Derby zagrają z Aston Villą o Premier League

UAV 4 / Shutterstock.com

Znamy już finalistów meczu finałowego w play-offach o awans do Premier League.

27 maja na Wembley zmierzą się ze sobą Derby County oraz Aston Villa. Zwycięzca uzyska awans.

Potrzebowali karnych

Czwarte miejsce na zakończenie sezonu w Championship zajął West Bromwich Albion. Ekipa ta miała więc okazję szybko wrócić do elity, a jej przeciwnikiem w półfinałowym starciu była Aston Villa. Zespół ten o wiele dłużej czeka na powrót do Premier League. Na własnym boisku Aston Villa okazała się lepszym zespołem. Do przerwy prowadzili jednak goście po bramce Gayle’a. Po zmianie stron gole Hourihane’a oraz Abrahama dały wygraną gospodarzom. W samej końcówce czerwoną kartkę obejrzał jeszcze Gayle. W spotkaniu rewanżowym, które miało miejsce przedwczoraj, WBA odrobiło straty. Po golu Dawsona mieliśmy remis w dwumeczu i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ta nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia, dlatego byliśmy świadkami serii rzutów karnych.

Leeds z zaliczką

W dwóch pierwszych seriach mylili się Hegazi oraz Holgate, co oznaczało, że bliska awansu była Aston Villa. Dla tej drużyny karnego nie trafił tylko Adomah, dzięki czemu zespół z Birmingham został pierwszym finalistą play-offów. W drugiej parze zagrał Leeds United, który w lidze zajął bardzo dobre, trzecie miejsce. Miał on dziewięć punktów przewagi nad Derby, które było szóste. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Derby, podopieczni Marcelo Bielsy nie dali szans rywalowi. Roofe zdobył jedynego gola w meczu, a sytuacja ekipy z Leeds przed rewanżem była bardzo dobra. Tym bardziej że szybko objęła ona prowadzenie także wczoraj.

Odwrócili losy spotkania

Tuż przed przerwą wyrównał Marriott, a szybko po wznowieniu gry w drugiej połowie Mount wyprowadził gości na prowadzenie. Taki rezultat oznaczał dogrywkę, lecz w 58. minucie Wilson wykorzystał rzut karny i w tym momencie awans miało Derby. Leeds zdobył gola za sprawą Dallasa, lecz później czerwoną kartkę otrzymał Berardi. Grający w dziesiątkę zespół w 85. minucie stracił bramkę na 2:4 i ponownie Derby było już jedną nogą w finale. Gospodarzy nie było już stać na zdobycie kolejnego gola, dlatego odpadli oni w półfinale. 27 maja na Wembley o awans do Premier League powalczą więc Aston Villa oraz Derby. Wcześniej awans uzyskały już drużyny Norwich City i Sheffield United.