Borussia wygrała po raz piąty z rzędu na wyjeździe

Trybex / Shutterstock.com

W sobotę w Niemczech miały miejsce derby Westfalii.

Zwycięzcą spotkania okazała się drużyna Borussii Dortmund. Swój mecz wygrał też Bayern Monachium.

Zwycięstwo w derbach

Borussia już od ponad pięciu lat nie potrafiła wygrać na stadionie Schalke. W 2013 roku BVB zwyciężyło tam po raz ostatni, a gole dla gości zdobyli wtedy Aubameyang, Sahin i Błaszczykowski. Sobotni mecz goście zaczęli bardzo dobrze. W siódmej minucie Delaney wyprowadził Borussię na prowadzenie. Po zmianie stron do pracy zabrało się Schalke. W 61. minucie Caligiuri wykorzystał rzut karny, co pozwoliło gospodarzom wyrównać. Borussia nie podłamała się jednak na tyle, aby nie zdobyć kolejnego gola. Dzięki temu w 74. minucie Sancho strzelił bramkę, która ustaliła wynik meczu. Borussia wygrała 2:1 i po raz pierwszy od 2015 roku świętowała zwycięstwo nad Schalke.

Czekają na potknięcie

Drugi kolejny mecz w lidze wygrał Bayern. Po pokonaniu Werderu tym razem Monachijczycy grali na własnym boisku. Rywalem mistrza Niemiec była Norymberga. Do przerwy swój popis dał Robert Lewandowski. Reprezentant Polski dwukrotnie zdołał pokonać bramkarza rywali. Polak wpisał się na listę strzelców w 9. i 27. minucie. W drugiej połowie prowadzenie Bayernu na 3:0 podwyższył Ribery. Mimo wygranej podopieczni Niko Kovaca zdołali jedynie utrzymać dystans do Borussi.. Mistrz Niemiec nadal liczy na obronę tytułu, jednak strata Bawarczyków do pierwszego miejsca to już dziewięć punktów. W następnej serii gier Bayern zagra na wyjeździe ze słabo spisującym się w obecnym sezonie Hannoverem. Borussia za to podejmie w Dortmundzie Werder.

Niespodziewane porażki

Dość zaskakująco wysoko swój mecz przegrała drużyna RB Lipsk. Po pokonaniu przed tygodniem Borussii Moenchengladbach wydawało się, że ekipa z Lipska zdoła pokonać także Freiburg. To gospodarze tego meczu wygrali jednak aż trzema golami. Już do przerwy Freiburg prowadził po trafieniach Petersena i Waldschmidta. Na początku drugiej części gry na listę strzelców wpisał się także Frantz. Freiburg zwyciężył 3:0, lecz nadal znajduje się poza pierwszą dziesiątką. W dość ciekawym spotkaniu Hertha rywalizowała z Eintrachtem. Drużyna z Frankfurtu złapała chyba zadyszkę, ponieważ przegrała drugi kolejny mecz. Ekipa z Berlina zdołała zdobyć w tym spotkaniu tylko jednego gola, jednak dał on skromną wygraną gospodarzom. Trafienie to zaliczył w 40. minucie Grujić. Obie drużyny mają teraz w tabeli po 23 punkty.