Ekstraklasa podała rozkład pierwszych czterech kolejek

Kategorie Magazyn, PKO Ekstraklasa (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Dziurek / Shutterstock.com

Ekstraklasa podała rozkład pierwszych czterech kolejek

Dziurek / Shutterstock.com

Dziurek / Shutterstock.com

Po tym, jak na początku ubiegłego tygodnia poznaliśmy terminarz całego sezonu Lotto Ekstraklasy, tym razem czekało nas zapoznanie się z dokładnymi terminami meczów.

Znamy już więc rozkład gier na pierwsze cztery kolejki. Meczem rozpoczynającym sezon będzie starcie Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok, a odbędzie się ono w piątek 19 lipca o 18:00.

Dobrze wejść w rozgrywki

Arka w ubiegłym sezonie walczyła do końca o utrzymanie, natomiast Jagiellonia także do ostatniej kolejki biła się o grę w europejskich pucharach. Swój cel zrealizował tylko zespół z Gdyni, lecz w nowym sezonie zapewne nie miałby on nic przeciwko, aby spokojnie spoglądać w dół tabeli z grupy mistrzowskiej. Arka powalczy więc o trzy punkty w starciu z Jagiellonią, lecz Białostoczanie nie dadzą swoim przeciwnikom tak łatwo wygrać. Także w pierwszy ligowy piątek zagrają ŁKS z Lechią. Klub z Łodzi będzie miał okazję zagrać w Ekstraklasie jako pierwszy z beniaminków. Raków swój mecz rozegra w sobotę.

Mistrz głównie w soboty

W pierwszych czterech kolejkach aż trzykrotnie w sobotę zagra Piast. Ma to związek z tym, że Gliwiczanie walczyć będą w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W pierwszej kolejce Piast zagra z Lechem, a w drugiej na wyjeździe ze Śląskiem. Co ciekawe ten mecz będzie miał miejsce w piątek. Dwie następne kolejki podopieczni Waldemara Fornalika rozegrają w sobotę, a ich przeciwnikami będą Pogoń u siebie oraz Łódzki Klub Sportowy na wyjeździe. Przed ekipą Piasta szykują się ciężkie tygodnie, ponieważ będzie on chciał awansować do Champions League. Zadanie to wydaje się jednak bardzo trudne, dlatego fani z zaciekawieniem będą oglądać występy tego zespołu w europejskich pucharach.

Rzadziej w poniedziałki

W związku z odchodzeniem od pomysłu grania w poniedziałki mecze te będą odbywały się w niedzielę. Z tego względu jedno z niedzielnych spotkań będzie rozpoczynało się o 12:30. W okresie letnim ta pora nie będzie jednak uwzględniana, dlatego z trzech pojedynków rozgrywanych tego dnia dwa z nich rozpoczynać się będą o 17:30. Mecze poniedziałkowe nadal nie są jednak zlikwidowane zupełnie, tak też jest na przykład w pierwszych czterech kolejkach. Łącznie jednak tylko 15 spotkań odbędzie się w poniedziałki. Kibice mogą być z tego faktu zadowoleni, ponieważ często było słychać głosy, które mówiły o zrezygnowaniu z tych terminów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *