Kilka drużyn niespodziewanie odpadło z walki o Ligę Mistrzów

ninopavisic / Shutterstock.com

Środa była ostatnim dniem, kiedy miały miejsce mecze drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Z rozgrywkami niespodziewanie pożegnał się bułgarski Ludogorets. Także FC Basel nie dało rady odrobić strat z pierwszego meczu.

Szybko strzelili

Po remisie na własnym boisku białoruskie BATE stawało przed trudniejszym zadaniem, aby w Finlandii poradzić sobie z HJK. Remis w pierwszym meczu sprawiał, że nie było wcale takie pewne, że to Białorusini przejdą dalej. Jak się jednak okazało, goście szybko strzelili dwa gole i prowadzili 2:0 po 24. minutach gry. Jeszcze przed upływem pół godziny HJK zdobyło jedną bramkę, lecz już do końca meczu wynik nie uległ zmianie i BATE mogło świętować awans do kolejnej rundy. Zaliczkę z pierwszego meczu utrzymała Astana, której do awansu wystarczał remis w Danii. Midtjylland walczyło o gola, który wyeliminowałby rywali, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Niespodzianki w tej rundzie

Największą niespodziankę odpadając w tak wczesnej rundzie eliminacji, oprócz warszawskiej Legii sprawił Ludogorets. Bułgarzy u siebie zremisowali z węgierskim Vidi i wydawało się, że w rewanżu będą w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 39. minucie czerwoną kartkę otrzymał jednak Vura i goście skomplikowali sobie sytuację. Videoton jeszcze przed przerwą zdobył gola na 1:0 i utrzymał prowadzenie do końca, dzięki czemu sensacyjnie awansował dalej. Także szwajcarskie FC Basel odpadło, ponieważ po porażce 1:2 w Salonikach nie odrobiło strat na własnym boisku. W rewanżu PAOK wygrał aż 3:0 i pewnie awansował do kolejnej rundy. Jedną z bramek zdobył były napastnik Legii, Prijović.

Ajax znów wygrał

Remisowo zakończył się pojedynek w Norwegii, gdzie Rosenborg grał z Celtikiem. W pierwszym meczu to jednak Szkoci wygrali, dlatego pewnie awansowali do kolejnej rundy. Ajax wygrał za to drugi mecz ze Sturmem Graz i dzięki temu w dwumeczu okazał się zdecydowanie lepszym zespołem. Mocno musiało namęczyć się szwedzkie Malmoe, które ostatecznie utrzymało u siebie remis, dzięki czemu wygrana z pierwszego spotkania promuje ten zespół dalej. W kolejnej rundzie czeka nas kilka emocjonujących pojedynków. Celtic i AEK Ateny powalczą w jednej z ciekawszych par. W ścieżce niemistrzowskiej oczy kibiców będą zwrócone głównie na pojedynki Benfiki z Fenerbahce oraz Slavii Praga z Dynamem Kijów. Będzie to przedostatnia runda przed fazą grupową Champions League.