Belgia z brązowym medalem Mundialu

StockphotoVideo / Shutterstock.com

Poznaliśmy już pierwszy zespół, który sięgnął po medal na Mistrzostwach Świata w Rosji.

Tą reprezentacją jest Belgia, która w meczu o trzecie miejsce pewnie pokonała Anglię 2:0. To największy sukces w historii tego kraju.

Mecz pocieszenia

Zarówno Belgia, jak i Anglia na pewno są mocno rozczarowane tym, że nie zagrają w dzisiejszym finale w Moskwie. Belgowie zagrali w półfinale najgorszy mecz na tych mistrzostwach i ulegli Francji. Trójkolorowi świetnie zneutralizowali atuty Czerwonych Diabłów i nie dali swojemu rywalowi zbyt wielu szans na zdobycie gola. Synowie Albionu byli blisko awansu do finału i przez długi czas prowadzili z Chorwacją. Mecz jednak musiał być rozstrzygnięty poprzez dogrywkę, którą wygrała ekipa z Bałkanów, a Anglicy obeszli się smakiem. Przed spotkaniem o trzecie miejsce większą mobilizację było widać w Belgii. Kibice w kraju liczyli na pierwszy w historii medal na Mundialu, a złote pokolenie nie chciało zawieść swoich fanów.

Mocny początek

W meczu półfinałowym Anglicy już po kilku minutach wyszli na prowadzenie. We wczorajszym spotkaniu sytuacja była odwrotna. W czwartej minucie akcję przeprowadziła Belgia. Piłkę na lewej stronie otrzymał Chadli i dośrodkował w pole karne. Tam Danny Rose dał się ubiec Meunierowi, który wpakował piłkę do siatki. Przez kolejną część meczu wyglądało na to, że Anglia jest bliska wyrównania, ale ciągle czegoś brakowało, aby futbolówka wpadła do bramki. Było jednak widać, że Belgowie bardziej chcą zdobyć medal i raz po raz groźnie kontrowali swojego rywala. Jedna z akcji pod koniec meczu dała Belgom podwyższenie prowadzenia.

Niezawodny Hazard

W 82. minucie Kevin de Bruyne zagrał piłkę do Edena Hazarda. Ten popędził z futbolówką na bramkę strzeżoną przez Pickforda i po drodze poradził sobie z goniącym go Jonesem. Zawodnik Chelsea uderzył tuż przy krótkim słupku i podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to Belgowie mogli się cieszyć z zajęcia trzeciego miejsca. Po zakończeniu meczu odbyła się ceremonia wręczenia brązowych medali dla reprezentacji tego kraju. Dotychczas największym sukcesem Belgii w reprezentacyjnej piłce było czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Meksyku. Kibice w kraju oprócz medalu świętują też dlatego, że jedna z sieci sklepów zaoferowała zwrot pieniędzy za zakupione telewizory, jeśli reprezentacja Belgii strzeli na tych mistrzostwach więcej niż 15 goli, a właśnie bramka Hazarda była szesnastym trafieniem tego kraju.