Duży spadek Polski w rankingu FIFA

Kategorie Magazyn, Reprezentacje Narodowe (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

mooinblack / Shutterstock.com

Duży spadek Polski w rankingu FIFA

mooinblack / Shutterstock.com

mooinblack / Shutterstock.com

Dzisiaj Światowa Federacja Piłki Nożnej przedstawiła ranking reprezentacji, wliczający mecze na Mundialu w Rosji.

Po nieudanych mistrzostwach reprezentacja Polski spadła aż o 10 lokat i obecnie zajmuje 18. miejsce. Liderem rankingu została Francja.

Wypadli z dziesiątki

Sytuacja reprezentacji Polski w rankingu jest nie do pozazdroszczenia. Polska jest obecnie na 18. miejscu, a pierwszą dwudziestkę zamykają reprezentacje Walii i Peru. Walia na Mundialu nie grała, a Peru tak jak i Polska nie wyszło z grupy, przez co spadło o 9 lokat. Tuż przed Polakami są Holendrzy, którzy nie zmienili swojej pozycji, mimo że na mistrzostwach nie grali. Na pierwszym miejscu znajduje się obecnie reprezentacja Francji, czyli nowo koronowany mistrz globu. Co ciekawe podopieczni Didiera Deschampsa awansowali w tym zestawieniu aż o 6 pozycji, co jest niemałym sukcesem. Na podium znajdują się jeszcze Belgia i Brazylia, które zamieniły się miejscami, dlatego to Canarinhos zajmują teraz trzecie miejsce.

Finał dał dużo

Oprócz zdobycia srebrnych medali na Mundialu Chorwacja może cieszyć się także z obecnej pozycji w rankingu. Wicemistrzowie Świata są na czwartym miejscu, co oznacza awans o 16 lokat. Jest to zasługa fenomenalnej postawy tej drużyny na mistrzostwach. Na piątej pozycji jest Urugwaj, który awansował o 9 lokat. Duży skok zaliczyła także Szwecja, będąca obecnie na 13. pozycji. Skandynawowie awansowali jednak aż o 11 miejsc. Największy skok w całym zestawieniu zanotował gospodarz mistrzostw, Rosja. Kraj ten wskoczył do pierwszej pięćdziesiątki i razem z Nigerią zajmuje 49. lokatę. Powodów do zadowolenia nie ma Egipt, który grał na mistrzostwach w tej samej grupie co Rosja, ale nie zdobył żadnego punktu.

O wiele niżej

Egipcjanie spadli aż o 20 miejsc, co daje im teraz 65. pozycję. Zapewne przed mistrzostwami fani tego kraju liczyli na to, że Mundial pozwoli im awansować chociażby do pierwszej trzydziestki, jednak rzeczywistość okazała się inna. Egipt przegrał w grupie A wszystkie 3 mecze. Co ciekawe, przed Polską znajduje się w rankingu jedna reprezentacja, która zanotowała wyższy spadek niż Polacy. Są to mistrzowie z 2014 roku, Niemcy. Podopieczni Joachima Loewa nie wyszli z grupy i spadli z pierwszego na dopiero piętnaste miejsce. W pierwszej dziesiątce ponownie zameldowała się Anglia, która jest szósta. Za Synami Albionu są Portugalczycy, Szwajcarzy i Hiszpanie. Pierwszą dziesiątkę zamyka Dania. Kolejna edycja rankingu będzie miała miejsce we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *