Benjamin Pavard przejdzie do Bayernu Monachium

Kategorie Magazyn, Rozgrywki zagraniczne (Magazine), Wiadomosci pilkarskie (Magazine) / z Adam Maciejewski

Dokshin Vlad / Shutterstock.com

Benjamin Pavard przejdzie do Bayernu Monachium

Dokshin Vlad / Shutterstock.com

Dokshin Vlad / Shutterstock.com

Zawodnik VfB Stuttgart Benjamin Pavard od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Bayernu Monachium.

Klub z Bawarii wykorzystał możliwość skorzystania z klauzuli kupna piłkarza. Do końca obecnego sezonu Francuz pozostanie jednak w Stuttgarcie.

Zabłysnął

Najwięcej o Pavardzie mówiło się podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Obrońca ten grał w reprezentacji na prawej stronie defensywy. W sześciu meczach Pavard wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, natomiast podczas trzeciego grupowego starcia Francuzów, gdy rywalem była Dania, zawodnik odpoczywał. Do historii przejdzie jego gol, jakiego zdobył podczas spotkania 1/8 finału przeciwko Argentynie. Trafienie to zostało uznane za gola mistrzostw. Oprócz tego Pavard świętował też razem ze swoją reprezentacją zdobycie tytułu mistrza Świata. Co ciekawe pierwszy występ w kadrze Pavard zanotował dopiero w listopadzie 2017 roku, gdy rywalem Francuzów była Walia. Łącznie w reprezentacji wystąpił on 18 razy i zdobył jednego gola.

Chcieli go kupić

Już podczas mistrzostw i tuż po ich zakończeniu mówiło się o dużym zainteresowaniu zawodnikiem przez Bayern Monachium. Co ciekawe na Pavarda chętkę miały też inne drużyny, lecz to Bawarczycy ostatecznie mogą pochwalić się pozyskaniem tego zawodnika. Warto odnotować, że Bayern skorzystał z klauzuli wykupu, która wynosiła 35 milionów euro. Wszystko wskazuje też na to, że ekipa z Monachium nie porozumie się ze Stuttgartem w sprawie przyjścia Pavarda już podczas zimowego okienka transferowego. Skorzysta na tym jego obecny klub, ponieważ obrońca ten wyróżnia się solidnymi występami w swoim zespole. Bayern natomiast będzie musiał jeszcze poczekać na przyjście tego zawodnika. Może to stanowić problem w związku z walką Bawarczyków o obronę mistrzostwa kraju.

Nadal młody

Pavard ma obecnie 22 lata i wszystko na to wskazuje, że przed nim jeszcze wiele świetnych występów. Wydaje się więc, że Bayern zrobił świetny interes, sprowadzając do siebie zawodnika. Francuz nie będzie musiał aklimatyzować się w Niemczech, ponieważ jest zawodnikiem Stuttgartu już od 2016 roku. Do tej drużyny Pavard trafił z Lille, gdzie przeszedł przez szczeble juniorskie, a następnie trafił do drużyny seniorów. W tym sezonie Pavard wystąpił w pierwszych czternastu kolejkach Bundesligi, a następnie doznał kontuzji. Nie wiadomo na razie, kiedy piłkarz ten wróci do gry. Razem ze Stuttgartem obrońca świętował w 2017 roku awans do Bundesligi z pierwszego miejsca na zapleczu najlepszej ligi w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *