibice i piłkarze mieli bardziej komfortowe warunki, stadiony mają być klimatyzowane. Będzie to nowość, jednak w związku z terenem, na którym odbędzie się Mundial, będzie to niezbędne. Jeśli chodzi o termin, to wczoraj FIFA podała już oficjalne ramy rozgrywania turnieju. Mecz otwarcia odbędzie się 21 listopada, czyli w poniedziałek, co byłoby czymś nowym. Mecz finałowy standardowo miałby miejsce w niedzielę, a byłby to 18 grudnia. Dzięki temu mistrzostwa zakończyłyby się tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, obchodzonymi między innymi również w Polsce.

Różne reakcje

Jeśli chodzi o termin późnojesienny, to niektórzy fani zdecydowanie na to narzekają. Uważają oni, że zabije to dotychczasową tradycję i mistrzostwa te nie będą już takie same jak wszystkie poprzednie. Są jednak też osoby, które są zadowolone z nowego terminu. Twierdzą one, że dzięki temu, że mistrzostwa są w czasie, gdy w Polsce jest zimno, będzie można z większą chęcią usiąść przed telewizorem by oglądać mecze i nie będzie trzeba tracić tego czasu latem, gdy na zewnątrz jest gorąco. Nie wiadomo jeszcze, ile ekip wystąpi na tym Mundialu. Przewidywano, że format z 48 reprezentacjami wejdzie w życie dopiero w 2026 roku, jednak być może już za cztery lata aż tyle drużyn będzie reprezentowanych na Mundialu w Katarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *